5 июня 11 тур "Локомотив" (Тбилиси) – "Днепр" (Днепропетровск) – 0:1


11 тур
«Локомотив» (Тбилиси) — «Днепр» (Днепропетровск) — 0:1 (0:0).
5 июня 1970 (пятница). 19:00. Тбилиси. Стадион «Локомотив». 500 зрителей (Советский спорт и Спортивна газета – 4000). Ясно. 27 градусов.
Судьи: Н. Мамед-Заде, Ф. Ниязов, Ф. Гусейнов (все – Кировабад).
«Локомотив»: Р. Беридзе, М. Мирианашвили, В. Панов, Г. Келехидзе, М. Пилия, О. Бахтадзе, З. Шхвацабая, Р. Чоладзе, З. Мазиашвили (к), Э. Хуцишвили, М. Челидзе (Б. Фридман, 73). Запасные: Н. Акобия, Г. Гогиджанашвили, Р. Сафаров. Старший тренер – Н. Ахалкаци.
«Днепр»: 1 Семёнов – 3 Найда – 2 Сергеев, 4 Шпаков, 5 Цунин – 6 Гринько (к), 7 Шнейдерман, 8 Федоренко, 10 Мирошин (Соколов, 46) – 9 Пинчук (Назаров, 65), 11 Романюк (Кржечевский, 77). Запасные: Собецкий, Литовченко. Старший тренер – В. Лобановский. – составы из протокола матча.
Гол: 0:1 Соколов (61).


«ЛОКОМОТИВ» НАБИРАЄ ШВИДКОСТІ
«Прапор юності» (09.06.1970)
Коли поглянути на турнірну таблицю команд першої групи, не важко переконатись у тому, що найбільша загроза для позицій лідера нині виходить від московського «Локомотива». Столичні залізничники почали чемпіонат вдало, але згодом на якийсь час відійшли в тінь, нібито спостерігаючи збоку за поведінкою лідерів. А в останніх шести турах «Локомотив» знову «підняв пари», набравши достатню швидкість, щоб наздогнати «Дніпро».
В шести турах — 12 очок і жодного пропущеного м’яча. Результат завидний. І зараз навіть важко передбачити, на якій саме «станції» «Локомотив» затормозить свій хід і зробить вимушену зупинку.
Тренери «Дніпра» не без підстав уважно стежать за поведінкою «Локомотива», який зараз відстає від наших земляків лише на одне втрачене очко.
Тіснота, яка створилася у верхній частині турнірної таблиці, примушує лідера постійно «тримати порох сухим», щоб утримуватись на завойованих позиціях. «Дніпру» з кожним днем стає все важче, бо навіть невдахи прагнуть хоч якоюсь мірою реабілітувати себе.
Напружено, у виключно гострій боротьбі дісталися «Дніпру» чергові два очка в поєдинку з тбіліським «Локомотивом», який до цього ще не знав нинішнього року поразок на своєму полі. Єдиний гол в матчі забив Сергій Соколов на 61-й хвилині. Лідер провів матч у такому складі: Семенов, Сергєєв, Найда, Шпаков, Цунін, Гринько, Шнейдерман, Федоренко, Пінчук (Назаров, 65), Мірошин (Соколов, 46), Романюк (Кржечевський, 77).
Найближчі сусіди «Дніпра» в одинадцятому турі змушені були поділити очки з своїми суперниками. Так, нульові нічиї були зафіксовані в зустрічах «Металіста» і «Карпат», «Рубіна» і команди «Крила Рад». Такий же результат приніс і матч армійців Хабаровська і карагандинського «Шахтаря». А армійці з Далекого Сходу значно поліпшили свою гру і теж впритул підійшли до лідируючої групи.
Як і слід було сподіватись, «Жальгіріс», вибувши із змагань на Кубок, знову на повну силу включився у чемпіонат, розгромивши на своєму полі аутсайдера — ашхабадський «Будівельник» (3:0). У литовських футболістів ще гра в резерві. Вона має відбутися на їх полі, де, як правило, «Жальгіріс» не програє. Ці два очка можуть значно поліпшити турнірні справи команди, зробивши її безпосереднім учасником боротьби за лідерство.
У минулому турі, нарешті, розігралися команди, яких, несподівано для багатьох, переслідували невдачі. Армійці Києва після чотирьох поразок нарешті перемогли «Алгу» з рахунком 3:0, а ленінградські динамівці взяли верх над «Текстильником» — 3:1. Примушує згадати про себе і визнаний фаворит першої групи — «Кайрат», який зупинив просування «Волгаря», вигравши у нього — 2:0. З однаковим рахунком — 1:0 — «Кубань» перемогла «Молдову», а московський «Локомотив» — «Уралмаш». Внічию — 2:2 — зіграли «Даугава» і «Памір».
Сьогодні черговий тур. Всі три лідери проводять його на чужих полях. Наші земляки в Краснодарі зустрінуться з місцевою командою «Кубань». Результат матчу матиме виключно важливе значення в боротьбі за лідерство. Щодо так званого малого внутрішнього турніру, який ведуть між собою чотири команди України, тут позиції дніпропетровців набагато стабільніші.


ПОРУШЕНА ТРАДИЦІЯ
«Зоря» (07.06.1970)
Своєрідна команда тбіліський «Локомотив». Цього року вона вдома не програла жодної гри і в той же час в п’яти зустрічах, проведених на чужих полях, не взяла жодного очка. Та ось до Тбілісі приїхали футболісти з Придніпров’я, і традиція виявилася порушеною. Вперше «Локомотиву» довелося піти з свого поля переможеним. Поразку йому завдав лідер першої групи — «Дніпро».
У звязку з тим, що начальник команди «Дніпро» В. Лобановський відправився до Мексики на чемпіонат світу з футбола, грою у Тбілісі керував старший тренер А. Архипов. Після матчу він повідомив нашому кореспонденту:
— Гра виявилась для нас на рідкість важкою. У п’ятницю у столиці Грузії стояла велика спека. Навіть в тіні важко було дихати. Та наші хлопці мужньо перенесли труднощі і провели матч у хорошому темпі. Залізничники протягом всієї зустрічі чинили впертий опір. Його вдалося зламати лише на 60-ій хвилині, коли С. Соколов забив гол. Після цього ініціатива остаточно перейшла до нас, і були моменти, коли рахунок міг збільшитись на нашу користь.
«Дніпро» виступав у такому складі: Семенов, Сергєєв, Найда, Шпаков, Цунін, Гринько, Шнейдерман, Федоренко, Пінчук, Мірошин (Соколов, 46), Романюк (Кржечевський, 70).
Учора вдень «Дніпро» відправився до Краснодара, де 9 червня зустрінеться з командою «Кубань».
Наводимо результати інших ігор минулого туру: «Кубань» — «Молдова» — 1:0; СКА (Київ) — «Алга» — 3:0; «Кайрат» — «Волгар» — 2:0; «Рубін» — «Крила Рад» — 0:0; «Металіст» — «Карпати» 0:0; «Жальгіріс» «Будівельник» 3:0; «Динамо» — «Текстильник» — 3:1; «Уралмаш» «Локомотив» (М.) — 0:1.


ПОБЕДА «ДНЕПРА»
«Днепровская правда» (07.06.1970)
В очередном туре первенства СССР по футболу (первая группа класса «А») «Днепр» встречался с тбилисским «Локомотивом» на его поле. Единственный гол, забитый на 60-й мин. С. Соколовым, принес победу «Днепру». Теперь он набрал 19 очков и опережает идущие на втором месте «Крылья Советов» из Куйбышева на два очка.


ПРОЙДЕНА ЧЕТВЕРТЬ ПУТИ
«Днепровская правда» (09.06.1970)
Одиннадцать туров «Днепр» провел без поражений. Мы уже сообщали, что в Тбилиси наши земляки переиграли местный «Локомотив». А вот как провели поединки остальные команды первой группы класса «А»: «Кубань» — «Молдова» 1:0, «Металлист» — «Карпаты» 0:0, СКА (К) — «Алга» 3:0, «Жальгирис» — «Строитель» 3:0, «Даугава» — «Памир» 2:2, СКА (Хб) — «Шахтер» 0:0, «Кайрат» — «Волгарь» 2:0, «Динамо» — «Текстильщик» 3:1, «Рубин» — «Крылья Советов» 0:0, «Уралмаш» — «Локомотив» (М.) 0:1.


НА СЕЙ РАЗ НЕ ПОЛУЧИЛОСЬ
«Лело» (Тбилиси, 07.06.1970)
(перевод с грузинского Шота Вачарадзе)
Распространено мнение, что железнодорожники значительно лучше играют дома и в большинстве случаев берут 2 очка. Болельщики футбола ожидали, что тбилисцы не изменят привычке, превращенной в традицию, и в матче с сегодняшним соперником, но на сей раз так не получилось. Украинские футболисты оказались во главе таблицы розыгрыша и пока только они не проиграли ни одной встречи.
Днепропетровцы имеют прекрасный баланс забитых и пропущенных мячей. В их рядах играет лучший бомбардир группы Гринько, на счету которого числится половина (7) голов, забитых «Днепром». Вместе с тем он прекрасный организатор атак своей команды, что еще раз доказал этот матч.
В начале матча ни одна команда не смогла создать опасного момента у ворот соперника: на 10-й минуте капитан гостей Гринько ударил сильно и мяч прошел чуть мимо ворот. И хозяева пытаются подобрать ключи к воротам днепропетровцев, но безрезультатно. Особенное добродушие проявляет Челидзе: он пытается убежать от нескольких соперников, но, как правило, каждая попытка кончается потерей мяча.
В первом тайме счет не был открыт.
После перерыва игра разразилась с новой силой. Гости осуществляют несколько опасных атак. На защитников хозяев выпала большая нагрузка. За эпизодическими атаками железнодорожников, из-за неточных ударов нападающих, результата не следовало. Особенно грешит этим Мазиашвили. К этому способному футболисту мы имеем одно замечание: одно дело, когда соперник сам создает искусственное положение вне игры, другое, когда сам ставишь себя в положение вне игры. Мазиашвили испортил несколько хороших комбинаций своих партнеров именно потому, что часто находился в положении вне игры.
Виновниками гола были защитники, и в первую очередь Панов: на 16-й минуте Соколов обошел двух защитников тбилисцев и послал мяч в дальний угол.
В последние 15 минут матча железнодорожники оживились и создали несколько голевых моментов, но от поражения уйти не смогли.
А. МХЕИДЗЕ.


Таблица после 11-го тураКомментариев нет:

Отправить комментарий