31 октября 1968 года. Четверг
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 38-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Металлург» (Куйбышев) – 2:2

«Днепр» (Днепропетровск) «Металлург» (Куйбышев) 2:2 (2:0).
31 октября 1968 (четверг). 18:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 8000 зрителей.
Судьи:
«Днепр»: 1 Пильгуй – 3 Дановский (к) – 2 Сергеев, 4 Канафоцкий, 5 Грибенник – 6 Гринько (Сизов), 7 Шнейдерман, Литовченко (Рыкун), 10 Биба – 9 Кржечевский, 11 Снитько.
Старший тренер – В. Лобановский.
«Металлург»: В. Гуженков, Г. Кобыльсков, А. Тимофеев, Г. Платонов, В. Тебелев, Никульников, А. Кикин, Е. Гецко (А. Воронин), А. Тыряткин, В. Латинский, Ю. Юткин (А. Зинченко).
Старший тренер – А. Фёдоров. – составы предоставлены Владимиром Хорошиловым.
Голы: 1:0 Гринько (24), 2:0 Сергеев (28), 2:1 Тимофеев (60), 2:2 Латинский (72).
Дублёры – 2:0.

Первый матч «Днепра» под руководством Валерия Лобановского.

НА ПЕРШІСТЬ КРАЇНИ
«Зоря» (01.11.1968)
Черговий матч на першість країни відбувся вчора на Дніпропетровському стадіоні «Метеор». Господарі поля — футболісти «Дніпра» приймали куйбишевський «Металург».
Рахунок матчу 2:2.

ВІДДАЛИ ОЧКО
«Зоря» (02.11.1968)
Футболісти «Дніпра» позавчора на своєму полі без бою віддали очко одному з аутсайдерів другої підгрупи — куйбишевському «Металургу». А все в цьому матчі складалося на користь наших земляків. Уже на 28 хвилині вони вели з рахунком 2:0. Перший гол забив А. Гринько, а другий — В. Сергєєв з далекої відстані.
Очевидно, все це в якійсь мірі вплинуло на дальший хід матчу. Господарі поля в другому таймі не проявили достатньої мобілізованості, вважаючи, що перемога в них «в кишені».
Куйбишевські футболісти дістали більший простір для дій, особливо в середині поля. Їх підбадьорив гол, забитий на 60 хвилині, коли воротар «Дніпра» В. Пільгуй необачно залишив свій пост і не дотягнувся до м’яча.
До кінця матчу лишалось ще 30 хвилин і час дозволяв дніпропетровцям повернути собі ініціативу. Та замість цього глядачі стали свідками розгубленості, паніки в нашій команді. Зокрема, дуже недбало діяв центральний захисник Р. Конофоцький. Саме він і воротар байдуже спостерігали як на 72 хвилині м’яч повільно вкотився у ворота. Рахунок став 2:2.
Заключну частину чемпіонату «Дніпро» проведе під керівництвом свого нового старшого тренера спорту Валерія Лобановського. І хочеться вірити, що футболісти порадують свого наставника доброю грою. Не слід також забувати, що два матчі, які залишилось провести, стануть генеральною репетицією перед виїздом «Дніпра» до Польщі.
Таким чином, «Суднобудівник» набрав 58 очок і незалежно від результатів двох матчів, які залишилося йому провести, став переможцем в другій підгрупі.
У «Металіста» 53 очка, у «Дніпра» 51 очко.
Наводимо результати інших ігор:
«Суднобудівник» — «Металіст» — 3:1, «Локомотив» — «Металург» (Лп) — 1:0, «Таврія» — «Звезда» (Р) — 3:0, СКЧФ — «Текстильник» — 0:2, «Авангард» — «Сокіл» — 2:0, «Дніпро» (К) — «Труд» — 0:0, «Металург» (З) — «Шинник» — 0:2.

ФУТБОЛ
«Волжская коммуна» (Куйбышев, 03.11.1968)
Результаты матчей чемпионата страны по футболу среди команд второй подгруппы второй группы класса «А», состоявшихся 31 октября:
«Судостроитель» (Николаев) — «Металлист» (Харьков) — 3:1, «Локомотив» (Херсон) — «Металлург» (Липецк) — 1:0, «Таврия» (Симферополь) — «Звезда» (Рязань) — 3:0, СКЧФ (Севастополь) — «Текстильщик» (Иваново) — 0:2, «Днепр» (Днепропетровск) — «Металлург» (Куйбышев) — 2:2, «Авангард» (Жёлтые Воды) — «Сокол» (Саратов) — 2:0, «Днепр» (Кременчуг) — «Труд» (Воронеж) — 0:0. (ТАСС).

«СУДНОБУДІВНИК» СВЯТКУЄ ПЕРЕМОГУ
«Прапор юності» (05.11.1968)
31 жовтня було радісним днем для прихильників миколаївського «Суднобудівника»: вихованці Юрія Войнова з рахунком 3:1 перемогли вдома футболістів харківського «Металіста» — своїх єдиних конкурентів у боротьбі за перше місце в підгрупі — і за 2 тури до фінішу забезпечили собі місце в турнірі претендентів за право виступати у вищій лізі радянського футбола.
Таким чином, решта команд підгрупи проводила того дня втішні ігри. Дніпропетровці легко добились у першому таймі переваги над куйбишевським «Металургом» — 2:0 (голи забили А. Гринько та В. Сергєєв), але потім почали грати недбало, і гості звели зустріч внічию — 2:2. На цю гру «Дніпро» вперше вивів новий тренер Валерій Лобановський.
Жовтоводський «Авангард» приймав футболістів саратовського «Сокола». Наші земляки добились перемоги — 2:0. З таким самим рахунком іванівський «Текстильник» виграв в Севастополі у СКЧФ, а ярославський «Шинник» в Запоріжжі у «Металурга». «Таврія» розгромила рязанську «Зірку» — 3:0, «Спартак» у Нальчику переміг динамівців Ставрополя — 1:0, а херсонський «Локомотив» вдома переграв липецький «Металург» — 1:0. Кременчуцький «Дніпро» і воронезький «Труд» не забили у ворота один одного жодного мяча.
Зустріч кіровоградської «Зірки» і «Ростсільмаша» перенесено на 11 листопада.