«Днепр» (Днепропетровск) — «Спартак» (Нальчик) – 5:1

«Днепр» (Днепропетровск) «Спартак» (Нальчик) 5:1 (1:1).
5 июля 1968 (пятница). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 15000 зрителей.
«Днепр»: Пильгуй – 3 Дановский (к) – 2 Сергеев, Канафоцкий, Грибенник Гринько (Литовченко, 46), Шнейдерман, 10 Биба Снитько,Кржечевский (Сизов, сер. 2 т.), 11 Романюк
Старший тренер – Л. Родос.
Вариант с сайта Спартака (Нальчик): Пильгуй, Сергеев, Дановский, Сарычев, Грибенник, Биба, Шнейдерман, Гринько (Литовченко), Кржечевский, Сизов, Снитько.
«Спартак»: А. Алдышев, В. Ездаков, Х. Ташев, Р. Ашибоков, В. Сафронов, Х. Багапов, Э. Кветинский, К. Тляругов, А. Черемисин, М. Каиров, О. Курашинов.
Старший тренер – С. Холодков. – составы предоставлены Владимиром Хорошиловым.
Голы: 0:1 Каиров (3), 1:1 Кржечевский (12), 2:1 Кржечевский (47, гп Снитько), 3:1 Кржечевский (51), 4:1 Сизов (73, гп Снитько), 5:1 Дановский (84, с пенальти).
Дублёры – 2:1.

ФОРВАРДИ ДАЛИ ПРО СЕБЕ ЗНАТИ
«Зоря» (07.07.1968)
У позавчорашньому матчі на першість країни футболісти «Дніпра» приймали спартаківців Нальчика, які в нинішньому сезоні переживають складний період оновлення і терплять серйозні невдачі. Можливо, що ця обставина в якійсь мірі деморалізувала настрій господарів. Вони сподівались на легку перемогу. І тому дві атаки, проведені гостями на початку матчу, виявились для дніпропетровців несподіванкою. Одного разу довелося м’яч відправляти на кутовий, а після його подачі гості вже на третій хвилині відкрили рахунок.
Очевидно, така несподіванка і відіграла вирішальну роль в дальшому психологічному настрої господарів, бо вони відразу кинулися в наступ і вже до кінця матчу не упускали ініціативи. Рахунок на 12-й хвилині після подачі кутового зрівняв Г. Кржечевський. Однак всі подальші спроби «Дніпра» успіху не мали. М’яч вперто не йшов у ворота. До того ж часто атаки дніпропетровців, які велися через А. Гринька, зривалися. Півзахисник був неточним в передачах і м’яч раз у раз потрапляв до суперників.
У другому таймі «Дніпро» заграв ще енергійніше. Свої хороші здібності у дріблінгу почав демонструвати О. Снітько. На 47-й хвилині він на великій швидкості обіграв трьох захисників, зробив добрий простріл вздовж воріт і Г. Кржечевський завершив цю атаку. Через чотири хвилини знову таки після атаки, розпочатої О. Снітько, м’яч опинився в штрафному майданчику і той же Г. Кржечевський забив його у ворота.
Йшла 73 хвилина, коли новий рейд О. Снітька привів до того, що А. Сизов, прийнявши на голову м’яча, примусив гостей в четвертий раз починати з центра поля.
У спартаківців відчувається розгубленість і їх центральний захисник в ситуації, яка не викликала небезпеки, схопив м’яч руками в межах свого штрафного майданчика. Б. Дановський точно реалізував 11-метровий удар, встановивши остаточний рахунок 5:1 на користь «Дніпра». Це рекордний для дніпропетровців результат в нинішньому сезоні. Команда зуміла нарешті реалізувати свою перевагу, яку вона демонструвала в багатьох зустрічах. І вирішальну роль треба віддати форвардам, які дали про себе знати, провели матч в бойовому наступальному дусі.
На жаль, хороше враження від гри було зіпсовано неспортивною поведінкою по відношенню до суперника, яку допустив гравець «Дніпра» В. Сергєєв. Такі вчинки повинні викликати осуд в колективі.
Невдача спіткала жовтоводський «Авангард», який вдома програв «Кубані» 0:1. Кіровоградська «Зірка» виграла у своїх рязанських одноклубників 4:2.
Н. ЯНОВ.

ФУТБОЛ
«Днепровская правда» (07.07.1968)
5 июля футболисты «Днепра» принимали у себя спартаковцев Нальчика. Эта игра чемпионата страны закончилась победой хозяев поля. Счёт 5:1.

РЕКОРД РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ
«Прапор юності» (09.07.1968)
Минулої п’ятниці «Дніпро» встановив для себе рекорд результативності, вигравши з рахунком 5:1 матч першості країни у спартаківців Нальчика, команди молодої і як слід не обстріляної. Після цієї розгромної поразки спартаківці займають перше місце в підгрупі по пропущених голах, хоч знаходяться не на самому кінці турнірної таблиці і мають в своєму активі 13 очок. Від аутсайдера їх відділяє стільки ж, скільки від «Кубані», що займає шосте місце, а за кількістю забитих м’ячів футболісти Нальчика навіть входять до першого десятка. Чи не правда, команда-парадокс?
З цим парадоксом нерівноцінності захисних і атакуючих ліній команди Нальчика ми мали змогу минулої п'ятниці познайомитись наочно.
Вже на третій хвилині після подачі кутового Мухамед Каїров обіграв двох центральних захисників «Дніпра» і послав невідпорний м’яч у ворота Пільгуя. До речі, це був перший гол, пропущений нашим молодим голкіпером в іграх першості країни за основний склад.
Форварди гостей і надалі гостро атакували при першій же нагоді. Але це було не дуже часто в першому таймі, а в другому вони зовсім були позбавлені можливості продемонструвати свою майстерність: гра майже весь час відбувалась на половині поля гостей, і м’яч рідко потрапляв в передню лінію. До того ж, відчувши вже на перших хвилинах зубастість нападаючих «Спартака», наші захисники грали гранично зібрано і не захоплювались атаками.
Зате форварди і півзахисники «Дніпра» майже не повертались на свою половину поля. Вони були зайняті атакою.
Не одразу вона принесла нам успіх, але з кожною хвилиною кількість ударів по воротах зростала. На 12-й Кржечевський головою спрямував м’яч під перекладину — 1:1. Добившись рівноваги в рахунку, дніпропетровці дещо послабили тиск на ворота гостей, хоч продовжували контролювати м’яч.
Новий спалах активності припадає на початок другого тайму, коли Снітько показав себе чудовим майстром дріблінга, що, у поєднанні з сміливістю і напористістю, вивело його в лідери атак. На 47-ій хвилині Снітько лівим краєм стрімко пройшов з м’ячем в ногах від центра поля до лицевої лінії, сильно послав його на дальній кут воротарського майданчика, і Кржечевський вивів «Дніпро» вперед — 2:1.
На 50-й хвилині розіграна на великій швидкості комбінація Снітько — Романюк — Литовченко (замінив Гринька, що часто поступався м’ячем суперникам) закінчилась сильним ударом, воротар не втримав м’яча, і Кржечевський забив третій гол.
Четвертий гол забив головою на 73-ій хвилині Сизов після чергового флангового рейду Снітька.
За 6 хвилин до фінального свистка Дановський реалізував одинадцятиметровий за гру руками в межах штрафного.
Активність форвардів принесла «Дніпру» переконливу перемогу. Детальний розбір гри відкриває нові можливості команди. Це має стати предметом серйозного обговорення в колективі.
Так само, як і неспортивний вчинок захисника Сергєєва, який дав волю рукам.
А. БОРИСЕНКО.
* * *
Результат 5:1, вперше зафіксований 5 липня на стадіоні «Метеор», виявився не найбільшим в турі. В зустрічі лідера підгрупи миколаївського «Суднобудівника» з іванівським «Текстильником» було забито 7 м’ячів: 5 побувало в воротах гостей, 2 — в воротах господарів. Тепер у команди Ю. Войнова 27 очок і найкраща різниця забитих і пропущених мячів (+14). Найближчий суперник миколаївців — кіровоградська «Зірка». За три тури до фіналу 1-го кола вона програє лідеру 3 очка. Вихованці А. Архипова — найрезультативніші в підгрупі. Минулої пятниці вони з рахунком 4:2 перемогли своїх рязанських одноклубників.
До вчорашнього дня вище «Дніпра» в турнірній таблиці стояло ще три колективи: воронезький «Труд», який програв «Таврії» (1:2), харківський «Металіст», що поступився одному з аутсайдерів — липецькому «Металургу» — 0:1, і саратовський «Сокіл», футболісти якого з рахунком 3:1 завдали поразки запорізькому «Металургу» на його полі. Але вже сьогодні третю сходинку турнірної таблиці можуть займати дніпропетровці. Це залежить від результату їх учорашнього матчу з «Кубанню», матчу, пропущеного 27 червня.
«Кубань» в останньому турі зіграла внічию з кременчуцьким «Дніпром» — 0:0, а до цього двічі зряду програла — запоріжцям — 0:2 і жовтоводцям — 0:1.

И СНОВА ПОРАЖЕНИЕ
«Кабардино-Балкарская правда» (Нальчик, 09.07.1968)
...Нальчикские спартаковцы снова ушли с поля побеждёнными, на этот раз от днепропетровского «Днепра». Счёт, можно сказать, обычный, если не иметь в виду количество пропущенных голов. Третий раз в сезоне ворота «Спартака» в одном матче были поражены пять раз. Нальчане ответили одним мячом...

ПОВЕРЖЕННЫЙ «СПАРТАК»
«Советская молодёжь» (Нальчик, 09.07.1968)
Итак, все оправдания частых поражений спартаковцев Нальчика теперь, кажется, ушли в историю. Третий проигрыш в Днепропетровске с крупным счётом выдвинул наших земляков в печальные лидеры по пропущенным мячам. 15 – в трёх играх и 14 – в остальных 15 встречах!

НА ТУРНИРНОМ МАРАФОНЕ
«Днепровская правда» (11.07.1968)
У днепропетровских любителей футбола вновь выдались небольшие «каникулы». Последние игры первого круга «Днепр» проводит на выезде. Выступление в родных стенах помогло нашим футболистам значительно улучшить своё турнирное положение. На своём поле «Днепр» в четырёх встречах не потерял ни одного очка. Причём с футболистами из Кременчуга и Ставрополя днепропетровцы сыграли «всухую».
А вот во встречах с краснодарской «Кубанью» и «Спартаком» из Нальчика нашим землякам пришлось отыгрываться. Гостям первыми удавалось распечатать ворота, которые защищал Пильгуй. Однако и эти матчи закончились победой «Днепра». Причём в ворота «Спартака» было забито пять мячей, три из которых провёл мастер спорта Кржичевский.
Играя дома, «Днепр» сумел значительно улучшить соотношение забитых и пропущенных мячей. Если до этого разница забитых и пропущенных мячей составляла +1, то перед предстоящим турне она достигла +11.