10 октября 1969 года. Пятница
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 40-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) – «Шахтёр» (Кадиевка) – 0:1




«Днепр» (Днепропетровск) – «Шахтёр» (Кадиевка) 0:1 (0:0).
10 октября 1969 (пятница). 18:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 18000 зрителей.
Судьи: А. Кадетов, И. Яхонин (оба – Москва), В. Пушкарёв (Московская область).
«Днепр» (футболки белые): Пильгуй – 4 Шпаков Сергеев, 3 Сарычев, Грибенник – 6 Гринько, Шнейдерман (Мирошин, 60), 8 Назаров, 10 Биба (к) – 9 Лябик, 11 Пинчук (Кржечевский, 70). 
Запасные: Семёнов, Литовченко, Дановский. 
Старший тренер – В. Лобановский.
«Шахтёр» (футболки красные): Г. Лисенчук, Ю. Гусаров, А. Метейко (к), Н. Вербицкий, Г. Ищенко, Ю. Тенищев (В. Пуговкин), Ю. Сакадынский, В. Марченко, А. Провоторов, А. Черемин, Н. Кириллов. 
Запасной: А. Номинас. 
Старший тренер – В. Солдатченко. – составы из протокола матча.
Гол: 0:1 Кириллов (73).


ДНІПРОПЕТРОВЦІ ВІТАЮТЬ ПЕРЕМОЖЦІВ
«Зоря» (11.10.1969)
Учора футболісти «Дніпра» після тритижневої перерви знову виступили на стадіоні «Метеор». Десятки тисяч глядачів, які заповнили трибуни, тепло зустріли переможця третьої підгрупи — фіналіста чотирьох найсильніших команд другої групи класу «А». Щирі вітання земляків були найкращою подякою «Дніпру» за його успішні виступи в нинішньому чемпіонаті і бажанням щасливого завершення розпочатої боротьби за вихід у вищу лігу.
На стадіоні були присутні віце-президент Міжнародної федерації футбола (ФІФА), голова Федерації футбола Радянського Союзу В.О. Гранаткін і голова Федерації футбола України Ф.М. Мартинюк, які перед матчем оглянули спортивний комплекс «Метеора».
Суперником «Дніпра» у вчорашньому матчі був кадіївський «Шахтар», який займає в турнірній таблиці одну з нижчих сходинок. Гості, як відомо, спричинили «Дніпру» в першому колі велику неприємність — виграли в нього 2:0, віднявши у лідера на кілька днів першість. Отже, господарям поля треба було реабілітуватися в очах своїх прихильників за прикру поразку.
Але й гостям були конче потрібні очки, щоб зберегти на наступний рік місце в класі «А». І вони виграли у господарів з рахунком 0:1.


ФУТБОЛ
«Зоря» (12.10.1969)
Тур сороковий: «Динамо» — СКА (Л) 1:1, «Будівельник» — «Металіст» 0:1, «Металург» — «Хімік» 3:1, СКА (К) — СКА (О) 2:0, «Десна» «Суднобудівник» 1:1, «Автомобіліст» — «Локомотив» (X) 2:1, «Зірка» — «Буковина» 3:2, «Кривбас» — «Локомотив» (В) 3:1, «Таврія» — «Карпати» 1:0, «Авангард» — «Азовець» 1:1.
У «Дніпра» 57 очок, у армійців Києва і «Металіста» по 48, «Автомобіліста» і «Зірки» по 47, у «Карпат» 45 очок.
Сьогодні на стадіоні «Метеор» футболісти «Дніпра» у товариському матчі зустрінуться з московськими динамівцями. Початок гри о 15 годині.


«ДНЕПР» АТАКУЕТ И …ПРОИГРЫВАЕТ
«Днепровская правда» (12.10.1969)
Как-то непривычно было смотреть на трибуны стадиона «Метеор», которые еще совсем недавно едва выдерживали 33 тысячи счастливых обладателей билетов на футбольный матч. На поединок «Днепра» и «Шахтера» пришли посмотреть немногим более 15 тысяч болельщиков. По всей вероятности, игра победителя с аутсайдером подгруппы не вызывала особого интереса у почитателей «Днепра»: никто не сомневался в победе триумфаторов.
Наши земляки вышли на поле в своем основном составе. Участия в игре не принимали лишь Дановский, Литовченко и Романюк. Первые же минуты матча невольно наводили на мысль: как мог «Днепр» проиграть в первом круге «Шахтеру» со счетом 0:2. Кадиевские футболисты выглядели значительно слабее финалистов пульки. Гости оба тайма провели в глухой обороне, стянув на свою штрафную площадку и нападающих. Даже редкие, случайные контратаки «Шахтера» не имели логического завершения.
Все получалось у «Днепра». И стремительные проходы на флангах, и красивые сильные удары в сторону ворот, и хитроумные финты, озадачивающие подчас многочисленных защитников «Шахтера». Не везло хозяевам стадиона лишь с последним, завершающим ударом. Десятки раз появлялась возможность у Шнейдермана, Гринько, Лябика, Назарова и Мирошина поразить цель, но их удары или становились легкой добычей великолепно играющего Лисинчука, или приходились в сторону от ворот. Гринько, например, умудрился дважды пробить мимо, находясь в метре от ворот. Причем, крепость «Шахтера» в эти моменты никем не защищалась.
На удивление безалаберно протекали беспрестанные атаки «Днепра». К нападающим подключались даже защитники, чем невольно создавали благоприятное для соперников поле деятельности. На 72-й минуте гости умело воспользовались одним из таких «подарков». Получив вблизи от линии штрафной площадки мяч, Кириллов без промедления пробил в правую от Пильгуя «девятку». Никто из защитников и не попытался помешать нападающему «Шахтера». Пильгуй же запоздал с броском.
Хозяева поля продолжали атаки всем фронтом, только успеха они не принесли. Игра прошла неинтересно, без свойственного «Днепру» задора и умения побеждать у себя дома команды и посильнее кадиевского «Шахтера».
Болельщики были явно разочарованы действиями любимой команды, справедливо считая, что досрочный победитель третьей подгруппы просто обязан демонстрировать более изобретательное, высокое мастерство.
В. АСАЕВ.


«ДНІПРО» ГОТУЄТЬСЯ
«Прапор юності» (14.10.1969)
За останні три дні минулого тижня перший з відомих учасників турніру претендентів дніпропетровський «Дніпро» провів вдома дві зустрічікожна з яких була підпорядкована плану підготовки до вирішальних поєдинків сезону.
У пятницю наші футболісти провели сорокову гру в першості країни. Їх суперником був кадіївський «Шахтар», аутсайдер української підгрупи. Протягом усього поєдинку «Дніпро» мав ігрову і територіальну перевагу, але діяв не на високих швидкостях, дозволяючи тим самим «Шахтарю» своєчасно відтягувати на захист своїх воріт переважаючі сили. Були такі епізоди в цьому матчі, коли тривалий час кадіївці не могли залишити своєї зони і гра велась на одні ворота. Але навіть присутність голови Федерації футбола СРСР В.О. Гранаткіна на цьому матчі і викликана цим необхідність показати вищий клас гри не могла позбавити футболістів «Дніпра» розслабленості, викликаної достроковим виходом в фінал. В їх діях не відчувалось характерного для лідера творчого почерку гри, хоч явна технічна і тактична перевага принесла кілька стопроцентних гольових ситуацій. Вже на самому початку зустрічі Лябік залишився сам-на-сам з воротарем гостей Лисинчуком, але запізнився з ударом і дав йому можливість обрати кращу позицію і відбити дуже сильний мяч. На 25-ій хвилині Лябік перехопив мяч, посланий Сергєєвим, біля дальньої штанги, але знову дав воротареві час закрити небезпечний кут. Дуже сильним був удар Біби в нижній кут. Лисинчук зреагував і на нього.
Дніпропетровці атакували і після відпочинку, та в їх діях зявилось ще більше одноманітності, яка принесла остаточну розхолодженість. Цим скористались гості, і з одній з небагатьох контратак лівий крайній Кирилов метрів з тридцяти пяти послав красивий мяч в «девятку». Захисники не завадили йому вдарити, а Пільгуй не чекав на небезпеку. Сталось це на 73-ій хвилині.
Наші могли відігратись. Двічі воротар гостей, не в силі намертво прийняти мяч після сильних ударів Лябіка і Сергєєва, відбивав його на Гринька, що знаходився в кількох метрах від цілі, але той бив неточно. На 87-ій хвилині останній шанс відігратись втратив Кржечевський.
Так «Дніпро» зазнав на «Метеорі» першої поразки. «Шахтар» — єдина команда, якій наші програли обидві зустрічі, не забивши жодного мяча.



Таблица после 40-го тура


Комментариев нет:

Отправить комментарий