4 июля 1969 года. Пятница
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 19-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Судостроитель» (Николаев) – 2:0

«Днепр» (Днепропетровск) — «Судостроитель» (Николаев) 2:0 (2:0).
4 июля 1969 (пятница). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 30000 зрителей. 18 градусов. Пасмурно. Во втором тайме ливень.
Судьи: Г. Баканидзе (Тбилиси), Р. Павлов, О. Кекшин (оба – Москва).
«Днепр» (футболки красные, трусы и гетры белые):Пильгуй 4 – 8 Дановский 4 (Снитько, 65? 75? 3) Сергеев 4, Сарычев 4, Шпаков 4 (Мирошин, 64? 69? 3), Грибенник 4 – 6 Гринько 4, Шнейдерман 4, 10 Биба (к) 4 – 9 Лябик 5, 11 Романюк 4.
Запасные: Семёнов, Пинчук, Литовченко.
«Судостроитель» (футболки белые, трусы тёмные, гетры белые): И. Галимов 2, Д. Киселёв 2 (В. Карлаш, 38 3), Р. Совейко (к) 3, Ю. Заболотный 2, В. Шеховцов 2, В. Силецкий 3, А. Бильдюк 3, А. Аверьянов 3, В. Полуянов 2 (Е. Деревяга, 45 2), А. Кималов 2, Н. Куринный 2
Запасные: С. Байда, А. Норов, В. Сак.
Старший тренер – Ю. Войнов. – составы и оценки игроков из протокола матча.
Голы: 1:0 Лябик (2, гп Дановский), 2:0 Романюк (30, гп Лябик).

НА ПЕРШІСТЬ КРАЇНИ
«Зоря» (05.07.1969)
Минулого року «Суднобудівник» після виграшу в «Дніпра» відкрив собі зелену вулицю, по якій потім переможно дійшов до фінішу змагань, виборов першість. Очевидно, що і в учорашньому матчі гравці «Суднобудівника» в серці зберігали сподівання, що так буде знову. Їх поєдинок з «Дніпром», що проходив на стадіоні «Метеор», носив впертий характер і закінчився з рахунком 2:0 на користь господарів поля. М’ячі забили В. Лябик, В. Романюк.

ПОД ГРОЗОВЫМ ЛИВНЕМ
«Днепровская правда» (06.07.1969)
В пятницу трибуны стадиона «Метеор» были заполнены более, чем обычно. Безусловно, «виной» тому было не только лидирующее положение «Днепра», которого он добился, выиграв накануне матч у принципиально трудного противника — харьковского «Металлиста», но и то, что в последнее время наши земляки заметно прибавили в тактическом и техническом отношении. Комбинационная, красивая игра всегда была по душе болельщикам, и, идя на матч с николаевским «Судостроителем», они ожидали увидеть именно такую игру. Ну что же: ни хозяева поля, ни их соперники не разочаровали.
«Судостроитель» — команда сильная, техничная, волевая, напористая, словом, из тех команд, у которых чрезвычайно трудно отобрать два очка, ибо, даже проигрывая, она не сдается вплоть до финального свистка судьи. А это в ряде случаев (вспомним прошлогоднюю встречу «Днепра» с «Судостроителем» в первом круге) приводит к желанной победе.
Именно так настроил своих воспитанников тренер «Судостроителя» Ю. Войнов. Настроил на победу, и это сразу стало ясно, так как даже красиво забитый Лябиком мяч, неожиданно влетевший в ворота Галимова уже на второй минуте игры, не убавил их пыла, а лишь несколько спутал карты. Впрочем, быстро забитый гол мог быть быстро и сквитан. Николаевцы всей командой пошли в атаку, и в какой-то момент один из нападающих «Судостроителя» оказался за спинами защитников «Днепра». Боковой судья дал отмашку на положение вне игры, но судья в поле не заметил этого, и уже Пильгую пришлось показывать все своё мастерство. Однако «Днепр» не собирался упускать инициативу, захваченную с первых же минут матча. Спокойно и хладнокровно работали защитники, почти все получалось в линии полузащиты, где в необычной для болельщиков роли выступал Дановский, умно и расчетливо, не суетясь, но в высоком темпе действовали Биба, Лябик, Романюк. Вот некоторые эпизоды первого тайма, поминутно:
21. Сильно бьёт по воротам Шнейдерман. Мяч уходит чуть правее. 29. На ударную позицию выходит Сергеев. Бьёт. 30. Сильный проход Лябика. Передача Романюку. Тот, обыграв вратаря, забивает второй гол. 34. Комбинация Дановский Романюк Лябик. Защитники выбивают мяч из штрафной. 36. Сильный, метров с 30, удар по воротам «Днепра». Мяч идёт выше ворот. 39. Опасно бьёт Биба. Галимов в высоком прыжке ловит мяч. 41. Стремительный проход Романюка, и тут же атака «Судостроителя». Пильгуй, падая, с трудом отбивает мяч.
В начале второго тайма пошел сильный дождь, не прекратившийся ни на минуту до конца матча. Поле намокло, скользким и непослушным стал мяч. Игра на какое-то время выровнялась, а гости вновь устремились в атаку. Значительное оживление внес в ряды нападающих Деревяга, заменивший Полуянова. Стремясь любой ценой сквитать счёт, николаевцы бьют по воротам «Днепра» со всех дистанций, и Пильгую приходится много трудиться. Однако хозяева поля, защищаясь, переходят в контратаки, а затем вновь берут инициативу в свои руки. И лишь неточность ударов не позволяет им увеличить счёт.
«Днепр»: Пильгуй, Сергеев, Сарычев, Шпаков (Мирошин, 69), Гребенник, Гринько, Шнейдерман, Дановский (Снитько, 76), Лябик, Биба, Романюк
«Судостроитель»: Галимов, Киселев (Карлаш, 37), Совейко, Заболотный, Шеховцев, Силецкий, Бильдюк, Аверьянов, Полуянов (Деревяга, 46), Кималов, Куринный.
А. БЕРЕГОВОЙ.

На снимкеострый момент у ворот «Судостроителя».
Фото НДмитриева.

СТИЛЬ ЛІДЕРА
«Прапор юності» (08.07.1969)
В. Лобановський, старший тренер «Дніпра»: «Всі в нападі, всі в захисті» — таку установку було дано на гру з миколаївським «Суднобудівником». Знаючи силу наших суперників, ми вийшли на зустріч з чотирма півзахисниками. Спеціальне завдання мав Б. Дановський. Він повинен був першим зустрічати атакуючих гостей, полегшуючи завдання стоперам Шпакову і Саричеву, і при першій-ліпшій нагоді стати до лав атакуючих. В першому таймі наш план гри повністю вдався. Другий не вдалось провести у такому ж високому темпі. Злива ускладнила гру, Шпаков і Дановський змушені були залишити поле, бо судорога зводила їм ноги. Відпочинок дав змогу миколаївцям опанувати собою і нам довелось пережити чимало неприємних хвилин.
В. Іщенко, тренер миколаївського «Суднобудівника»: «Найбільшою несподіванкою для нас у цьому матчі був високий темп з перших хвилин, широкий фронт атаки і точність довгих передач «Дніпра», які не залишали захисникам бодай часток секунди на роздуми і виправлення помилок. Ми чекали «мережив», планували втягнути у боротьбу в центрі ваших захисників, гострими атаками взяти ворота і тим самим позбавити дніпропетровців психологічної переваги господарів. Гол Лябіка був настільки несподіваним, що півзахисники Силецький і Більдюк неначе приросли до свого штрафного майданчика, дозволивши Дановському «розгулювати» на правому фланзі атаки. Тільки в середині тайму вдалось вирівняти гру, та в найкритичніший момент Лябік зумів точно вивести Романюка на завершальний удар, і до перерви «Суднобудівник» не зміг оговтатись. Відпочинок дозволив нам настроїти команду на агресивний лад, але пройти захист «Дніпра» не вдалось. Атакуюча сила команди була послаблена відсутністю центрфорварда Полуянова, який у другому таймі не вийшов на поле, бо цьому завадила стара травма. Хочеться щиро привітати ваших тренерів і хлопців з перемогою. Вони продемонстрували красивий футбол.
Б. Батанов, тренер московського «Торпедо» (він приїхав до Дніпропетровська, щоб проглянути гру «Суднобудівника», з яким москвичам зустрічатись у матчі на Кубок СРСР): «Дніпро» продемонстрував не тільки красивий, а я б сказав, і класний футбол. Команда рухлива, тактично грамотна. Одним із свідчень цього є награність комбінацій з різним складом виконавців. Згадайте хоча б, як були забиті голи.
На 2-й хвилині Гребеннік послав м’яч Гриньку, що знаходився в центральній зоні поля, той одразу ж довгим пасом переадресував м’яч Дановському, що швидко рухався правим краєм. Він пройшов уперед і точно послав його на воротарський майданчик. На цей час Лябік вже був там і з трьох метрів від ближньої штанги «зрізав» м’яч у сітку воріт. Голкіпер «Суднобудівника» Галімов не виявив рішучості, виходячи на перехват.
На 30-ій хвилині вже Лябік опинився на правому фланзі, «забрав з собою» обох стоперів і точно послав м’яч Романюку, що залишився неприкритим ліворуч від воріт. Правий захисник гостей Кисельов у високому стрибку помилився і не завадив Романюку оволодіти м’ячем. Вихід Галімова не врятував становища: м’яч під ним пролетів у сітку.
На 33-ій хвилині за подібних обставин в атаці воріт суперника брали участь Дановський і Романюк, потім Шнейдерман і Гринько, а в кінці тайму — Гринько і Романюк. Кожна з цих комбінацій могла завершитись голом.
Такий тактичний хід був не єдиним. «Дніпро» має в своєму арсеналі ще кілька добре награних комбінацій. Вони пов’язані одна з одною, доповнюють одна одну, а разом складають той стиль гри, який називають комбінаційним, який визначає класність команди. Та про них іншим разом. «Дніпро» продовжує боротьбу і засоби її нехай будуть несподіванкою для інших суперників.
У цьому матчі, який утвердив їх на чолі підгрупи, дніпропетровці виступали в такому складі: Пільгуй, Сергєєв, Саричев, Шпаков (Мірошин, 64), Гребеннік, Гринько, Шнейдерман, Дановський (Снітько, 74), Лябік, Біба, Романюк. Проти них боролись миколаївці Галімов, Кисельов (Карлаш, 35), Савейко, Заболотний, Шеховцев, Силецький, Більдюк, Авер’янов, Полуянов (Дерев’яга, 46), Кімалів, Курінний.

ЗА ДВА КРОКИ ДО ПРОМІЖНОГО ФІНІШУ
«Зоря» (08.07.1969)
Лише на одну добу, що передувала минулому туру, «Дніпро» втратив лідерство. Трапилось це тому, що напередодні цього туру армійці Києва виграли матч у «Карпат» і набрали 24 очка. Недовго довелося киянам стояти на першій сходинці, бо вже назавтра зустріч «Дніпра» з «Суднобудівником» (про що ми вже писали) принесла перемогу нашим землякам з рахунком 2:0. «Дніпро» знову став одноосібним лідером.
Ось як оцінює цей матч тренер московського «Торпедо» майстер спорту Борис Батанов, який був присутній на грі:
Мета мого приїзду до Дніпропетровська зводилась до того, щоб придивитись до сильних і слабих сторін «Суднобудівника», з яким нам доведеться мати справу в найближчі дні в змаганнях на кубок. І все ж, пильно стежачи за миколаївцями, я мав змогу ближче познайомитись і з «Дніпром». Ваша команда мені дуже сподобалася. В цьому матчі вона показала змістовну гру, в якій кілька разів використовувалися добре продумані комбінації. Згадайте хоча б обидва забиті мячі в абсолютно однакових ситуаціях. Виділити нікого не наважусь. Весь колектив доклав багато зусиль для перемоги.
Найбільшою сенсацією минулого туру стала безперечна поразка одного з лідерів підгрупи — «Металіста» від незмінного аутсайдера — армійців Львова (0:1). Інші ігри закінчились з такими результатами: «Зірка» «Таврія» 1:0, «Динамо» «Шахтар» 2:0, «Десна» — «Буковина» 0:0, СКА (Одеса) «Будівельник» — 1:1, «Авангард» «Хімік» — 0:1, «Автомобіліст»«Локомотив» (Вінниця) — 1:0, «Кривбас» «Азовець» — 0:0. Лише один матч між «Металургом» і херсонським «Локомотивом» виявився урожайним на голи 3:2.

«ДНІПРО» – «СУДНОБУДІВНИК» 2:0
«Спортивна газета» (Киев, 08.07.1969)
…Дніпропетровський «Дніпро» володіє зараз добрими диригентами — це відомий Андрій Біба і його дублер Віктор Мірошин. Найслабшою ланкою в «Дніпрі», на мою думку, є захист, якому не вистачає пильності. Навіть воротар Володимир Пільгуй, якого надто вже підхвалюють у пресі, не такий вже й безгрішний. А загалом «Дніпро» має всі можливості стати найгрізнішим конкурентом в боротьбі за призове місце в підгрупі, про що свідчать і його останні результати.