23 сентября 1968 года. Понедельник
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 32-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Звезда» (Кировоград) – 2:0




«Днепр» (Днепропетровск) «Звезда» (Кировоград) 2:0 (1:0).
23 сентября 1968 (понедельник). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 2000 зрителей. Ливень.
Судьи: Т. Велиев (Баку), В. Алов, К. Смирнов (оба – Ленинград).
«Днепр»: 1 Пильгуй – 3 Дановский (к) – 2 Сергеев, 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Гринько, 7 Шнейдерман, 10 Биба – 8 Снитько, 9 Кржечевский (Сизов), 11 Романюк. 
Старший тренер – Л. Родос.
«Звезда»: Л. Колтун, В. Зайцев, А. Ермаков, А. Хропов, А. Кравченко (к), Ю. Касёнкин, В. Дерябин, В. Квасов, А. Товт, Н. Королёв (И. Анищенко), В. Ступак. 
Старший тренер – А. Архипов. – составы предоставлены Владимиром Хорошиловым.
Голы: 1:0 Снитько (41, гп Сергеев), 2:0 Гринько (63).
Дублёры – 0:2.


НА ПЕРШІСТЬ КРАЇНИ
«Зоря» (24.09.1968)
Вчора в матчі на першість країни на стадіоні «Метеор» зустрічались футболісти «Дніпра» і кіровоградської «Зірки». Рахунок матчу — 2:0 на користь «Дніпра». Голи забили О. Снітько і А. Гринько.


НАЗДОГАНЯТИ ВАЖКО
«Зоря» (25.09.1968)
Команди другої підгрупи провели ще один тур, вийшовши на фінішну пряму, яка приведе їх через півтора місяця на старт. А тим часом становище у верхній части турнірної таблиці стає все більш неясним. Щоб пересвідчитися в цьому, досить лише глянути на результати ігор. Ось вони: «Металург» (З) — «Таврія» — 3:1, «Дніпро» (Д) — «Зірка» — 2:0, «Авангард» — «Локомотив» — 0:0, «Дніпро» (Кр) — «Суднобудівник» — 2:2, «Кубань» — «Металург» (Л) — 5:0, «Динамо» — «Ростсельмаш» — 2:2, «Спартак» — «Металіст» — 1:0, «Металург» (К) — «Шинник» — 2:1, «Сокіл» — «Звезда» (Р) — 5:0, «Труд» — «Текстильник» — 2:1.


ДВА МЯЧА В ВОРОТА ГОСТЕЙ
«Днепровская правда» (25.09.1968)
Ожидать интересной игры было трудно. Дождь и ветер всегда являются плохими помощниками в футбольном споре. Но на сей раз капризы погоды негативно повлияли только на игроков команды кировоградской «Звезды». Наши земляки наконец-то вышли из заколдованного круга, не приносящего победных очков. Два гола, забитых А. Снитько и А. Гринько, говорят о том, что игроки «Днепра» не забыли об основной своей миссии проводить мячи в ворота гостей.
В тот же день состоялся ещё ряд матчей команд второй группы.
«Металлург» (З) «Таврия» 3:1, «Авангард» (Ж. В.) «Локомотив» (X) 0:0, «Днепр» (Кр.) «Судостроитель» (Нк) 2:2, «Кубань» (Кд) «Металлург» (Лп) 5:0, «Динамо» (Ст) «Ростсельмаш» 2:2, «Спартак» (Н) — «Металлист» (Хр) 1:0, «Металлург» (Кб) «Шинник» (Я) 2:1, «Сокол» (С) «Спартак» (Рз) 5:0, «Труд» (В) «Текстильщик» (Ив) 2:1.


КОТЯТЬСЯ ВНИЗ
«Кіровоградська правда» (Кировоград, 25.09.1968)
Перед від’їздом кіровоградської «Зірки» на матч чергового туру в Дніпропетровськ багато хто з любителів футбола і прихильників команди поглядав не вгору, а вниз турнірної таблиці. Адже безбарвна гра у двох попередніх турах на своєму полі, де «Зірка» взяла лише одне очко з чотирьох можливих, після чого перемістилася з шостого на сьоме місце, настільки розчарувала, що дехто втратив надії на просування її в групу лідерів. І, звичайно, з побоюванням поглядав униз: а хто підпирає команду, хто може обійти її на шляху до фінішу футбольного чемпіонату?
Це дуже неприємна обставина, коли прихильники втрачають віру в команду. І якби не прикрі зриви вдома, то поразка в Дніпропетровську сприймалася б зовсім на іншому фоні, з іншим настроєм. Тим більше, що гра з «Дніпром» була взагалі цікавою, проходила в гострій обопільній боротьбі.
Але, як це іноді трапляється, на самому початку матчу гості не змогли реалізувати чудових можливостей повести в рахунку. Віктор Квасов, опинившись один перед пустими воротами, не влучив у них. Потім Віктор Ступак майже в такій ситуації послав м’яч у руки воротареві.
А господарі поля зіграли більш результативно. На 41-й хвилині Олександр Снітько і на 61-й Анатолій Гринько примусили кіровоградців починати з центра поля.
Отже, після цього туру «Зірка» так і лишилася з 37-ма очками. А ось «Кубань», яка тільки за алфавітним принципом була нижче кіровоградців у турнірній таблиці, виграла на своєму полі у липецького «Металурга» з рахунком 5:0 і випередила «Зірку».
Після серії перемог зазнав поразки лідер чемпіонату — харківський «Металіст». Цікаво, що він програв (0:1) «Спартаку» в Нальчику, який у свій час уже заподіяв неприємності іншому лідеру – «Суднобудівнику». В цьому турі миколаївці виступили не дуже вдало. Інакше не можна розцінювати їх нічию (2:2) з кременчуцьким «Дніпром».
Інші матчі цього туру закінчилися так: «Металург» (Запоріжжя) — «Таврія» (Сімферополь) — 3:1, «Авангард» (Жовті Води) — «Локомотив» (Херсон) — 0:0, «Динамо» (Ставропіль) — «Ростсільмаш» (Ростов-на-Дону) — 2:2, «Металург» (Куйбишев) — «Шинник» (Ярославль) — 2:1, «Труд» (Воронеж) — «Текстильник» (Іваново) — 2:1.


КОРЕКТИВИ НАСТУПУ
«Прапор юності» (26.09.1968)
Кіровоградська «Зірка» в складі Ковтуна, Зайцева, Єрмакова, Хропова, Кравченка, Касенкіна, Дерябіна, Квасова, Товта, Корольова і Ступака вперше за час перебування в класі «А» програла футболістам дніпропетровського «Дніпра», кольори якого захищали Пільгуй, Сергєєв, Дановський, Саричев, Гребеннік, Шнейдерман, Гринько, Біба, Романюк, Кржечевський (Сизов), Снітько.
Це сталось 23 вересня на дніпропетровському стадіоні «Метеор» в матчі, який проходив під суцільною зливою.
Не лише неприємна традиція, а й хитке турнірне становище настроїло наших хлопців по-бойовому. І хоч «Зірка» зараз переживає кризу омолодження колективу, перемога господарям поля дісталась у важкій боротьбі.
В такому відповідальному матчі багато важить бодай один гол, а гості вже на 3-ій хвилині зустрічі могли відкрити рахунок. Ступак, одержавши діагональний пас від Кравченка, швидко пройшов вперед і з флангу вкинув м'яч до штрафного. Дановський і Пільгуй, посковзнувшись, впали, але погода завадила не лише їм. Квасов, прийнявши передачу на куті воротарського майданчика, не зумів розстріляти незахищені ворота. Мокрий м'яч «зрізався» і пройшов поруч зі штангою. В подальші 5-8 хвилин кіровоградці грали дещо гостріше «Дніпра» завдяки довгим передачам і швидким проходам Квасова і Корольова. Та все ж, відрізані від задніх ліній активною грою дніпропетровських півзахисників, вони в подальшому знизили активність. Наші захисники при першій же загрозі відпасовували м'яч Пільгую, що хоч було і небезпечно за такої погоди, та охолоджувало запал атакуючих.
А потім «Дніпро» вдався до методичної облоги воріт суперника. На 13-ій хвилині Шнейдерман дальнім, сильним ударом послав мяч поруч зі штангою. На 16-ій, після підключення до атаки Сергєєва, Романюк метрів з семи «вистрілив» в перекладину. Згодом він же одержав мяч трохи праворуч від воріт, але цього разу послав його вище цілі.
Не можна сказати, що захисники «Зірки» діяли надійно. Та наші, озброєні коротким пасом, довгим розиграшем мяча, самі залишали їм час на виправлення помилок. Несподіваними і швидкими діями відзначався лише Снітько. В тому, що рахунок довго не було відкрито, винні його партнери: вони не встигали за ним, не продовжували розпочатої ним атаки.
В цей час гра вже нагадувала звичайний навал, бо наші діяли дуже вузьким фронтом, зосередившись в центральній зоні проти воріт. Мячі, які туди посилались захисниками і півзахисниками, застрявали в гущавині ніг. «Зірка» захищалась усією командою. Важко сказати, як розвивалися б події далі, але на 41-ій хвилині Снітько, скориставшись передачею Сергєєва з маленького вільного пятачка на лінії штрафного з поворотом, з ходу послав мяч у ліву від Ковтуна «девятку».
Як показав другий тайм, це зняло з наших пута скутості і поспішності і дозволило внести корективи в план наступу. Тепер нападаючі «Дніпра», в лінії яких зявлялись то Біба, то Гринько, розташувались широким фронтом, півзахисники і захисники не намагались пробитись до штрафного, а «витягти» суперників у відкрите поле, адресували мячі на вихід форвардам. Захист «Зірки» почав давати тріщини.
На 63-ій хвилині Гринько забив другий мяч все в той же лівий від воротаря верхній кут.
В наступні хвилини з району одинадцятиметрової позначки Біба і Кржечевський послали мячі прямо на воротаря, хоч захисники і не встигали завадити вдарити більш небезпечно ні тому, ні іншому. На 68-ій Кржечевський знову залишився сам-на-сам з воротарем, але намагався обвести його і втратив мяч.
Гості не наважувались навіть на контратаки. Це дало змогу Дановському кілька разів підключитись до атаки. Один з його мячів Ковтун заледве дістав у нижньому куті.
Лише в останній десятихвилинці, коли «Дніпро» вирішив, що гру зроблено, кіровоградці пішли вперед і вже не поступались ініціативою до фінального свистка. Та взяти ворота Пільгуя їм не вдалось.
А. БОРИСЕНКО.


ДВА ОЧКА ДЛЯ СУСІДІВ
«Молодий комунар» (Кировоград, 26.09.1968)
Результат виступу кіровоградської «Зірки» в останньому турі, як і в двох попередніх, не радує. Вона програла у Дніпропетровську «Дніпру» з рахунком 0:2. Краще справи у нашого дублюючого складу. Він виграв у дніпропетровців — 2:0.
Краснодарська «Кубань», яка тривалий час переслідувала «Зірку», в цьому турі завдала розгромної поразки (5:0) липецькому «Металургу» і тепер випередила її.
Спартаківці Нальчика, які займають шістнадцяте місце в турнірній таблиці, зупинили переможну ходу лідерів підгрупи — футболістів харківського «Металіста». Вони перемогли з рахунком 1:0.
Після ряду невдач запорізький «Металург» добився успіху в зустрічі з «Таврією» — 3:1.
Інші команди другої підгрупи зіграли так: «Авангард» — «Локомотив» — 0:0, «Дніпро» (Кременчук) — «Суднобудівник» — 2:2, «Динамо» — «Ростсільмаш» — 2:2, «Металург» (Куйбишев) — «Шинник» — 2:1, «Труд» — «Текстильник» — 2:1.



Таблица после 32-го тура


Комментариев нет:

Отправить комментарий