28 сентября 1969 года. Воскресенье
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 37-й тур
«Судостроитель» (Николаев) – «Днепр» (Днепропетровск) – 1:0

«Судостроитель» (Николаев) – «Днепр» (Днепропетровск) – 1:0 (1:0).
28 сентября 1969 (воскресенье). 16:00. Николаев. Стадион «Судостроитель». 15000 зрителей. Ясно. 20 градусов. Штормовой ветер.
Судьи: В. Варюшин (Москва), Я. Золотарёв, В. Фоломаев (оба – Кишинёв).
Телетрансляция – полный матч в записи, 2-я программа.
«Судостроитель» (футболки красные): И. Галимов – 4, Д. Киселёв – 4, Р. Совейко (к) – 4, Ю. Заболотный – 4, А. Бойко – 4, В. Силецкий – 4, А. Бильдюк – 4, А. Аверьянов – 4, А. Кацман – 4, А. Кималов – 4, И. Петров – 4
Запасные: С. Байда, Н. Куринный, В. Полуянов, Н. Некрасов, В. Богатырь.
Старший тренер – Ю. Войнов.
«Днепр» (футболки белые): Пильгуй – 4 – 6 Дановский (к) – 3 Сергеев – 3, 3 Сарычев – 3, Шпаков – 2,Грибенник – 3 – 7 Гринько – 2 (Литовченко, 55? 76? – б/о), 8 Назаров – 2, 10 Мирошин – 2 – 9 Лябик – 2, 11 Пинчук – 2.
Запасные: Семёнов, Гриневич, Шнейдерман.
Старший тренер – В. Лобановский. – составы из протокола матча.
Гол: 1:0 Кималов (40).

ТУР ТРИДЦЯТЬ СЬОМИЙ
«Прапор юності» (30.09.1969)
В неділю дніпропетровські футболісти провели свій 267-ий матч у класі «А». Вони виступали у Миколаєві і за штормової погоди програли «Суднобудівнику» 0:1.
Лише в дебюті господарі поля мали перевагу, створивши кілька гольових моментів. У ці хвилини Пільгуй відстояв свої ворота. Надалі обидві команди не йшли на загострення, але на 40-ій хвилині після подачі кутового Кімаловим м’яч влетів в сітку воріт «Дніпра». Удар було виконано майстерно, в розрахунку на сильний порив вітру. Це був 235-ий гол, забитий дніпропетровцям у класі «А». На 72-ій хвилині Назаров міг би зрівняти рахунок після помилки Галімова на виході, але удар у нього не вийшов. Небезпечно загрожував воротам господарів і Мірошин. Галімов взяв м’яч. «Суднобудівник», не дивлячись на деяку перевагу «Дніпра» в кінці зустрічі, зберіг переможний рахунок.
В Миколаєві після довгої перерви, викликаної травмою, знову вийшов на поле Б. Дановський, який за вдалої гри має зцементувати захисні порядки «Дніпра».
Проти «Суднобудівника» виступали Пільгуй, Сергєєв, Саричев, Шпаков, Гребеннік, Дановський, Гринько (Литовченко, 55), Назаров, Лябік, Мірошин, Пінчук.
Першу перемогу після виграшу Кубка СРСР подарували своїм землякам на стадіоні «Дружба» львівські «Карпати». Вони обіграли армійців Києва (2:0), позбавивши їх навіть теоретичних шансів обійти лідера.
Житомирський «Автомобіліст», зігравши внічию (0:0) у Вінниці з «Локомотивом», відстрочив остаточну перемогу «Дніпра» в підгрупі.
У вкрай тяжкому становищі опинився криворізький «Кривбас». Дудник, Ткач, Бученко, Бєда, Солодкий, Гладких, Кучінскас, Соколов, Трояновський, Мухачов, Міронов програли в Жданові «Азовцю» — 1:2. В середині першого тайму господарі поля відкрили рахунок. На 49-ій хвилині Соколов після прострілу Ткача встановив рівновагу. Помилка Дудника, через якого перескочив м’яч, дозволила «Азовцю» за десять хвилин до кінця зустрічі вийти вперед.
Залишається сподіватись, що «Кривбас» поліпшить своє становище в тих чотирьох іграх, що йому залишилось провести вдома.
Решта зустрічей закінчилась з такими результатами: «Таврія» — «Зірка» — 1:1, «Буковина» — «Десна» — 3:0, СКА (Одеса) — «Будівельник» — 0:0, «Локомотив» (Херсон) — «Металург» — 1:0, «Металіст» — СКА (Львів) — 2:1, «Хімік» — «Авангард» — 0:0, «Шахтар» — «Динамо» — 0:0.

НА КІНЦЕВОМУ ЕТАПІ
«Зоря» (30.09.1969)
Невдало почалося для лідера третьої підгрупи його заключне турне. В Миколаєві наші земляки програли «Суднобудівнику» 0:1. Єдиний гол влетів у ворота «Дніпра» на 40-й хвилині після кутового, який подав О. Кімалов. Через штормовий вітер м’яч кілька разів міняв напрям польоту і опустився у воротах лідера.
Матч загалом пройшов у повільному темпі, бракувало гострих, красивих комбінацій. Гості мали змогу відігратися, але В. Назаров, лишившись проти порожніх воріт, не зумів як слід розпорядитися м’ячем. Лідер виступав без одного з своїх головних бомбардирів В. Романюка і зачинателя всіх атак А. Біби, яким тренери надали відпочинок.
Розрив між лідером і його найближчими сусідами скоротився до дев’яти очок. «Автомобіліст» зіграв внічию (0:0) з вінницьким «Локомотивом», а «Карпати» перемогли армійців Києва — 2:0.
При нинішній ситуації «Дніпру», щоб стати недосяжним, необхідно мати 56 очок. Але справа в тому, що 2 жовтня «Карпати» грають з «Автомобілістом». Результат цей може внести певні корективи. Нічия приведе до того, що, крім дніпропетровців, вже ніхто практично не зможе набрати більш як 54 очка. Перемога однієї з команд вимагатиме від лідера в п’яти матчах взяти з 10 очок обов’язково два.
Інші ігри 37 туру дали такі результати:
«Таврія» — «Зірка» — 1:1, «Буковина» — «Десна» — 3:0, СКА (Одеса) — «Будівельник» — 0:0, «Локомотив» (Х) — «Металург» — 1:0, «Металіст» — СКА (Львів) — 2:1, «Хімік» — «Авангард» — 0:0, «Шахтар» — «Динамо» — 0:0, «Азовець» — «Кривбас» — 2:1.
У «Дніпра» — 54 очка, в «Автомобіліста» — 45, у СКА (Київ) і «Металіста» по 43, «Зірки» — 42, у «Металурга» і «Карпат» — по 41 очку.

«Днепровская правда» (30.09.1969)
В воскресенье на стадионах республики команды класса «А» второй группы провели очередной тур розыгрыша на первенство страны по футболу. Сообщаем результаты поединков: «Таврия» «Звезда» 1:1, «Карпаты» СКА (К) — 2:0, «Локомотив» (В) — «Автомобилист» — 0:0, «Буковина» — «Десна» — 3:0, СКА (О) — «Строитель» — 0:0, «Локомотив» (X) — «Металлург» — 1:0, «Судостроитель» — «Днепр» — 1:0, «Металлист» — СКА (Л) — 2:1, «Химик» — «Авангард» — 0:0, «Шахтёр» — «Динамо» — 0:0, «Азовец» — «Кривбасс» — 2:1.

...И ЛИДЕР ОТСТУПИЛ
«Южная правда» (Николаев, 30.09.1969)
За два дня до этой календарной встречи клуб любителей спорта «Южной правды» вместе с областным комитетом по физкультуре и спорту провел собрание в команде «Судостроитель». Его задача состояла в том, чтобы выяснить, в чем причины последних неудачных выступлений нашей команды, что нужно сделать для того, чтобы она на финише играла лучше и серьезно подготовилась к будущему сезону.
На собрании выступили старший тренер команды, заслуженный мастер спорта Ю. Войнов, тренеры команды В. Ищенко и Я. Борисов, футболисты Ю. Заболотный, И. Галимов, А. Норов, Д. Киселев, А. Бойко, В. Полуянов. И хотя, как этого бы хотелось, настоящего откровенного разговора не получилось, все же выяснилось, что команда нуждается в укреплении дисциплины, дружбы, взаимопонимания между игроками, большей требовательности от руководства команды.
Что касается предстоящих встреч, заверили, что мобилизуются на более удачную игру.
И вот новый серьезный экзамен — матч с лидером подгруппы — днепропетровской командой «Днепр», уверенно идущей к финальной пульке, командой, давно не испытывавшей горечь поражений.
Что ж, нужно отдать должное футболистам «Судостроителя». В этой встрече, особенно в первом тайме, они продемонстрировали и волю к победе, и умение достойно играть с сильным противником. Во всяком случае, почти все 45 минут первой половины игры инициатива была на стороне «Судостроителя». Возможностей для взятия ворот гостей было немало. Но гол был забит единственный. Интересно, что на матче присутствовал один из авторов удара «сухой лист» В. Лобановский — старший тренер «Днепра». Форвард «Судостроителя» А. Кималов показал, что в этом отношении он неплохой преемник В. Лобановского и именно его же оружием поразил ворота «Днепра». Гол был забит после углового удара. Крученый мяч, минуя защитников и вратаря гостей, оказался в правом углу ворот.
Со счетом 1:0 победил «Судостроитель».

ЛІДЕРА ПЕРЕМОЖЕНО
«Ленінське плем’я» (Николаев, 30.09.1969)
Недільний матч «Суднобудівника» з лідером підгрупи — дніпропетровським «Дніпром» викликав великий інтерес у любителів футбола. З рахунком 1:0 переміг «Суднобудівник».
Тепер у миколаївців після 37 зустрічей 37 очок.
Черговий матч на першість країни з футбола наші футболісти проведуть 2 жовтня з командою «Будівельник» (Полтава).
О. БІЛИК.

ЗА ПЯТЬ КРОКІВ ДО ФІНІШУ
«Вільна Україна» (Львов, 30.09.1969)
Командам класу «А» другої групи залишилось провести лише пять ігор. Отже, футбольний марафон фінішує. Як ми вже мали нагоду писати, доля переможця практично вирішена. Дніпропетровці забезпечили собі перше місце і вихід до фінальної пульки, хоча в останньому, 37-му турі програли в Миколаєві місцевому «Суднобудівнику» — 0:1. Теоретично «Дніпру» досить набрати в п’яти матчах, що залишились, лише три очка.
Надаємо слово капітану лідерів — заслуженому майстру спорту СРСР Андрію Бібі.
— Для нашої команди фініш стане тільки проміжним. І все почнеться знову: тривоги і надії. Те, що не вдалося торік «Карпатам» і «Суднобудівникові», випадає зробити нам. Ще недавно перемога в третій підгрупі здавалась найважливішим завданням. За загальним визнанням, половина її учасників гідна виступати в «турнірі претендентів». Здається, що найважче вже позаду, але я відчуваю, що воно — все-таки попереду.

И ВСЁ ЖЕ «ДНЕПР» НЕДОСЯГАЕМ
«Крымская правда» (Симферополь, 01.10.1969)
За пять туров до финиша первенства страны по футболу среди украинских коллективов второй группы класса «А» команду днепропетровского «Днепра», наверное, уже можно досрочно поздравить с чемпионским званием в третьей подгруппе. Лидер имеет солидный запас очков, и ему нечего бояться ближайших соседей по турнирной таблице.
Успех «Днепра» заслуженный и закономерный. Ни одна из команд третьей подгруппы в нынешнем сезоне не показывала такой стабильной и содержательной игры. Были, правда, «калифы на час», но днепропетровцы, взойдя на верхнюю ступеньку таблицы, прочно утвердились на ней и по праву носят звание сильнейшего клуба. Они не привыкли к проигрышам, и их поражение в очередном туре, состоявшемся 28 сентября. можно с полным основанием считать неожиданным. Даже высокая репутация николаевского «Судостроителя», победившего «Днепр» со счетом 1:0, не может поколебать достоинство днепропетровцев и веру в их окончательный успех.