Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А".
Турнир за 1-16 места. 11-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Уралмаш» (Свердловск) – 1:1

«Днепр» (Днепропетровск) — «Уралмаш» (Свердловск) – 1:1 (1:1).
31 октября 1965 (воскресенье). 13:00. Днепропетровск. Стадион «Металлург». 12000 зрителей. Дождь. 10 градусов.
Судьи: В. Ковалёв, М. Скварчевский, Е. Капцов (все — Минск).
«Днепр» (футболки, трусы, гетры белые): Шпак – 3 Дановский (к) Канафоцкий, Белолюбский, Ануфриенко – 6 Галоян, Северухин, 8 Добрянский – 9 Кржечевский (Юлгушев, 61), 10 Крюковский, 11 Пинчук.
Старший тренер – А. Зубрицкий.
«Уралмаш» (футболки тёмные с белыми рукавами, трусы белые, гетры тёмные с белой полосой): В. Голубев, В. Теркунов, Г. Феоктистов (к), А. Федотов, Н. Погорелов, В. Стафёров (Е. Сесюнин, 72), С. Гаврилов, В. Капустин, Ю. Зубков, А. Жос, С. Охремчук.
Старший тренер – Н. Самарин. – составы из протокола матча.
Голы: 1:0 Крюковский (2, гп Пинчук), 1:1 Гаврилов (22).
Удалён Охремчук (81-я минута, за пререкания с судьёй).
При этом игра была приостановлена на 2 минуты. Нарушитель отказывался подчиниться решению судьи.
Дублёры — 1:2.

КОМАНДИ РОЗІЙШЛИСЬ МИРНО
«Прапор юності» (03.11.1965)
Важко, майже неможливо добитись перемоги, коли півзахист пасивний. Тоді нападаючі, змушені повертатись за м’ячем на свою половину поля, швидко зморюються, втрачають смак до атаки. Тоді захисники, не впевнені, що їх підстрахують, неохоче йдуть вперед. Тоді команда, ніби човен без керма, втрачає здатність до маневру і суперник диктує їй свою волю.
Втрата дніпропетровцями контролю над центром поля в матчі «Дніпро» — «Уралмаш» була тим небезпечнішою, що в лінії нападу нашої команди виступали лише три футболісти.
Де знайти пояснення такої пасивності трьох півзахисників? Всі вони — і Сєвєрухін, і Добрянський, і Галоян — технічні футболісти, але всім їм, особливо в кінці сезону, не вистачає фізичної підготовки. В останніх матчах всі вони несли велике навантаження, бо після травм у Свердловську довгий час не виступали провідні футболісти нападу. До того ж, перед матчем пройшов дощ. Поле було важким. Очевидно, тренерам команди слід було б врахувати ці фактори і дати можливість виступити молоді, тим більше, що за важких погодних умов перевага ветеранів у техніці зводилась нанівець.
…Матч розпочався спалахом «Дніпра» і вже на 2-ій хвилині зустрічі Крюковський скористався з чудової подачі Пінчука і головою послав м’яч у ворота 1:0. Далі протягом всієї гри господарі поля лише двічі створювали голеві моменти. На 13-й хвилині Крюковський виграв єдиноборство з воротарем і захисником і відкотив м’яч Пінчуку, але той послав його мимо воріт. На 33-ій хвилині у ворота не влучив Кржичевський. Решта м’ячів ставала легкою здобиччю воротаря.
До речі, не дивлячись на те, що значну частину матчу гості контролювали м’яч, їх удари теж не відзначалися точністю. Лише одного разу м’яч знайшов ціль. Це сталось на 22-ій хвилині, коли прохід по краю С. Охрімчука завершив несильним, але точним ударом з близької відстані С. Гаврилов.
Що ще запам’яталось у цьому матчі, так це грубість гостей на протязі всього поєдинку. Як результат, з гри через травму вибув центрфорвард «Дніпра» Кржичевський, а згодом суддя за нетактовну поведінку попрохав залишити поле і лівого крайнього свердловчан С. Охрімчука.
* * *
З таким же рахунком, як у Дніпропетровську — 1:1, закінчились матчі в Грозному, де «Терек» приймав «Даугаву», і у Львові, де аутсайдер, челябінський «Локомотив», відібрав очко у місцевих «Карпат». Не був відкритий рахунок у поєдинку «Кайрата» з «Текстильником» і «Жальгіріса» з карагандинським «Шахтарем». Якщо остання нічия істотно не вплинула на становище «Жальгіріса» і «Шахтаря» в турнірній таблиці, то очко, здобуте «Кайратом», дозволило йому, нарешті, очолити шістнадцять кращих команд другої групи класу «А», бо «Арарат» зазнав нищівної поразки у Харкові від «Авангарду» — 1:4. Несподіванкою закінчилась зустріч «Молдови» з «Зорею». Перемогли молдавські футболісти — 2:1. Не втрачає шансів обійти лідерів «Шинник». В останньому матчі ярославці перемогли горьківську «Волгу» — 1:0.

На знімку: атакує «Дніпро» (№9 – Георгий Кржечевский,
крайний справа – Николай Пинчук. – Р.Л.). Фото В. Шульгіна.

КОЛИ ВІДСУТНІ ЗАВЕРШАЛЬНІ УДАРИ
«Зоря» (02.11.1965)
Позавчора після тритижневої перерви, дніпропетровці знову побачили гру своєї команди на полі стадіону «Металург». Суперницею «Дніпра» цього разу була сильна команда — свердловський «Уралмаш».
Початок поєдинку відзначився успіхом господарів. Вже на другій хвилині М. Пінчук, який зайняв місце лівого крайнього нападу, вигравши єдиноборство з своїм опікуном, навісив м’яч на далеку штангу, і А. Крюковський у високому стрибку головою переправив його в сітку воріт.
Але в подальшому стало очевидним, що гості краще пристосовані до гри на мокрому і слизькому полі. У них менше технічного браку, більша точність у передачах, і вони раз у раз створюють коло воріт «Дніпра» небезпечні моменти. Якщо господарі наступали скупчено, то свердловчани навпаки: їх атаки будувалися через фланги, в розрахунку на несподівані ривки В. Капустіна і С. Охрімчука. Півзахисники «Уралмашу» В. Стаферов і С. Гаврилов добре контролювали центр поля і самі часто підключались до атаки. Саме після проходу С. Охрімчука, на 22-й хвилині, С. Гаврилов, з близької відстані відквитав м’яч. Рахунок став 1:1.
Решта 68 хвилин пройшли у взаємних безплідних атаках. Та й важко розраховувати на успіх, коли обидві сторони не доводять справу до точних і завершальних ударів. Воротарі не дістали серйозного навантаження. Особливий докір треба закинути футболістам «Дніпра». Дуже рідко ми бачили їх в цьому сезоні такими млявими і неповороткими, як минулої неділі. Вони так і не змогли налагодити гру у звичному для себе стилі. Багато було помилок і в обороні, і в наступі. Центр поля дніпропетровці програвали. Це не робить честі колективу, складеному з досвідчених футболістів.
А як же зіграла в минулому турі решта команд, котрі борються за 1-16 місця? Під час матчу на стадіоні «Металург» прийшла сенсаційна звістка з Харкова: авангардівці розгромили лідера підгрупи — єреванський «Арарат» з рахунком 4:1. «Кайрат», який приймав на своєму полі «Текстильника», зіграв унічию — 0:0. Тепер в алма-атинців стільки ж очок, як і в «Арарата», але за різницею забитих і пропущених м’ячів вони очолили турнірну таблицю. У більшості змагань команди розійшлися мирно. Рахунок 1:1 було зафіксовано в матчах «Терека» і «Даугави», «Карпат» і «Локомотива». Не було відкрито рахунок в поєдинку «Жальгіріса» з «Шахтарем». Не пощастило луганській «Зорі», яка програла одному з аутсайдерів — «Молдові» — 1:2. «Шинник» з мінімальною перевагою 1:0 взяв гору над «Волгою».
Не можна не звернути увагу на одну обставину: челябінський «Локомотив», який наступного четверга гратиме з «Дніпром», взяв в останніх трьох іграх на чужих полях 4 очка з 6 можливих.

Момент зустрічі «Дніпра» і «Уралмаша» (слева направо
в белой форме – Виктор Добрянский, Сергей Галоян,
№10 – Анатолий Крюковский. – Р.Л.)  Фото В. Шульгіна.

ВРАТАРЬ НЕ ПОДВЁЛ
«Днепровская правда» (02.11.1965)
Урожайным на игры для днепропетровских болельщиков будет ноябрь. Гостями «Днепра» станут «Молдова», карагандинский «Шахтёр» и «Терек». Только раз наши футболисты сыграют на чужом поле. Восьмого ноября они встретятся в Харькове с местным «Авангардом».
В минувшее воскресенье «Днепр» на своём поле принимал свердловский «Уралмаш». Начало игры было многообещающим. Уже на первых минутах встречи Крюковский с подачи Пинчука послал мяч в ворота уральцев.
Однако эта атака днепропетровцев была единственной в игре, закончившейся взятием ворот. На восемнадцатой минуте мяч побывал в сетке «Днепра».
Матч так и закончился вничью со счётом 1:1. Очко, полученное «Днепром» в этом матче, не повлияло на его положение в турнирной таблице. Наши земляки по-прежнему остаются на десятом месте.
Серию неудач потерпел бывший лидер группы ереванский «Арарат». Не набрав в последних трёх играх ни одного очка, он переместился на второе место. В предыдущем матче армянским футболистам даже не помогли «родные стены». «Арарат» на своём поле проиграл челябинскому «Локомотиву», который занимает в таблице шестнадцатое место. А в минувшее воскресенье ереванцы познали горечь поражения на Украине. Футболисты харьковского «Авангарда» четыре раза заставляли их начинать игру с центра поля. «Арарату» же удалось всего раз заставить вратаря харьковчан вынуть мяч из сетки.
Во втором круге первенства авангардовцы не потеряли ещё ни одного очка.
У остальных украинских команд шансов на выход в высшую лигу меньше, чем у «Днепра». «Карпаты» и «Заря» отстают от нашей команды на одно очко. В прошедшем туре «Заря» уступила победу со счётом 1:2 в Кишинёве местной «Молдове». А «Карпаты» у себя на поле не смогли одолеть челябинский «Локомотив» (1:1).
Результаты остальных воскресных матчей: «Шинник» — «Волга» — 1:0; «Терек» — «Даугава» — 1:1; «Кайрат» — «Текстильщик» 0:0; «Жальгирис» — «Шахтёр» — 0:0.