27 августа 1969 года. Среда
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 31-й тур
«Звезда» (Кировоград) – «Днепр» (Днепропетровск) – 1:1

«Звезда» (Кировоград) – «Днепр» (Днепропетровск) – 1:1 (0:1).
27 августа 1969 (среда). 17:45. Кировоград. Стадион СК «Звезда». 20000 зрителей. Программка матча не выпускалась.
Судьи: Ю. Сафаров, Д. Мирза, Ю. Черников (все – Москва).
«Звезда» (футболки полосатые): И. Барамба, И. Анищенко, А. Ермаков, А. Максименко, А. Кравченко, Ю. Касёнкин, В. Дерябин (к), Б. Петров, А. Товт (В. Сучков, 35), В. Квасов, А. Гайкович (В. Ступак, 60).
Запасные: А. Хропов, В. Бровченко.
Старший тренер – А. Лерман.
«Днепр» (футболки белые): Пильгуй – 3 Сарычев (Сергеев, 46? 60?) Шнейдерман, 4 Литовченко, Грибенник – 6 Гринько, Мирошин, 8 Назаров, 10 Биба (к) (Кржечевский, 46) – 9 Лябик, 11 Пинчук
Запасной: Семёнов.
Старший тренер – В. Лобановский. – составы из протокола матча.
Голы: 0:1 Назаров (43, гп Биба), 1:1 Квасов (50).
Дублёры – 0:2.

ПОДОЛАНО ВАЖЛИВИЙ РУБІЖ
«Зоря» (29.08.1969)
Позавчора увага тих уболівальників, котрі слідкують за ходом змагань в третій підгрупі, була прикута до Кіровограда. Саме тут календар звів колективи, які посідають нині перше і друге місця: «Зірку» й «Дніпро».
Матч мав особливе значення для дніпропетровців. То була їх перша зустріч в гостях після серії удач вдома. Наші земляки зуміли подолати і цей важливий рубіж. Причому вони примусили «Зірку» відігруватися. На 20 хвилині півзахисник «Дніпра» Назаров точним ударом вивів своїх вперед. Лише в другому таймі кіровоградцям вдалося врятувати очко: гол у ворота гостей провів Квасов. Добру гру показав центральний нападник «Дніпра» Лябик, чиї рейди раз у раз ставили в скрутне становище захист «Зірки».
Інтерес викличе — звичайно, в якійсь мірі — склад «Дніпра» в цьому матчі: Пільгуй, Шнейдерман, Саричев (Сергєєв), Литовченко, Гребенник; Біба (Кржечевський), Гринько, Мірошин, Назаров; Пінчук, Лябик.
Результати інших матчів такі:
СКА (О) — «Металіст» — 0:0, «Суднобудівник» — «Шахтар» — 2:1, «Локомотив» (X) — «Хімік» — 4:1, «Автомобіліст» — «Десна» — 3:0, «Таврія» — «Будівельник» — 1:1, «Кривбас» — «Металург» — 1:1, «Локомотив» (В) — СКА (Л) — 0:3, «Буковина» — «Авангард» — 1:0, «Карпати» — «Динамо» — 1:1, СКА (К) — «Азовець» — 1:0.

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ
«Прапор юності» (30.08.1969)
Якби на стадіоні «Червона зірка» в Кіровограді був присутній якийсь сторонній глядач, не знайомий з ходом розиграшу першості країни у другій групі класу «А», він нізащо б не повірив, що з лідером грає його найближчий сусіда по турнірній таблиці, та ще й у себе вдома. До перерви на полі була господарем становища лише одна команда. «Дніпру» вдавалося майже все. Хочеться відзначити чітку і спокійну гру нашого експериментального захисту. Здавалось, що все своє футбольне життя Литовченко провів саме тут, на місці стопера. Він не зробив майже жодного відбойного удару, а при нагоді сам гостро з’являвся на підступах до штрафного майданчика суперника. Раз у раз ефективні рейди на правому фланзі здійснював Шнейдерман. Один з них на 18 хвилині мусив закінчитись голом, та гарматний «постріл» Гринька був неточним. Справжнім відкриттям стала в першому таймі гра М. Пінчука. Техніки, взагалі, цьому футболістові не позичати, а з «Зіркою» він проводив ефективні прийоми на великій швидкості, залишаючи позаду здивованих кіровоградців. На 26-ій хвилині він неначе на трасі слалому пройшов чотирьох суперників, діставшись самісінької штанги, але в останню мить воротар Барамба перехопив м’яч. Він викинув його прямо... на Гринька, і знову удар зльоту не досяг мети. Здається, знаходить своє місце в команді Назаров. Розташувавшись з Бібою в центрі поля, він дуже точними пасами виводить у прорив по краю Лябіка чи Пінчука, а потім несподівано з’являється в центрі штрафного майданчика, готовий прийняти передачу з фланга. Але, на жаль, часто-густо у Лябіка м’яч зрізався, і гострого прострілу не виходило. На 38-ій хвилині, після довгого розиграшу м’яча в центрі поля, Назаров різаним ударом сильно послав його вперед. Цього разу Лябік зробив все чітко: прийняв м’яч, вийшов в центрі сам-на-сам з воротарем і спокійно послав його... поруч зі штангою.
За дві хвилини до перерви тиск на ворота «Зірки» все-таки завершився голом. Одержавши пас від Біби, Назаров вирвався вперед і красиво пробив у дальній від воротаря кут. 1:0.
На 47-ій хвилині гол у наші ворота забив Квасов. Сталося це так. В штрафному майданчику наші подарували м’яч Гайковичу. Той спокійно передав його Квасову, який з трьох метрів «розстріляв» Пільгуя.
Надалі жодна з команд не зробила найменших спроб що-небудь змінити в спокійній течії матчу. Здавалось, що цей рахунок сплановано було заздалегідь. (по словам одного из участников матча, игра была договорной  Р.Л.)
Склад «Дніпра»: Пільгуй, Шнейдерман, Саричев (Сергєєв, 48), Литовченко, Гребеннік, Гринько, Мірошин, Назаров, Лябік, Біба (Кржечевський, 46), Пінчук.
Б. ЕЛЬКІНБАРД.

РАВНОЦЕННО ВЫИГРЫШУ
«Днепровская правда» (30.08.1969)
Внимание болельщиков, следящих за поединками команд третьей подгруппы, было приковано в основном к двум матчам — «Звезда» — «Днепр» и «Кривбасс» — «Металлург». Интерес к первому был вызван тем, что встречались два лидера чемпионата, и многотысячная аудитория ценителей популярной игры с нетерпением ожидала ответа на основной вопрос: так ли уж уверенно играет «Днепр» на выезде, как и у себя дома?
Гости и не думали обороняться. Наоборот, с первых же минут футболисты «Днепра» создают ряд опасных моментов в штрафной площадке хозяев поля. На 43-й минуте удар Назарова застал врасплох вратаря «Звезды». До конца первого тайма кировоградцы так и не смогли пробиться сквозь защитные линии «Днепра».
Во втором тайме Сарычева заменил Сергеев, а Бибу — Кржичевский. Изменился и рисунок игры наших земляков: реальных возможностей увеличить счет они уже не создавали. Игра закончилась вничью — 1:1.
Не менее остро проходил поединок на криворожском стадионе «Горняк». В первом круге запорожцы у себя дома одержали уверенную победу над «Кривбассом» со счётом 2:0. Естественно, они стремились доказать свое преимущество и на поле соперника. «Металлург» был близок к триумфу. В первом тайме полузащитник Курилов открыл счет, но этого оказалось недостаточно для победы. После удачно проведенной контратаки полузащитник «Кривбасса» Миронов окончательно лишает футболистов «Металлурга» надежд на победу, забивая ответный гол.
Равноценной выигрышу оказалась и ничья «Динамо» (Хмельницкий), добытая на поле команды «Карпаты».
В. БЕРЕГОВСКИЙ.
Почта болельщиков
Жюри конкурса отмечает, что очередной тур футбольных провидцев прошел значительно результативнее предыдущих. Вероятно, болельщики не только верят в силы команд «Днепр» и «Кривбасс», но и пристально следят за игрой остальных украинских футбольных коллективов.
Счет 1:1 во встрече «Днепра» со «Звездой» предсказали В. Канищак, А. Яцышин, В. Гнатюк, а А. Слободянюк даже угадал автора гола, забившего мяч в ворота кировоградцев.
С таким же результатом окончился матч и в Кривом Роге. Исход встречи предвидели Л. Заславский, С. Щетина и Ю. Ресенчук.
Перед очередным туром на первом месте идет В. Канищак – 44 очка, у С. Руликова — 41, по 40 очков набрали Л. Заславский и А. Водяников, на очко меньше имеют А. Яцышин и В. Петренко.

«ЗІРКА» – «ДНІПРО» 1:1
«Спортивна газета» (Киев, 30.08.1969)
Трибуни були заповнені вщерть. І це зрозуміло, адже відбувалася гра між командами, які посідають перші два місця в турнірній таблиці. Гра почалася в швидкому темпі. До речі, дніпропетровці, які зараз виступають найуспішніше, за час перебування в першій лізі вони лише одного разу добились перемоги, а чотири рази лишали поле переможеними, в тому числі в першому колі нинішнього розиграшу. Ще двічі зафіксовувалася нічия.
В першому таймі гості мали явну перевагу. Але пробитися до воріт суперників вони не змогли. Лише перед перервою форварду «Дніпра» Назарову вдалося влучити у нижній лівий кут воріт і вивести свою команду вперед. У другій половині матчу активнішими були місцеві спортсмени. Вони вже на 50-й хвилині сквитали гол, автором якого став нападаючий Віктор Квасов.
Незрозумілою стала поведінка більшості футболістів обох команд ще задовго до кінця зустрічі. Вони не йшли на загострення поєдинку, подовгу перетримували м’яч і здалеку віддавали його своєму воротареві без будь-якої потреби. Можливо, вплинула висока температура повітря, при якій відбувався матч. А загалом склалося враження, що суперники змирились з нічийним результатом і вирішили не ризикувати.
Л. ФАЙШТЕЙН.
Кіровоград (телефоном).

ЛІДЕРИ РОЗІЙШЛИСЯ МИРНО
«Молодий комунар» (Кировоград, 30.08.1969)
І дійсно, в зустрічі між лідерами третьої підгрупи другої групи класу «А» дніпропетровським «Дніпром» і кіровоградською «Зіркою», яка проходила в нашому місті, не відчувалося справжньої спортивної злості, бойовитості, агресивності, яку прихильники футбола звикла бачити на зелених полях стадіонів. У першому таймі суперники ще більш-менш діяли на великих швидкостях, виявляли волю до перемоги. А після перерви, особливо під кінець матчу, гра стала млявою, малоцікавою.
Футболісти обох команд здебільшого демонстрували майстерність в умінні подовгу тримати м’яч, розігрувати із своїми суперниками трикутники і чотирикутники. Обмінявшись голами, вони фактично припинили боротьбу, не робили серйозних спроб збільшити рахунок.
Очевидно, тренери гостей лишилися задоволеними своїми підопічними, бо всім їм виставили четвірки. Якщо дніпропетровців нічия (1:1) влаштувала, то це, можливо, до деякої міри і виправдано. Адже у них великий запас очок, і навряд, щоб комусь вдалося обійти їх. До того ж вони вважали, що і нічия з кіровоградцями непогано, бо в зустрічах з ними здебільшого залишали поле переможеними. А ось нашим землякам все ж треба було скористатися перевагами власного поля, де часто і стіни допомагають.
Зустріч між дублюючими складами, яка відбулася напередодні, виграли гості — 2:0.

ВІДСТАНЬ ТА Ж САМА

«Радянська Україна» (Киев, 30.08.1969)

Матчі 31-го туру українських команд другої групи класу «А» коментує тренер федерації футбола УРСР, майстер спорту В. Богданович:

— Колективи другого ешелону подолали три чверті турнірної дистанції. Остання чверть випадає на осінню пору. Це особливий період у житті команд майстрів. Одні з них, напружуючи сили, рвуться до мети — на високі призові місця. Ті команди, які міцно утвердились на верхніх сходинках, але втратили надію на успіх у нинішньому сезоні, мають змогу дальнім прицілом випробувати молоді кадри. А ті, котрі опинилися в незавидній зоні, шукають порятунку сьогодні, не дбаючи про майбутнє.

Календар ігор у третій підгрупі ритмічний і стабільний. У ньому чергуються чотириденні й п’ятиденні цикли. Двічі у вересні — тижневі перерви. Гадаю, що тренери найвищої ліги мріяли б про такий розклад. А от тим, хто стоїть біля керма львівських «Карпат», є над чим замислитись. Під час сходження в кубковому розиграші львів’яни пропустили чотири матчі. Тепер два з них призначено на вересень, а два вже після того, як завершиться турнір, — на жовтень.

Я наголосив на становищі «Карпат» тому, що не бачу, крім них, команди, яка б на короткому турнірному відрізку реально загрожувала «Дніпрові». За втраченими очками відстань між ними найменша. Сьогодні вони ведуть заочну дуель, і тут важливо, з яким запасом очок прийдуть до особистої зустрічі 20 вересня. «Дніпро» спробує на своєму полі взяти реванш за прикру поразку на старті сезону.

Матчі за участю «Дніпра» і «Карпат» тепер у фокусі головних подій. В останньому турі обидва претенденти зробили тільки по півкроку вперед, і відстань між ними у втрачених очках залишилась та ж сама, але... «Дніпро» на чужому полі вів у рахунку і змусив задовольнитись нічиєю не кого-небудь, а найближчого турнірного сусіда — кіровоградську «Зірку». «Карпати» ж удома зазнавали поразки від аутсайдера — хмельницького «Динамо», і тому їм нічого іншого не лишилось, як відіграватися. Нагадаю, що в першому колі «Карпати» на хмельницькому стадіоні легко взяли верх над «Динамо».

Якщо це неповага до аутсайдера, котру не завжди можуть у собі вчасно побороти фаворити, то вважайте, що на цей раз «Карпатам» повезло. Гірше, коли у команди настав спад після виснажливих кубкових матчів. Але одна невдала зустріч не дає підстав для розпачу й далекосяжних висновків. Так, «Карпатам» важко. Але цю команду, крім зрілих, суто футбольних якостей, характеризує й висока воля.

Наводимо результати 31-го туру: СКА (Одеса) — «Металіст» (Харків) — 0:0, «Суднобудівник» (Миколаїв) — «Шахтар» (Кадіївка) — 2:1, «Локомотив» (Херсон) — «Хімік» (Сєвєродонецьк) — 4:1, «Автомобіліст» (Житомир) — «Десна» (Чернігів) — 3:0, «Таврія» (Сімферополь) — «Будівельник» (Полтава) — 1:1, «Кривбас» (Кривий Ріг) — «Металург» (Запоріжжя) — 1:1, «Зірка» (Кіровоград) — «Дніпро» (Дніпропетровськ) — 1:1, «Локомотив» (Вінниця) — СКА (Львів) — 0:3, «Буковина» (Чернівці) — «Авангард» (Тернопіль) — 1:0, «Карпати» (Львів) — «Динамо» (Хмельницький) — 1:1, СКА (Київ) — «Азовець» (Жданов) — 1:0.