«Днепр» (Днепропетровск) – «Динамо» (Киев) – 1:2

«Днепр» (Днепропетровск) – «Динамо» (Киев) – 1:2 (0:0).
«Днепр»: 1 Семёнов – 3 Найда – 2 Сергеев, 4 Богданов, 5 Грибенник – 6 Федоренко-I, 7 Шнейдерман, 8 Назаров – 9 Лябик (Артюх), 10 Пилипчук (Христян, до 65-й мин.), 11 Снитько (Романюк, после 65-й мин.).
«Динамо»: Е. Рудаков (А. Прохоров, 46), Ф. Медвидь, В. Соснихин, С. Решко, В. Левченко (В. Матвиенко), В. Трошкин, В. Серебряников (В. Веремеев), В. Колотов (А. Боговик), А. Пузач, А. Бышовец, В. Хмельницкий.
Старший тренер – А. Севидов.вариант днепровских газет.
«Динамо»: Е. Рудаков (А. Прохоров), Ф. Медвидь, В. Соснихин, С. Решко, В. Левченко (В. Матвиенко), В. Трошкин, В. Серебряников (В. Веремеев), А. Боговик, А. Пузач, А. Бышовец, В. Хмельницкий. вариант «Спортивної газети» и киевских газет.
Голы: 1:0 Христян (65), 1:1 Найда (70, в свои ворота), 1:2 Хмельницкий (78). вариант днепровских газет.

Голы: 1:0 Христян (62), 1:1 Бышовец (69), 1:2 Хмельницкий (?). – вариант «Спортивної газети» и киевских газет.

(Возможно, отличия в составе киевского «Динамо» – наличие/отсутствие Виктора Колотова – связаны с его тогдашней дисквалификацией за переход из казанского «Рубина» в Киев, а не в Москву. – Р.Л.)

«Днепр»-д (Днепропетровск) – «Динамо»-д (Киев) – 0:0.
3 февраля 1971 (среда). Леселидзе. Тренировочное поле.
«Днепр»: 1 Колтун (Собецкий) – 3 Артюх – 2 Цунин, 4 Чебаненко, 5 Девяткин – 6 Рыкун, 7 Торопов, 8 Кондратенко, 10 Назаров (Шевченко) – 9 Христян (Романюк), 11 Хиль.
«Динамо»:

«ДНІПРО» – В СОЧІ
«Прапор юності» (06.02.1971)
Футболісти дніпропетровського «Дніпра» продовжують підготовку до сезону на Чорноморському узбережжі Кавказу. 3 лютого в Ліселідзе, а 4-го на Центральному стадіоні міста-курорту Сочі вони провели контрольні ігри з київськими динамівцями.
Якщо для киян це була перша в нинішньому сезоні перевірка боєм попередніх результатів підготовки, то наші земляки вже провели дві гри — з волгоградською «Сталлю» (5:2) і харківським «Металістом» (1:1).
В зустрічі в Ліселідзе проти дублюючого складу киян виступали Колтун (Собецький), Цунін, Артюх, Чабаненко, Дев’яткін, Рикун, Торопов, Кондратенко, Христян (Романюк), Назаров (Шевченко), Хиль. Матч закінчився нульовою нічиєю.
Великий інтерес викликав поєдинок основних складів суперників. Команди вивів на поле один з кращих арбітрів країни за результатами минулого року суддя Всесоюзної категорії П. Гавріліаді. З боку «Динамо» цього дня виступало 15 футболістів: Рудаков (Прохоров), Медвідь, Соснихін, Решко, Левченко (Матвієнко), Трошкін, Серебряніков (Веремєєв), Колотов (Боговик), Пузач, Бишовець, Хмельницький. «Дніпро» спробував сили 14 кандидатів до основного складу: Семенов, Сергєєв, Найда, Богданов, Грибеннік, Федоренко, Шнейдерман, Назаров, Лябик (Артюх), Пилипчук (Христян), Снітько (Романюк). Через хворобу в складі дніпропетровців не змогли взяти участі Гринько, Мірошин, Євсеєнко.
Матч проходив з деякою перевагою «Дніпра». Особливо це стало помітно в середині другого тайму. В обох командах виділялись ліві крайні нападаючі — Снітько і Хмельницький. Їх швидкі проходи ставили захисників в скрутне становище.
На 65-ій хвилині з подачі Снітька Христян відкрив рахунок. Лідирували в рахунку наші хлопці недовго. На 70-ій Найда невдало відбив м’яч, він вдарився в штангу і закотився у ворота — 1:1. Через вісім хвилин ніхто не зумів зупинити Хмельницького, який виконав чудове футбольне соло і вивів «Динамо» вперед — 2:1.

«ДНІПРО» ЕКЗАМЕНУЄ КИЯН
«Зоря» (05.02.1971)
Наш читач В. Білий з селища Карнаухівка прислав до редакції листа, в якому пише: «Я читав інтерв’ю з старшим тренером київського «Динамо» О. Севидовим, в якому він повідомляє, що 4 лютого його команда проведе свій перший матч. Суперником киян буде наш «Дніпро». Причому, як заявив О. Севидов, він під час цього матчу має перевірити свої задуми, налагодити динамівський механізм, переглянути гру найздібніших дублерів. Було б добре, якби ви в «Зорі» докладно повідомили про цей матч».
Учора редакція зв’язалася з Сочі. Наш кореспондент мав розмову з начальником команди «Дніпро» В. Лобановським. Він розповів:
— Перше наше знайомство з киянами відбулося 3 лютого, коли зустрілися дублюючі склади обох команд. Ми провели матч в такому складі: Колтун (Сабецький), Цунін, Артюх, Чабаненко, Дев’яткін, Рикун, Торопов, Кондратенко, Христян (Романюк), Назаров (Шевченко), Хиль. Рахунок не було відкрито 0:0. Любителі футбола, мабуть, звернули увагу на те, що за дублерів грало кілька футболістів, яких вони звикли бачити в основному складі. Це викликано тим, що у нас виявилось багато хворих. Дехто лише починає одужувати, а ось, наприклад, Гринько, Мирошин і Євсеєнко ще не можуть виступати через травми.
Що ж до задумів «Динамо» на гру з нашим основним складом, то ми про це нічого не знали, аж до самого виходу на поле. Було лише відомо, що кияни протягом матчу збираються докорінно міняти свій склад, щоб у такий спосіб випробувати нові тактичні задуми, перевірити зв’язки окремих ланок. Коротше кажучи, «Дніпро» став для динамівців своєрідним екзаменатором.
Матч викликав неабиякий інтерес. Подивитись його з’їхалось багато футболістів, тренерів, суддів, які проходять тепер передсезонну підготовку на Чорноморському узбережжі Кавказу. Кожного цікавило насамперед, що нового підготували до сезону київські динамівці.
«Дніпро» вийшов на поле центрального сочинського стадіону в такому складі: Семенов, Сергєєв, Найда, Богданов, Гребенник, Федоренко, Шнейдерман, Назаров, Лябик, Пилипчук, Снітько. Протягом зустрічі було зроблено кілька замін. Замість Пилипчука, Снітька і Лябика вийшли Христян, Романюк і Артюх.
За киян грали: Рудаков (Прохоров), Медвідь, Соснихін, Решко, Левченко (Матвієнко), Трошкін, Серебряников (Веремєєв), Колотов (Боговик), Пузач, Бишовець, Хмельницький.
Перший тайм пройшов у рівній боротьбі і закінчився 0:0. Після перерви ігрова перевага була на боці «Дніпра» і на 65 хвилині Христян з подачі Снітька відкрив рахунок. На 70 хвилині Найда, ліквідуючи простріл вздовж своїх воріт, зрізав м’яч в сітку — 1:1. А на 78 хвилині Хмельницький вивів «Динамо» вперед. Рахунок 2:1 на користь киян.

В БОЕВОМ КЛЮЧЕ
«Днепровская правда» (06.02.1971)
О предстоящей товарищеской встрече «Днепра» с киевским «Динамо» болельщики знали задолго. Об этом на страницах «Спортивної газети» рассказал старший тренер киевлян А. Севидов. И вот долгожданный поединок состоялся.
В Сочи приехало много болельщиков, чтобы посмотреть на матч двух популярных на Украине команд. Сначала с нашими земляками сыграл дубль «Динамо». И в команде «Днепр» были некоторые перестановки игроков. Вот состав, который провел поединок с киевским дублем: Колтун (Сабецкий), Цунин, Артюх, Чабаненко, Девяткин, Рыкун, Торопов, Кондратенко, Христян (Романюк), Назаров (Шевченко), Хиль. Счет в матче не был открыт.
На следующий день состоялась встреча основных составов. За игрой внимательно следили многие тренеры команд, футболисты, которые находятся на тренировочных сборах. Киевляне вышли на поле в составе: Рудаков (Прохоров), Медвидь, Соснихин, Решко, Левченко (Матвиенко), Трошкин, Серебряников (Веремеев), Колотов (Боговик), Пузач, Бышовец, Хмельницкий.
За «Днепр» играли: Семенов, Сергеев, Найда, Богданов, Грибенник, Федоренко, Шнейдерман, Назаров, Лябик, Пилипчук, Снитько. Но в ходе игры В. Лобановский произвел замены. Вместо Пилипчука, Лябика и Снитько на поле вышли Христян, Романюк и Артюх.
Первый тайм закончился ничейным результатом — 0:0. После перерыва «Днепр» предпринял ряд атак. Одна из них завершилась голом. На 65-й минуте с подачи Снитько Христян открывает счет. Однако через пять минут Найда срезает мяч в свои ворота — 1:1. Хмельницкому удается увеличить счет на 78-й минуте.

НА ПІВДНІ – ДЗВІН М’ЯЧІВ
«Спортивна газета» (Киев, 06.02.1971)
У Сочі київські динамівці виграли свій перший контрольний матч із дніпропетровським «Дніпром». Учора вранці ми подзвонили до Гагри у санаторій «Україна», де живуть динамівці. До телефону підійшов старший тренер київського «Динамо» Олександр Олександрович Севідов.
Матч з «Дніпром», розповів наставник киян, спостерігали кілька тисяч місцевих уболівальників. Склади команд «Динамо»: Рудаков (Прохоров), Медвідь, Соснихін, Решко, Левченко (Матвієнко), Серебряников (Веремєєв), Трошкін, Боговик, Пузач, Бишовець, Хмельницький; «Дніпро»: Семенов, Сергєєв, Найда, Богданов, Гребенник, Шнейдерман, Федоренко, Назаров, Христян, Лябик, Снітько.
Перший тайм проходив з деякою перевагою киян. Тріо київських півзахисників діяло вдаліше, ніж їхні дніпропетровські візаві. Активно грав Хмельницький. У середині тайму він кількома фінтами позбувся опіки захисників «Дніпра» і відкинув м’яч Пузачу, що знаходився у зручній позиції. Удар форварда був точним і сильним, проте м’яч влучив у... грудку землі й перелетів через перекладину. Слід сказати, що стан поля у Сочі далекий від ідеального. Перед перервою міг відзначитися Снітько, однак він не встиг до м’яча.
Рахунок відкрив на 62-й хвилині Христян після подачі кутового. Прохоров невдало обрав позицію. Через сім хвилин рівновагу було встановлено: Веремєєв несподівано зробив пас у штрафний майданчик, Бишовець випередив захисників «Дніпра» і воротаря Семенова 1:1. Найкрасивішим за виконанням був другий гол, забитий киянами. Боговик навісив м’яч на кут воротарського майданчика, Хмельницький зімітував удар головою, а сам, зупинивши м’яч грудьми, надіслав його у сітку «Дніпра» — 2:1.
Мені сподобалися обидві команди, сказав О. Севідов. «Дніпро» своєю мобільністю, і в нападі, і в захисті у нього діяло 7-8 гравців. Кияни непоганою для цього періоду фізичною підготовкою, агресивною грою нападаючих. Виконав свої обов’язки загалом і півзахист. Щоправда, хавбеки інколи затримувалися на своїй половині.

НОВИЧКИ И ВЕТЕРАНЫ
«Советский спорт» (Москва, 20.02.1971)
На футбольные поля побережья Черного моря в десятых числах февраля обрушился снег, и футболистам, готовившимся к чемпионату страны, срочно пришлось вносить коррективы в планы. Количество двусторонних и контрольных игр уменьшилось. Погода улучшалась медленно, и команды одна за одной стали покидать район Сочи — Гагра.
Я попросил некоторых тренеров рассказать об итогах первого этапа предсезонных тренировок, о качестве и направленности контрольных игр, о новшествах в работе. В результате получился своеобразный «Круглый стол».
Если в «снежный период», когда передвижение между районами побережья было затруднено, контрольные матчи проводились редко (по договоренности рядом живших тренеров), то в предшествующие ему дни прошло несколько игр, представлявших интерес. Вот результаты некоторых из них. «Зенит» — московское «Торпедо» — 1:1, «Торпедо» — московский «Локомотив» — 0:0, «Днепр» — киевское «Динамо» — 1:2, «Локомотив» — киевское «Динамо» — 2:5, «Торпедо» — «Черноморец» — 1:0, «Черноморец» — ростовский СКА — 0:0, запорожский «Металлург» — «Молдова» — 1:0.
— Мне понравился матч между «Зенитом» и «Торпедо», — сказал наставник «Днепра» мастер спорта Валерий Лобановский. — Игра проходила в хорошем темпе. Один из проходов торпедовца Паиса закончился великолепным ударом метров с девятнадцати. Такой гол не часто увидишь в играх чемпионата: мяч пулей влетел в дальний верхний угол ворот. Ответный гол забил Гончаров, подоспевший к отскочившему от вратаря мячу.
— Мы попытались проанализировать точность передач обеих команд. И, признаюсь, удивились, — продолжал Лобановский. — Для первого периода подготовки точность оказалась хорошей: и у зенитовцев, и у торпедовцев половина передач попадала к адресату. Но еще более высокое мастерство показали киевляне в матче с нами — их точность составляла 60 процентов против 40 у нас...
— Мы считаем, что нашим лучшим матчем, — сказал начальник команды киевского «Динамо» заслуженный тренер УССР Виктор Терентьев, — был матч с «Локомотивом». Мы проверяли молодежь, и она показала себя с лучшей стороны. Что же касается встречи с «Днепром», то в ней наша «гвардия» действовала, я бы сказал, отменно. На то она и «гвардия»! Но до чемпионата еще далеко, и потому не стоит говорить о том, кто лучше, кто хуже...
Да, еще рано ставить оценки, самый ответственный период подготовки еще впереди. Однако, подводя итоги первого этапа подготовки, можно утверждать, что у ряда команд высшей и первой лиг в организации тренировочного процесса наметились сдвиги в лучшую сторону. Футболисты начинают понимать, что требования к их мастерству заметно повысились, на старом багаже далеко не уедешь. Свой арсенал нужно постоянно обновлять и пополнять. В этом залог будущих успехов.
А. ЛЕОНТЬЕВ,
мастер спорта.
Сочи.

ЗИМОВІ ОГЛЯДИНИ «ДИНАМО»
«Молода гвардія» (Киев, 06.02.1971)
Минув тільки тиждень, як київські динамівці оселилися в гагринському санаторії «Україна» традиційному місці весняних зборів, але вже позавчора вони вийшли на перший контрольний матч. Суперником киян, з яким вони зустрілися на сочинському стадіоні, був дніпропетровський «Дніпро». Кореспондент «Молодої гвардії» подзвонив у Гагру і попросив старшого тренера киян О. Севідова розповісти про хід матчу.
Ось що розповів наставник динамівців:
У першому таймі деяка перевага була на боці київських футболістів. І це приємно порадувало. Адже «Дніпро», перебуваючи на Кавказі, провів кілька контрольних ігор і, звісно, мав більше часу, ніж наша команда, для відновлення спортивних, у першу чергу, фізичних якостей. Втім, «Динамо» не поступалося дніпропетровцям у фізичній підготовці. Ще до перерви рахунок міг відкрити Пузач. Він дістав пас від Хмельницького, який пройшов по краю, пробив по воротах, але влучив… в грудку землі, що й врятувало суперників від певного гола.
Агресивно діяли обидві команди в другому таймі. Першими успіху добилися футболісти «Дніпра». Після подачі кутового Христян спрямував м’яч у ворота киян. Сталось це на 62-й хвилині. Але наші суперники не довго вели перед. На 69-й хвилині Веремєєв пройшов по правому краю, подав м’яч вздовж воріт, і Бишовець, випередивши захисника «Дніпра», встановив рівновагу.
Кияни продовжували атакувати, і Хмельницький, забивши дуже красивий гол, приніс динамівцям перемогу 2:1. М’яч опинився у воротах «Дніпра» за таких обставин: Хмельницький перебував на штрафному майданчику суперника, коли туди з лівого флангу був адресований пас. Захисники, думаючи, що форвард битиме головою, не квапилися перешкодити йому. Однак Хмельницький прийняв м’яч на груди, скинув на ногу і пробив.
Загалом я задоволений першими оглядинами. Хороші оцінки заслуговують форварди. А от до півзахисників у мене є претензії, вони незадовільно виконували своє завдання.
Динамівці виступали в такому складі: Рудаков (Прохоров), Медвідь, Соснихін, Решко, Левченко (Матвієнко), Серебряников (Веремєєв), Трошкін, Боговик, Пузач, Бишовець, Хмельницький.

ПЕРШІ ГОЛИ
«Вечірній Київ» (Киев, 06.02.1971)
Після п’ятиденного тренування на півдні футболісти київського «Динамо» провели вчора перший контрольний матч. Суперником «Динамо» був дніпропетровський «Дніпро».
Гра на Сочинському стадіоні пройшла в цікавій боротьбі. Перший тайм закінчився безрезультатно 0:0. Після перерви футболісти «Дніпра» добилися успіху: рахунок відкрив Христян. Кияни посилили атакуючі дії і не лише відновили рівновагу (Веремєєв), а й здобули перемогу (другий гол забив Хмельницький) 2:1.
У складі «Динамо» в цій грі виступали: Рудаков (Прохоров), Медвідь, Соснихін, Решко, Левченко (Матвієнко), Серебряников (Веремєєв), Трошкін, Боговик, Пузач, Бишовець і Хмельницький.

ПЕРШИЙ МАТЧ ДИНАМІВЦІВ
«Київська правда» (Киев, 06.02.1971)
Позавчора київські динамівці провели в Сочі першу товариську зустріч за програмою підготовки до наступного сезону. Суперниками киян були футболісти клубу «Дніпро».
Матч судив сочинський арбітр П. Гавріліаді.
У першому таймі деяку перевагу мали кияни, та рахунок відкрити їм не вдалося. Після відпочинку першими добилися успіху дніпропетровські спортсмени. Гол після кутового удару забив у сітку воріт, які захищав Прохоров, колишній динамівець Христян.
Наприкінці змагання Бишовець і Хмельницький провели два м’ячі у ворота «Дніпра». З рахунком 2:1 і закінчилася ця зустріч.

«Молодь України» (Киев, 06.02.1971)
Динамівці Києва виграли в Сочі контрольну зустріч у дніпропетровського «Дніпра» 2:1. У другому таймі рахунок відкрив дніпропетровець Христян, потім Бишовець і Хмельницький забили по голу.
Склади команд: «Динамо»: Рудаков (Прохоров), Медвідь, Соснихін, Решко, Левченко (Матвієнко), Серебряников (Веремєєв), Трошкін, Боговик, Пузач, Бишовець, Хмельницький. «Дніпро»: Семенов, Сергєєв, Найда, Богданов, Гребенник, Шнейдерман, Федоренко, Назаров, Христян, Лябик, Снітько.