8 июля 1968 года. Понедельник
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 15-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Кубань» (Краснодар) – 3:2



«Днепр» (Днепропетровск) «Кубань» (Краснодар) 3:2 (0:1).
8 июля 1968 (понедельник). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 17000 зрителей.
Судьи:
«Днепр»: Пильгуй – 3 Дановский (к) – 2 Сергеев, Канафоцкий, Грибенник 6 Сизов, Шнейдерман, 10 Гринько (Литовченко, сер. 2 т.) Снитько,Кржечевский, 11 Романюк
Старший тренер – Л. Родос.
«Кубань»: О. Кущ, В. Фофанов, А. Толстой, А. Николаенко, В. Рябенко, А. Сальников, Е. Дерёмов, А. Миронцев, А. Миронов, В. Будагов, В. Спиридонов + П. Кущ и А. Канеев (вышли на замену). 
Старший тренер – С. Шмерлин. – составы предоставлены Владимиром Хорошиловым.
Голы: 0:1 Миронцев (12), 1:1 Сизов (55), 2:1 Романюк (62, гп Шнейдерман), 2:2 Дерёмов (63), 3:2 Дановский (89, с пенальти).
Дублёры – 0:2.

Матч перенесён с 27 июня.


ФУТБОЛ
«Днепровская правда» (09.07.1968)
Вчера футболисты «Днепра» принимали на своём поле краснодарскую «Кубань». Начало игры сложилось неудачно для наших футболистов. На двенадцатой минуте гости забили первый гол. Только в начале второй половины А. Сизов сравнял счёт. А на шестьдесят первой минуте «Днепр» вышел вперёд. Матч закончился со счётом 3:2 в пользу наших футболистов.


 ПЕРЕД ПРОМІЖНИМ ФІНІШЕМ
«Зоря» (09.07.1968)
Через три тури команди другої підгрупи завершать перше коло. Миколаївський «Суднобудівник» зберігає зараз усі шанси на проміжному фініші залишитись на чолі турнірної таблиці. Миколаївці завдали великої поразки «Текстильнику», перемігши його з рахунком 5:2. Якщо в попередніх 16 турах «Текстильник» пропустив лише 14 мячів, то на цей раз його ворота були взяті 5 разів. У «Суднобудівника» 27 очок.
Несподівано для всіх найближчий суперник миколаївців — харківський «Металіст» програв на своєму полі одному з аутсайдерів — липецькому «Металургу» — 0:1. Правда, харківяни виступають зараз без своїх основних гравців, які дістали травми.
На друге місце вийшла кіровоградська «Зірка», набравши 24 очка. Пять очок з шести можливих втратив на своєму полі запорізький «Металург». Цього разу він програв «Соколу» з рахунком 1:3.
В інших зустрічах минулого туру зафіксовано такі результати: «Таврія» — «Труд» — 2:1; «Авангард» — «Динамо» — 0:1; «Дніпро» (Кр.) — «Кубань» — 0:0; СКЧФ — «Металург» (Кб.) — 0:0.
Учора на стадіоні «Метеор» «Дніпро» грав свій пропущений матч з «Кубанню», яка 27 червня була зайнята в розиграші кубка. Зустріч мала велике значення для розподілу місць у верхній частині турнірної таблиці. В разі перемоги «Дніпро», набравши 23 очка, виходив на третє місце. Поразка відсувала його на сьоме місце.
Цікавий і гострий поєдинок закінчився з рахунком 3:2 на користь «Дніпра». 


КРАПКУ СТАВИТЬ КАПІТАН
«Прапор юності» (11.07.1968)
Шість разів зустрічались між собою в іграх на першість СРСР з футбола серед майстрів класу «А» дніпропетровці і краснодарці. Це було в 1963—1965 роках. Три гри закінчились нульовими нічиїми, у двох перемога була на боці «Кубані» і лише одну виграв «Дніпро». Єдиний гол у ворота краснодарців забив Віктор Єрохін. Наші ж пропустили 5 мячів (Марат Голоян — 3, Юрій Горін, Леонід Пахомов). Жоден з цих футболістів не виступав в сьомому матчі, який відбувся 8 липня на дніпропетровському стадіоні «Метеор», і в якому було забито 5 мячів — майже стільки ж, скільки в усіх попередніх зустрічах.
Секундна стрілка ще не встигла пробігти перший круг, а гості змушені вже були вибити мяч на кутовий, рятуючи свої ворота від атаки Георгія Кржечевського, який одержав чудовий пас від Віктора Романюка.
Обидві команди прагнули вже в дебюті добитись успіху, не бажаючи встрявати в позиційну боротьбу. Тому так стрімко змінювались події на полі, тому так часто обстрілювались ворота, і форварди знову і знову таранили захист суперників.
На 12-ій хвилині Євген Дерьомов прорвався правим флангом до самісінької лицевої лінії і навісив мяч на дальній кут воріт. Володимир Пільгуй обрав невірну позицію і Олександр Миронцев головою послав мяч у сітку. Ніхто не завадив йому зробити це. Через хвилину Анатолій Миронов мав вірну можливість подвоїти рахунок. Пільгуй зумів «витягти» мяч з лівого нижнього кута воріт.
Наші відповіли гострим випадом, але коли удари Віктора Романюка, Анатолія Гринька, Георгія Кржечевського не досягли цілі, гра «застряла» в центрі поля. Наступні 15 хвилин ворота обстрілюються лише з дальніх дистанцій. Згодом нашим вдається притиснути «Кубань» до штрафного, але безрезультатно. Форварди не дістають підтримки півзахисту на заключній стадії атаки, а поодинці пробитись на ударну поліцію їм не вдається. Як і минулого матчу, багато помиляється Гринько, Роман Шнейдерман не ризикує виміряти глибину захисних порядків суперника, а Анатолій Сизов не в змозі один постачати мячами трьох гравців передньої лінії. Борис Дановський не може піти на загострення, бо змушений підстраховувати Сергєєва, що часто помиляється.
Першу реальну можливість відігратись наші мали лише на 48-й хвилині після проходу Олександра Снітька, але Романюк не влучив по мячу прямо проти воріт, а удар Гринька уже не був несподіванкою для Олега Куща. На цей час «Дніпро» зумів перешикувати свої лави. Снітько і Романюк склали своєрідний тандем на лівому фланзі атаки, а що діяли вони разом значно ефективніше, ніж поодинці, то їх постійно стримувало 3, а то і 4 суперники. Кржечевський з правого флангу змістився в центр і мав значно короткий шлях до воріт. А коли Гринько чи Сергєєв підключались до атаки на правому фланзі, то центральна зона перед штрафним майданчиком залишалась вільною. Нею ненавязливо, але плідно користувались Сизов і Шнейдерман. На 55-ій хвилині Сизов забив перший мяч у праву «девятку», а на 62-ій Шнейдерман послав вперед Романюка і той забив другий гол — 2:1. На жаль, трибуни ще не встигли змовкнути, як нова помилка Сергєєва і Пільгуя дозволила Дерьомову зрівняти рахунок. Стопер Роман Конафоцький у цій ситуації теж зіграв тактично неправильно.
З появою Литовченка, що замінив Гринька, нашим вдалось добитись ще відчутнішої ігрової переваги, але воротар «Кубані» грав надійно.
За хвилину до кінця зустрічі, намагаючись відбити сильний мяч Романюка, Олександр Ніколаєнко підсковзнувся і зіграв рукою на лінії воротарського майданчика. Капітан «Дніпра» Дановський, єдиний футболіст, який виступав у всіх зустрічах цих двох суперників, поставив крапку в матчі, забивши з одинадцятиметрового третій гол.
Перед трьома заключними іграми першого кола в Куйбишеві, Саратові і Воронежі «Дніпро» зайняв третю сходинку турнірної таблиці.
А. БОРИСЕНКО.


НА ТУРНИРНОМ МАРАФОНЕ
«Днепровская правда» (11.07.1968)
У днепропетровских любителей футбола вновь выдались небольшие «каникулы». Последние игры первого круга «Днепр» проводит на выезде. Выступление в «родных стенах» помогло нашим футболистам значительно улучшить свое турнирное положение. На своём поле «Днепр» в четырех встречах не потерял ни одного очка. Причем с футболистами из Кременчуга и Ставрополя днепропетровцы сыграли «всухую».
А вот во встречах с краснодарской «Кубанью» и «Спартаком» из Нальчика нашим землякам пришлось отыгрываться. Гостям первым удавалось распечатать ворота, которые защищал Пильгуй. Однако и эти матчи закончились победой «Днепра». Причем в ворота «Спартака» было забито пять мячей, три из которых провёл мастер спорта Кржечевский.
Играя дома, «Днепр» сумел значительно улучшить соотношение забитых и пропущенных мячей. Если до этого разница забитых и пропущенных мячей составляла +1, то перед предстоящим турне она достигла + 11.
Войти в тройку лидеров «Днепру» «помогли» и его соперники. Неожиданный проигрыш одному из аутсайдеров подгруппы липецкому «Металлургу» отодвинул харьковский «Металлист» на четвёртое место.
Не повезло и давним соперникам «Днепра» — запорожцам. На своём поле «Металлург» проиграл воронежскому «Труду», саратовскому «Соколу» и находится сейчас на седьмом месте.
До конца первого круга «Днепру» предстоит ещё встретиться с куйбышевским «Металлургом», саратовским «Соколом» и «Трудом» из Воронежа. И хоть команды эти в турнирной таблице занимают разные места, нашим землякам играть с ними будет одинаково трудно.
С этими же соперниками предстоят встречи в первом круге и другой команде — представительнице нашей области в классе «А» — желтоводскому «Авангарду». Но его положение в таблице перед поездкой значительно хуже, чем у «Днепра». «Авангард» прочно засел в группе аутсайдеров. От лидера — николаевского «Судостроителя», который, кстати, в этом году не познал ещё горечи поражения, его отделяет 15 очков.
Очень подводят в этом году свою команду нападающие. Бомбардиры «Авангарда» провели в ворота соперников всего 6 мячей. Значительно ниже своих возможностей выступает в этом сезоне центральный нападающий команды А. Мухачёв.
Сейчас коллектив пополнился новыми игроками. В защите начали выступать В. Кузьминский и В. Мирошниченко. Линия нападения «омолодилась» за счет Н. Головко и С. Лементарёва. Надо надеяться, что молодежь внесёт свежую струю в игру футбольного коллектива Желтых Вод.
Дебютант класса «А» «Кривбасс» пока ещё не радует болельщиков отличной игрой. Восемь игр из семнадцати горняки свели вничью и только в трёх вышли победителями. Правда, в последних четырёх играх, проведенных на своём поле, «Кривбасс» сумел набрать шесть очков. Но балласт неудач на старте чемпионата не позволил ему подняться высоко в турнирной таблице. Горняки находятся на семнадцатом месте в своей подгруппе.



Таблица после 17-го тура



Комментариев нет:

Отправить комментарий