31 октября 1970 года. Суббота
Чемпионат СССР. Первая лига. 41-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) – «Локомотив» (Тбилиси) – 4:1

«Днепр» (Днепропетровск) — «Локомотив» (Тбилиси) — 4:1 (2:0).
31 октября 1970 (суббота). 18:30. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 10000 зрителей. Пасмурно, ветер, временами дождь. 6 градусов.
Судьи: Б. Соловьёв, А. Кадетов (оба — Москва), В. Казымов (Московская область).
«Днепр» (футболки синие): 1 Семёнов – 3 Найда – 2 Сергеев, 4 Богданов (Пинчук, 65), 5 Цунин – 6 Гринько (к), 7 Шнейдерман (Торопов, 60), 9 Назаров, 10 Мирошин – 8 Снитько, 11 Романюк (Федоренко, 60).
Запасные: Колтун, Грибенник.
«Локомотив» (футболки красные): Р. Беридзе (Н. Акобия, 83), Г. Гогиджанашвили (А. Ониани, 46), В. Панов, Б. Фридман, М. Пилия, О. Бахтадзе, Б. Джорбенадзе, Д. Кипиани, М. Челидзе, Э. Хуцишвили (к) (Р. Сафаров, 51), В. Троян.
Старший тренер – Н. Ахалкаци. – составы из протокола матча.
Голы: 1:0 Гринько (34, гп Цунин), 2:0 Гринько (38, гп Снитько), 3:0 Назаров (55, гп Мирошин), 4:0 Торопов (68, гп Пинчук), 4:1 Кипиани (78).

ПЕРЕДОСТАННІЙ КРОК
«Зоря» (01.11.1970)
Учора футболісти «Дніпра» провели свій передостанній матч нинішнього чемпіонату. Вони приймали тбіліський «Локомотив», який вдало виступає в заключній частині першості. Нагадаємо, що тбілісці єдина команда, яка перемогла «Кайрат» на його полі. Рахунок учорашнього матчу 4:1 на користь «Дніпра».

ДВАДЦЯТЬ П’ЯТА ПЕРЕМОГА «ДНІПРА»
«Прапор юності» (03.11.1970)
Минулої суботи «Дніпро» на своєму полі здобув 25 перемогу в чемпіонаті країни.
Тбіліський «Локомотив» — суперник «Дніпра» в цьому матчі, команда, яка не потребує атестації. В цьому колективі сполучаються досвід, висока техніка, швидкість, тактична зрілість. Доказ цьому — заключна частина турніру, яку залізничники столиці Грузії проводять зібрано і вдало.
Тренери і гравці «Дніпра» добре врахували всі позитивні якості свого суперника. Відразу ж після стартового свистка арбітра всесоюзної категорії, москвича Б. Соловйова господарі пішли вперед і швидко добилися права на перший кутовий. Тиск на ворота залізничників безперервно наростав.
Нарешті, на 34-ій хвилині захисник «Дніпра» Цунін, прийнявши м’яч після аута, вирішив сам піти вперед. Він увірвався в штрафний майданчик і виклав м’яча на ногу своєму капітанові. Тепер вже удар Гринька був точним.
Трибуни ще не вгомонились від першого успіху «Дніпра», як на електричному табло з’явився напис: 38-ма хвилина, Гринько, «Дніпро». В другому м’ячі, який забили наші земляки, чимала заслуга Снітька. Це він з завидною настирливістю обіграв кількох своїх переслідувачів і зумів зробити хороший пас.
На відпочинок команди пішли при рахунку 2:0. А після перерви «Дніпро» почав ще наполегливіше розвивати успіх. На 55-ій хвилині Мірошин у кращій своїй манері подав кутовий. М’яч летів на одинадцятиметрову позначку і Назаров у високому стрибку переправив його головою під верхню перекладину.
Тепер перемога «Дніпра» сумніву вже не викликала. Господарі після третього забитого гола почали демонструвати красиві комбінації, в яких короткі передачі передавалися з довгим пасом на протилежний фланг. Гості весь час в обороні. І знову їм не вдається відстояти безпеку своїх воріт. На 68-ій хвилині Пінчук на правому фланзі обіграв двох захисників і його небезпечний простріл привів до того, що Торопов вчетверте примусив тбілісців починати з центра. Події в основному розгортаються на половині «Локомотива». В атаках «Дніпра» безпосередню участь беруть і захисники. В обороні господарів на якийсь короткий відрізок часу втрачається пильність. Це дозволяє суперникові провести кілька небезпечних контратак, і Семенову доводиться важкувато. Двічі він рятує становище, опинившись віч-на-віч з-атакуючими. А на 78-ій хвилині тбілісцеві Кіпіані вдається таки «розмочити» рахунок. В даному випадку воротар нічого не міг вдіяти.
Кінцівка матчу пройшла в спокійному руслі. Рахунок 4:1 влаштовував «Дніпро», а гості переконалися в безперспективності зламати хід подій.
Склад «Дніпра»: Семенов, Сергєєв, Найда, Богданов (Пінчук, 65), Цунін, Гринько, Шнейдерман (Федоренко, 60), Снітько, Назаров, Мірошин, Романюк (Торопов, 60).
М. ВОЛЬНОВ.

ЧИ УСМІХНЕТЬСЯ ДОЛЯ «ДНІПРУ»?
«Зоря» (03.11.1970)
Післязавтра команди першої групи класу «А» востаннє цього сезону «схрестять зброю» в боротьбі за очки. Для більшості колективів ці зустрічі вже мають чисто символічний характер. Набрані чи втрачені очки для них нічого не значать.
Однак в лідируючій трійці склалося цікаве становище. За три дні до фінішу ніхто не може назвати двох переможців. Передостанній крок знову не вніс певної ясності. Навпаки, лідери тепер зрівнялися по кількості набраних очок. Сталося це так: «Кайрат» в Астрахані зустрівся з «Волгарем» і взяв одне очко, зігравши внічию — 0:0. «Карпати» подолали «Металіст», здобувши перемогу — 2:0.
І, нарешті, «Дніпро» на своєму полі порадував результативною грою проти тбіліського «Локомотива» — 4:1. Голи забили: два — Гринько, на 34 і 38 хвилинах, і по одному Назаров (55 хвилина), Торопов (68 хвилина). Гості відквитати один м’яч на 78 хвилині після удару Кіпіані.
Перед матчем начальник команди «Дніпро» В. Лобановський не приховував, що він стурбований долею зустрічі з тбілісцями, які заключну частину чемпіонату проводять дуже вдало. Очевидно, стурбованість наставника передалась і гравцям, які протиставили своєму досвідченому супернику високі вольові якості і завидну активність.
З перших до останніх хвилин гостям не було дозволено перехопити ініціативу або ж диктувати свою волю. Всі забиті «Дніпром» голи були результатом колективних зусиль, красивих комбінацій. Доводиться лише знову жалкувати, що упущеними виявилися принаймні п’ять-шість зручних моментів.
Гості під кінець тайму, відчувши після заміни Богданова деяку слабину в захисті «Дніпра», провели кілька несподіваних «випадів» проти воріт Семенова. Але наш голкіпер знову відзначився. Двічі його вчасне втручання зводило нанівець виходи тбіліських форвардів.
Наводимо результати 41-го туру, який відбувся минулої суботи: «Будівельник» — «Жальгіріс» — 0:1; «Памір» — «Даугава» — 1:2; «Алга» — СКА (Кв) — 0:2; «Молдова» — «Кубань» — 0:0; «Крила Рад» — «Уралмаш» — 1:0; «Текстильник» — «Рубін» — 2:1; «Локомотив» (М.) — «Динамо» — 4:3; «Шахтар» — СКА (Хб.) — 3:0.

«ТРОЕВЛАСТИЕ»
«Днепровская правда» (03.11.1970)
Мяч должен был побывать в воротах гостей уже на первых минутах, но Романюк, Шнейдерман и Снитько не смогли использовать выгоднейших ситуаций. Хозяева поля явно переигрывали железнодорожников, только в штрафной площадке излишне суетились.
На 34-й минуте подтянувшийся в линию нападения Цунин сам решил прорваться сквозь оборонительный рубеж гостей. И это ему удалось. Обведя двух защитников, Цунин точно отпасовал открывшемуся на правом краю Гринько. Капитан «Днепра» сильным ударом послал мяч в сетку ворот «Локомотива». Через четыре минуты мастерство дриблёра продемонстрировал Снитько. Он на большой скорости обошел по правому краю нескольких соперников и «навесил» на 11-метровую отметку. Вратарь гостей не дотянулся до мяча. Оказавшийся рядом Гринько сумел в высоком прыжке головой забить второй гол.
Локомотивцы смирились с поражением. А «Днепр», казалось, не был удовлетворен счетом. Буквально все игроки находились на половине поля гостей. Порой сутолока, скученность футболистов мешали увеличить счет. На 55-й минуте Мирошин подал угловой. Назаров раньше всех оказался у мяча и головой направил его в сетку.
Четвертый гол явился результатом многоходовой комбинации. Получив в центре поля мяч, Торопов адресовал его Мирошину. Тот в одно касание сыграл с Пинчуком, сместившимся на правый край. Пинчук вовремя увидел свободного Торопова и точно передал ему мяч. Молодой форвард без обработки произвел решающий удар.
Вот теперь-то уже игроки «Днепра» удовлетворились победой. Они небрежно провели концовку поединка, перестав контролировать действия соперников. Дважды Семенову удалось сыграть удачно, на третий — он оказался бессилен. Удар Кипиани, которого «проморгали» наши защитники, был произведен с близкого расстояния.
Итак, три команды имеют в своем активе равное количество очков, но далеко не равные шансы на выход в высшую лигу. Ближе всех к заветной цели находятся «Карпаты» и «Кайрат».

ГОСПОДАРЮВАЛИ ВПРАВНО…
«Спортивна газета» (Киев, 03.11.1970)
У протоколі навпроти прізвищ гравців «Дніпра» з’явилися «четвірки». А тренери «Локомотива» виставили всім своїм підопічним «двійки». Оцінки повністю відповідають співвідношенню сил на полі.
Господарі були значно активнішими. Вони порадували глядачів не лише змістовною грою, а й хорошою результативністю.
«Дніпро» довго не міг реалізувати свою перевагу. Незважаючи на невпевнену гру Берідзе, господарі кілька разів не спромоглися влучити в порожні ворота. Все ж на 34-й хвилині, коли м’яч після подачі аута потрапив до Цуніна, той обіграв двох залізничників, увійшов до штрафного майданчика, зробив точний пас на Гринька, і капітан «Дніпра» відкрив рахунок. Через чотири хвилини Снитько вийшов переможцем у дуелі з двома захисниками суперників, передав м’яч у центр штрафного майданчика. І знову відзначився Гринько — 2:0.
Після відпочинку на полі продовжували переважати дніпропетровці. На 55-й хвилині Мірошин добре подав кутовий. Назаров у високому стрибку переправив м’яч головою під планку. Тут же господарі тричі втрачають вірні можливості для збільшення рахунку. На 68-й хвилині Пінчук у межах штрафного майданчика перехитрував своїх опікунів, відкинув м’яч у вільну зону, і Торопов з близької відстані вчетверте послав м’яч у сітку «Локомотива».
Після заміни Богданова в захисті «Дніпра» все частіше стали з’являтися «дірки», через які гості рвалися до воріт господарів. Тричі вони виходили один на один із Семеновим, і двічі воротар виходив переможцем у поєдинку з форвардами, а на 78-й хвилині він уже був безсилий врятувати становище...