31 августа 1970 года. Понедельник
Чемпионат СССР. Первая лига. 28-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) – «Текстильщик» (Иваново) – 1:0




«Днепр» (Днепропетровск) — «Текстильщик» (Иваново) — 1:0 (1:0).
31 августа 1970 (понедельник). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 25000 зрителей. Ясно. 20 градусов.
Судьи: В. Ходин, В. Ковалёв, В. Новиков (все – Минск).
«Днепр» (футболки красные, трусы белые, гетры красные): 1 Колтун – 3 Найда – 2 Сергеев, 4 Богданов, 5 Грибенник – 6 Гринько (к) (Литовченко, 79), 7 Шнейдерман, 8 Федоренко, 10 Мирошин – 9 Назаров (Снитько, 61), 11 Романюк. 
Запасные: Семёнов, Цунин, Торопов. 
Старший тренер – В. Лобановский.
«Текстильщик» (футболки белые): В. Скоропеев, С. Любавин, В. Бакшин (к), Ю. Веселов, В. Савинов, В. Бутов, А. Гвоздев (И. Пономарёв, 46), Ю. Пьянов, А. Пискарёв, В. Паргин, В. Сафонов. 
Запасные: И. Ивиницкий, Н. Григорьев, А. Павлов. 
Старший тренер – Ю. Забродин. – составы из протокола матча.
Гол: 1:0 Романюк (17).

Двухлетняя дисквалификация Александра Снитько заменена Федерацией футбола СССР на условную дисквалификацию.


«Днепр» перед началом матча.
Слева направо: Николай Богданов, Пётр Найда, Виктор Романюк,
Виктор Назаров, Виктор Мирошин, Владимир Сергеев,
Роман Шнейдерман, Анатолий Грибенник, Леонид Колтун,
Анатолий Гринько. На фото отсутствует Владимир Федоренко.

Фотография из архива Виктора Мирошина


НА ПЕРШІСТЬ КРАЇНИ
«Зоря» (01.09.1970)
Вчора на стадіоні «Метеор» відбулася чергова гра на першість країни з футбола. «Дніпро» приймав івановський «Текстильник».
Рахунок матчу 1:0 на користь «Дніпра».


ГЛЯДАЧІ НЕЗАДОВОЛЕНІ
«Зоря» (02.09.1970)
На перший погляд все було нібито вдало: «Дніпро» в зустрічі з «Текстильником» здобув два важливих очка, взяв реванш за поразку в першому колі. Але перемога та не принесла глядачам великого задоволення.
Почали матч дніпропетровці багатообіцяюче, провівши серію атак на ворота гостей. На 17 хвилині після подачі кутового м’яч опинився у В. Романюка і той без затримки головою направив його в сітку. Рахунок став 1:0. Але потім трапилось щось несподіване. Забивши гол, «Дніпро» різко знизив активність, а іванівці, додавши в темпі гри, поступово стали захоплювати ініціативу. Під кінець тайму місцем головних подій були ближні підступи до воріт «Дніпра». Проте гостям добитися успіху не вдалося.
Після відпочинку картина точнісінько повторилася. Перші п’ятнадцять хвилин господарі мали перевагу, однак А. Гринько і В. Мирошин з найвигіднішої позиції не зуміли послати м’яч в сітку. Окремо слід сказати про В. Мирошина, якому тренери у протоколі виставили за гру двійку. Та й це було зроблено, очевидно, під впливом перемоги, бо фактично цей футболіст заслужив одиницю. Мляво діяли А. Гринько, В. Назаров. Лише вихід О. Снітька в якійсь мірі пожвавив дії «Дніпра» на передній лінії. Але істотного зламу в становище це не внесло, бо гості на той час уже встигли знову перехопити ініціативу. Вони переважали господарів в швидкості, однак їх атакам бракувало розумного завершення. Лише щастя допомогло «Дніпру» утримати перемогу.
Звичайно, становище «Дніпра» нині складне: травми вивели зі строю О. Христяна, М. Пінчука, О. Шпакова, П. Цуніна. В команді лише один форвард. Та яке моральне право мають футболісти, вийшовши на поле, грати безініціативно, мляво, ніби вони відбувають якусь повинність. Не такого чекали позавчора 25 тисяч глядачів, які зібралися на «Метеорі».
Склад «Дніпра»: Колтун, Сергєєв, Найда, Богданов, Гребенник, Гринько (Литовченко, 80), Шнейдерман, Федоренко, Назаров (Снітько, 61), Мирошин, Романюк.


УМЕТЬ, НО НЕ ЖЕЛАТЬ
«Днепровская правда» (02.09.1970)
Трибуны стадиона «Метеор» были почти заполнены. Болельщики верили, что «Днепр» возьмет реванш за проигрыш в первом круге ивановскому «Текстильщику». Но мало кому было известно, что в поединке не примут участия сразу четыре основных игрока — Цунин, Шпаков, Пинчук и Христян, получившие травмы в предыдущих матчах. И все же игра поначалу шла в чисто «днепровском» русле. Часто у ворот Скоропеева появлялись Мирошин, Романюк, Шнейдерман и Назаров. Они довольно опасно атаковали, но чаще упускали момент для завершения удачно начатых комбинаций. Такая картина продолжалась на поле недолго, каких-нибудь 10-12 минут. Словно выбились из сил наши земляки. Не желали бегать за мячом Назаров и Мирошин, убавил в скорости и капитан «Днепра» Гринько.
Гости сразу же завладели центром поля и крупными силами, в четыре, а иногда в пять и даже шесть нападающих, осуществляли грозные атаки. На 13-й минуте ивановцы упустили реальную возможность открыть счет. Колтун, выбежавший наперерез стремительному Бутову, оставил ворота неприкрытыми. К счастью, мяч, пробитый ивановцем, пролетел вдоль ворот. Еще через минуту самоотверженно сыграл Грибенник.
Примечательно, что «Текстильщик» умело использовал ту тактику игры, которая еще недавно была на вооружении «Днепра», — все в атаке, все в обороне. Наши же земляки попросту не желали идти на обострение. Если и врывались в штрафную площадку Романюк или ...Сергеев, то их старания, как правило, не получали поддержки со стороны Назарова и Гринько. Странную игровую «политику» избрал Мирошин. Когда борьба за мяч велась у ворот «Текстильщика», он спокойно созерцал за ней из центра поля. Оборонялся «Днепр» — его хавбек занимал место в штрафной площадке гостей. Даже гол, забитый не без помощи Мирошина, ни в коей мере не реабилитирует его пассивных действий.
«Днепр» заметно утратил свою боевитость. Нет прежних бойцовских качеств у команды. Болельщикам в прошедшем матче понравилась игра Федоренко и Найды. Оба защитника (Федоренко хоть и надел майку с №8, но играл в основном в обороне) продемонстрировали цепкую, надежную игру. Но ведь усилия одиночек редко приводят весь коллектив к желаемому результату. Это доказали и острые проходы Снитько. Все его старания были сведены на нет из-за нежелания «выкладываться» других игроков команды.
Наши земляки сумели взять реванш в поединке с «Текстильщиком», но это была блеклая победа. Гости играли и мощнее, и целеустремлённее.
А вот как завершились поединки остальных команд: «Памир» — «Волгарь» 0:2, «Алга» — «Строитель» 3:0, «Карпаты» — «Локомотив» (М) 1:0, «Молдова» — «Крылья Советов» 2:0, «Локомотив» (Тб) — «Кайрат» 1:0, «Кубань» — СКА (Хб) 1:0, «Металлист» — «Шахтер» 0:0, СКА (К) — «Уралмаш» 1:1, «Жальгирис» — «Динамо» 0:0, «Даугава» — «Рубин» 3:0.


ЦЕНА ОШИБКИ
«Рабочий край» (Иваново, 02.09.1970)
Днепропетровск (По телефону). Очередное турне ивановские футболисты начали игрой с одним из лидеров группы — командой «Днепр». Матч проходил в захватывающей спортивной борьбе. На 17-й минуте хозяева поля добиваются успеха — мяч прямо с углового влетает в ворота. Ошибка вратаря Скоропеева, в целом неплохо проведшего матч, обернулась для ивановцев поражением.
Между тем большую часть игрового времени инициативой владел «Текстильщик». За минуту до перерыва отличную возможность сравнять счет упустил Гвоздев. Спустя 30 минут после хорошей комбинации Пискарев посылает мяч в ворота, однако судья не засчитывает гол.


НЕВИРАЗНА ПЕРЕМОГА
«Прапор юності» (03.09.1970)
Цей матч давніх суперників не віднесеш до активу дніпропетровців. Виграш з мінімальним рахунком 1:0 сам по собі свідчить про те, що зустріч проходила у впертій боротьбі. Воно й дійсно так. Господарям поля не вдалось стати господарями становища і диктувати суперникові свою волю. Постійні травми провідних футболістів переслідують команду в найтяжчих для неї випробуваннях. Хвороба Романюка і травми центральних захисників Найди і Шпакова на фініші першого кола спричинились до втрати бойової форми і, як результат, — до відступу в турнірній таблиці. Поїздка на старті другого в Середню Азію коштувала колективу двох форвардів — Христяна і Пінчука. Заміни їм не знайшлося. Лінія нападу, яка, здавалось, нарешті стабілізувалась після тривалих експериментів і пошуків, знову стала найвразливішим місцем. В матчі з «Текстильником» попереду у «Дніпра», по суті, був лише один чистий нападаючий Романюк. Назаров, висунутий на передні рубежі, нічим не загрожував суперникові і врешті-решт замість нього вперше в цьому сезоні на полі з’явився Олександр Снітько, якому на прохання команди дискваліфікація замінена умовною. Він продемонстрував кілька разів чудовий дриблінг на високій швидкості, але не одержав підтримки від товаришів, бо на той час івановці остаточно перехопили ініціативу і м’яч рідко з’являвся на їхній половині поля.
У півзахисті в цьому матчі виступали Гринько, Шнейдерман і Мірошин. Федоренко, хоч і мав на майці №8, після перших же серйозних атак суперника відійшов на місце центрального захисника і провів там більшу частину матчу. Тільки в дебюті зустрічі і на початку другого тайму вони активно підтримували наступаючі дії і саме в цей час дніпропетровці створили кілька голевих ситуацій, одна з яких закінчилась голом.
На 3-ій хвилині Мірошин від лицевої лінії вийшов на ріг воротарського майданчика, але все не наважувався вдарити, аж поки захисники не наздогнали його. На 5-ій хвилині чітка комбінація Федоренко — Назаров — Романюк знову вивела нашого форварда на вірну позицію, проте і цього разу удару не послідувало.
Гол було забито на 17-ій хвилині після подачі кутового. М’яч перекинули Романюку і він головою послав його у ворота. Це був восьмий гол Віктора і він наздогнав Анатолія Гринька, який після 3 липня не забив жодного м’яча.
Добившись успіху, наші втратили ініціативу і тільки після відпочинку знайшли в собі сили на кілька атак. Сам-на-сам з воротарем залишались Назаров, Мірошин і Гринько. Жоден з них не зміг збільшити рахунку. А потім до кінця зустрічі «Дніпру» довелося захищатись. Млявого Гринька замінив Литовченко, але створити першу лінію оборони господарям не вдалось, бо Шнейдерман весь час змушений був приходити на поміч Грибеннику, а Мірошин уміло уникав боротьби. Гра велась в основному на підступах до штрафного майданчика господарів поля, але пробити щит «Дніпра» «Текстильник» так і не зміг.
Невиразна перемога дозволила «Дніпру» піднятись на третю сходинку турнірної таблиці.
А. БОРИСЕНКО.


ЩАСТЯ ВІДВЕРНУЛОСЯ ВІД ГОСТЕЙ
«Спортивна газета» (Киев, 03.09.1970)
Перед матчем з «Текстильником» «Дніпро» фактично залишився без форвардів. Травми вивели з строю Христяна і Пінчука. Тільки починає «ставати на ноги» після дискваліфікації Снітько. Тренерам довелося на ходу вносити істотні зміни в розстановку сил. Висунувся на передню лінію Назаров. Багато сподівань покладалося на півзахисників, які мали своєю активністю посилити атакуючу міць команди, але Гринько цього разу був дуже млявим, не встигав своєчасно підключатися до нападу. Мірошин взагалі випадав з ансамблю і найбільше «запам’ятався» тим, що атаки, які велися через нього, зривалися. Півзахисник або втрачав м’яч, або легковажно віддавав його суперникам. Коли «Дніпро» атакував, Мірошин шукав спокійного містечка в тилах, коли оборонявся — поспішав на інший край поля, спостерігаючи за подіями.
По півтайма в кожній половині гри «Дніпро» атакував, а по півтайма тримав важку оборону. Як тільки Романюк після кутового забив головою гол, команда ніби за сигналом одразу ж відійшла назад, надавши івановцям можливість вільно атакувати. На початку другого тайма «Дніпро», здавалося, знову перехопив ініціативу. Але після того, як Гринько та Мірошин не забили стопроцентних голів, картина різко змінилася, і «Дніпру» ціною великих зусиль вдалося втримати перемогу. Щастя було цілком на боці господарів і відвернулося від гостей.
Я. НОВАК.
Дніпропетровськ (телефоном).



Таблица после 28-го тура




Комментариев нет:

Отправить комментарий