4 октября 1971 года. Понедельник
Чемпионат СССР. Первая лига. 36-й тур
«Торпедо» (Кутаиси) — «Днепр» (Днепропетровск) — 1:1


«Торпедо» (Кутаиси) — «Днепр» (Днепропетровск) — 1:1 (0:0).

4 октября 1971 (понедельник). 18:00. Кутаиси. Центральный стадион. 8000 зрителей (Советский спорт и Спортивна газета – 6000). Солнечно. 22 градуса. 

Судьи: В. Самолазов, В. Искра (оба – Ростов-на-Дону), В. Казымов (Московская область). 

«Торпедо»: Д. Гогия, Г. Абзианидзе, А. Цверава (к), Р. Чохонелидзе, Ю. Чхаидзе, Ш. Окропирашвили, М. Чахунашвили, М. Дзагания (Р. Чоладзе, 75), Д. Векуа (Ю. Рохвадзе, 70), Д. Херхадзе, Р. Пественидзе.

Вариант замен в газетах «Лело» и «Кутаиси» – Векуа (Чоладзе), Херхадзе (Рохвадзе). 

Запасной: Т. Грдзенишвили. 

Старший тренер – У. Солдадзе. 

«Днепр»: Собецкий – 3 Найда – 2 Цунин (Федоренко, 72), 4 Богданов, 5 Шнейдерман – 6 Гринько (к) (Шалычев, 46),Назаров, 8 Евсеенко 9 Лябик, 10 Христян (Пилипчук, 46), 11 Романюк.

Травмирован Артюх. 

Запасные: Колтун, Корженко. 

Старший тренер – В. Лобановский. – составы из протокола матча.

Голы: 1:0 Пественидзе (60), 1:1 Шнейдерман (88, гп Евсеенко).

Дублёры – 3:2. 



В КУТАЇСІ І АШХАБАДІ — НІЧИЯ

«Зоря» (05.10.1971)

Вчора футболісти дніпропетровського «Дніпра» провели чергову гру в Кутаїсі з командою «Торпедо». Напружений поєдинок закінчився з рахунком 1:1.

Рахунок матчу ашхабадського «Будівельника» з московським «Локомотивом» — 2:2.



ФУТБОЛ

«Днепровская правда» (05.10.1971)

Вчера состоялись очередные матчи на первенство страны по футболу между командами первой группы класса «А». «Днепр» встречался с кутаисским «Торпедо». Счёт ничейный — 1:1. Со счётом 2:2 закончилась встреча «Строителя» с московским «Локомотивом».



БЕСЦВЕТНЫЙ МАТЧ

«Кутаиси» (Кутаиси, 05.10.1971)

(перевод с грузинского Шота Вачарадзе)

Любители футбола думали, что «Торпедо» с целью улучшения турнирного положения и престижа, из-за безвольной игры в предыдущих встречах, выиграет матч, результат которого имел большое значение для команды соперника – днепропетровского «Днепра», ведь эта команда находится в группе лидеров.

Так или иначе, первая половина и большая часть второй половины встречи выражала стремление хозяев к победе. На 60-ой минуте хозяева смогли-таки забить гол – удар Окропирашвили парировал вратарь Собецкий и находящийся там же Пественидзе открыл счёт.

Одно время «Торпедо» ещё атаковало, но последние 15 минут их игра напоминала что угодно, только не футбол. В результате неточных передач нападающие безответственно теряли мяч, а защитники оставляли нападающих соперника совершенно без внимания. Примерно в течение 15 минут Шалычев шесть раз оказывался перед Гогия, но иногда вратарь выходил победителем, иногда сам нападающий бил неточно.

За две минуты до окончания матча произошло то, что должно было произойти – с расстояния трёх метров защитник Шнейдерман забил ответный гол – 1:1. (по словам одного из игроков «Днепра» – договорная игра, в которой он отказался участвовать – Р.Л.)

«Торпедо» провело встречу в таком составе: Гогия, Абзианидзе, Цверава, Чохонелидзе, Чхаидзе, Окропирашвили, Чахунашвили, Дзагания, Векуа (Чоладзе), Херхадзе (Рохвадзе), Пественидзе.

В матче дублёров победило «Торпедо» со счётом 3:2.



НА ФІНІШНІЙ ПРЯМІЙ

«Зоря» (06.10.1971)

Як ми уже повідомляли, футболісти «Дніпра», провівши свій черговий матч з торпедівцями Кутаїсі на їх полі, привезли додому одне очко. Рахунок матчу 1:1. А подробиці його такі.

На місцевому стадіоні зібралася велика для нинішнього сезону в Кутаїсі кількість глядачів — понад шість тисяч чоловік. Поєдинок проходив дуже напружено. Господарі поля, які перебувають в небезпечній зоні, доклали всіх зусиль для здобуття перемоги. Перший тайм, однак, результату не приніс. Після відпочинку одна з контратак торпедівців, проведена ними на 60 хвилині, закінчилась голом у ворота «Дніпра», який забив В. Пественідзе. Гості у відповідь розгорнули активні наступальні дії на ворота торпедівців. І вже перед самим фінальним свистком арбітра В. Самолазова з Ростова-на-Дону півзахисник «Дніпра» Р. Шнейдерман на 88 хвилині встановив рівновагу.

У дублерів рахунок 3:2 на користь торпедівців.

Здобуте очко на полі суперника для «Дніпра» дуже важливе. Воно дало змогу нашим землякам утримати лідерство і зберегти розрив в очках з московським «Локомотивом». Залізничники, які в попередніх двох іграх втратили три очка, на цей раз теж не зуміли вирвати в Ашхабаді перемогу над «Будівельником». Поєдинок був винятково гострий. В підсумку нічия — 2:2.

Та навіть втрати залізничників не змогли врятувати «Чорноморець», який в минулому турі здобув перемогу над «Кузбасом» — 2:1. Одесити перед виїздом до Прибалтики і Ленінграда відстали від москвичів на 5 очок.

На фініші чемпіонату результативну гру демонструє запорізький «Металург». Позавчора наші сусіди легко перемогли «Крила Рад» з рахунком 4:0. Свій 13-й м’яч у чемпіонаті забив кращий бомбардир команди В. Кутін.

А ось як закінчилися інші ігри 36-го туру: «Молдова» — «Уралмаш» — 3:1, «Памір» — «Жальгіріс» — 1:0, «Алга» — «Динамо» — 1:1, «Шахтар» — «Даугава» — 1:1, «Металіст» — «Рубін» — 1:0, «Волгар» — «Текстильник» — 3:2, «Спартак» — «Шинник» — 3:2.

Командам залишилося провести по шість зустрічей, з них «Дніпро» в наступних чотирьох матчах виступатиме вдома, де його суперниками будуть: 10 жовтня — «Памір», 15 — «Алга», 19 — «Шахтар» і, нарешті, 24 — «Металург». Цього дня на «Метеорі» буде спущено прапор чемпіонату 1971 року. Останні два тури, 29 жовтня і 2 листопада, «Дніпро» гратиме в Кишиневі і Одесі.

Щоб стати володарем путівки до вищої ліги, «Дніпру» необхідно набрати в останніх іграх 6 очок з 12 можливих. Це, звичайно, за умови, якщо «Чорноморець» виграє всі шість матчів. Коли ж ні, то прохідний бал до вищої ліги зменшуватиметься на таку кількість очок, яку втрачатимуть одесити.

Ще серйозніша боротьба чекає «Дніпро» в битві за малі золоті медалі чемпіонату. Не викликає сумніву, що столичний «Локомотив», якому в основному залишились «домашні ігри», зробить усе необхідне для того, щоб обігнати «Дніпро». Позбавити залізничників такої змоги може насамперед нинішній лідер. Шлях до цього — неодмінні перемоги на фініші чемпіонату.



70-Й ГОЛ «ДНЕПРА»

«Днепровская правда» (06.10.1971)

«Днепр» продолжает лидировать среди команд первой лиги. Сыграв вничью со счётом 1:1 с торпедовцами Кутаиси, наши земляки, как и прежде, опережают на два очка московский «Локомотив», который в Ашхабаде не смог добиться успеха в матче с местным «Строителем» (2:2). А вот «Черноморец» немного приблизился к москвичам. Выиграв на своём поле у «Кузбасса» со счётом 2:1, одесситы имеют сейчас в своём активе 47 очков. Победой завершился и матч в Харькове, где «Металлист» нанёс поражение со счётом 1:0 аутсайдеру лиги «Рубину». На пятое место переместился запорожский «Металлург», буквально разгромивший у себя дома футболистов «Крыльев Советов» — 4:0!

Результаты остальных матчей: «Молдова» — «Уралмаш» 3:1, «Памир» — «Жальгирис» 1:0, «Алга» — «Динамо» 1:1, «Шахтёр» — «Даугава» 1:1, «Волгарь» — «Текстильщик» 3:2, «Спартак» — «Шинник» 3:2.



МАТЧ С ЛИДЕРОМ

«Лело» (Тбилиси, 06.10.1971)

(перевод с грузинского Шота Вачарадзе)

Понятен тот интерес, который был вызван выступлением днепропетровских футболистов в Кутаиси. «Днепр» приехал в наш город в роли единоличного лидера 1 лиги, которому фактически гарантировано в будущем году участие в высшей лиге. Визиту сильной команды, как правило, всегда сопутствует интересная игра, хотя «Днепр» надо было видеть на таком плачевном фоне, в котором сейчас находится «Торпедо».

Встреча проходила довольно посредственно, на низком спортивном уровне, ни хозяева, ни гости не блистали.

В начале матча Зябик опробовал ворота соперника, но хорошо выбрал место Гогия, а через некоторое время такой же момент повторился у ворот «Днепра» с участием Херхадзе и Сабецкого. Вскоре Гогии пришлось повторно взять мяч от Зябика, а на 14-ой минуте Дзагания задержался с мячом, полученным от Херхадзе, и потерял выгодный момент. Вот и всё. До конца тайма на поле ничего интересного не произошло.

Счёт был открыт на 60-ой минуте: Окропирашвили ворвался в штрафную площадку «Днепра» и ударил по воротам. Сабецкий смог отбить мяч, но к нему подоспел Пественидзе и с близкого расстояния легко забил мяч.

Конечно, можно было удержать успех, но торпедовцы почему-то сникли, нападающие прекратили борьбу на первой линии, а защитники часто допускали ошибки. Матч уже подходил к концу, когда была допущена одна из таких ошибок, которую хорошо использовал Шнейдерман и восстановил равновесие.

Ш. НИЖАРАДЗЕ.


Примечание: «Зябик» и «Сабецкий» – так в тексте отчёта.



ЗА ПРОГРАМУ-МАКСИМУМ!

«Прапор юності» (07.10.1971)

6 очок у 6 зустрічах за умови, що «Чорноморець» виграє усі фінішні ігри в Прибалтиці і вдома. Це завдання «Дніпра» для прописки у вищій лізі радянського футбола. Ні в кого немає сумніву, що ці 6 очок «Дніпро» здобуде достроково, бо наступні чотири гри проводить вдома. Та й навряд чи потрібно буде стільки очок, щоб приймати поздоровлення з успіхом, до якого дніпропетровський футбол йшов протягом усієї своєї історії. Одеситам належить провести найближчі три гри з ленінградським «Динамо», вільнюським «Жальгірісом» та ризькою «Даугавою», яким загрожує перехід до нижчого класу і для яких домашні ігри — останній шанс врятувати становище, і тому втрати «Чорноморця» неминучі.

Але максимальна кількість очок потрібна «Дніпру» для іншої мети — не дати обійти себе московському «Локомотиву», бути першим на фініші і подарувати Дніпропетровську нехай малі, але золоті медалі з футбола.

Дуже важливий крок у цьому напрямку зроблено в Кутаїсі минулого понеділка. Собецький, Цунін (Федоренко), Найда, Богданов, Шнейдерман, Гринько (Шаличев), Назаров, Лябик, Євсєєнко, Христян, Романюк (Пилипчук) в одному з найважчих (як охарактеризував його старший тренер «Дніпра» В. Лобановський) поєдинків сезону зуміли взяти очко у «Торпедо». Кутаїсці хоч і займають місце в середині турнірної таблиці, все ж не можуть почуватись безпечно, бо відчувають за своєю спиною дихання переслідувачів, які прагнуть якомога далі втекти від загрозливого 18-го місця. Досвідчений колектив, який ще минулого року виступав у вищій лізі, боровся завзято. Воротар і захисники «Дніпра» мали роботу ще до відпочинку, а на початку другого тайму грузинські футболісти вдались до справжнього штурму. На 60-ій хвилині було відкрито рахунок зустрічі. В. Пественідзе забив свій перший гол в сезоні. Він зумів втекти від захисників і вийшов сам-на-сам з Собецьким. Сергій парирував перший його удар, але повторний досяг мети.

Щоправда, ще в першому таймі в рахунку могли повести наші. Та арбітр зустрічі В. Самолазов не наважився призначити одинадцятиметровий удар, коли господарі дуже грубо зіграли в штрафному майданчику. Він зупинив гру, але виніс м’яча за межі майданчика.

«Дніпро», який останнім часом відмовляється програвати навіть на полях суперників, і цього разу зумів підтвердити свою високу репутацію. Він боровся до кінця і добився нічиєї. На 88-ій хвилині С. Євсєєнко біля самісіньких воріт віддав точний пас Р. Шнейдерману і той зрівняв рахунок — 1:1.

Московський «Локомотив» двічі протягом матчу в Ашхабаді програвав «Будівельнику», але Шелудько зумів і в першому, і в другому таймі встановити рівновагу — 2:2. Причому другий м’яч москвич послав у ворота господарів прямо з кутового.

«Чорноморець» приймав кемеровців. Тільки в другому таймі одеситам вдалось зламати опір «Кузбаса» і Звенигородський і Маслов забили свої перші в другому колі голи, а потім Коковихін відіграв один м’яч — 2:1.

Вдало виступили й інші українські колективи. Харків’янин Роман Шподарунок, записавши на особистий рахунок дев’ятнадцятий м’яч, наздогнав за результативністю кемеровця Віталія Раздаєва і приніс «Металісту» перемогу в зустрічі з казанським «Рубіном» — 1:0. Піднявся до вершин турнірної таблиці і дебютант першої ліги, чемпіон України запорізький «Металург». Він пройшов складний шлях. Після п’ятого туру наші сусіди займали останнє місце, а після розгрому куйбишевців у тридцять шостому (4:0) піднялись на п’яте місце. Тепер тільки москвичі ділять з командами України славу кращих в першій лізі.

Багато м’ячів забито в Кишиневі, де «Молдова» завдала поразки свердловському «Уралмашу» — 3:1, в Астрахані, де «Волгар» вирвав перемогу в івановського «Текстильника» — 3:2, в Орджонікідзе, де «Спартак» з таким самим рахунком обіграв футболістів ярославського «Шинника», поставивши їх в критичне положення.

Сім турів минуло відтоді, як вільнюський «Жальгіріс» забив у Ленінграді 29 серпня 999-й гол в першостях країни, а тисячний все відкладається. І в Душанбе на гол, забитий «Паміром», вільнюсці не зуміли відповісти.

Внічию (1:1) закінчились зустрічі фрунзенської «Алги» з ленінградським «Динамо» і карагандинського «Шахтаря» з ризькою «Даугавою».

Черговий тур — 10 жовтня. «Дніпро» прийматиме на своєму полі душанбинський «Памір».

А. БОРИСЕНКО.




Таблица после 36-го тура




Комментариев нет:

Отправить комментарий