28 апреля 1969 года. Понедельник
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 5-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Кривбасс» (Кривой Рог) – 2:0

«Днепр» (Днепропетровск) — «Кривбасс» (Кривой Рог) — 2:0 (1:0).
28 апреля 1969 (понедельник). 18:00. Днепропетровск. Стадион «Металлург». 18000 зрителей.
Судьи: Н. Заславчик (Севастополь), В. Евстифеев, В. Иванисов (оба – Симферополь).
«Днепр» (футболки красные, трусы и гетры белые): 1 Пильгуй – 3 Дановский – 2 Сергеев, 4 Шпаков, 5 Грибенник – 6 Рыкун (Мирошин, 70), 7 Шнейдерман, 10 Биба (к) – 8 Романюк, 9 Лябик, 11 Снитько (Пинчук, 75? 80?).
Запасные: Семёнов, Сарычев, Литовченко, Кржечевский.
«Кривбасс» (футболки чёрно-белые продольно-полосатые, трусы белые, гетры тёмные): Ю. Коротких, Е. Бученко, В. Алексанов, Р. Канафоцкий, А. Солодкий, А. Ткач (Е. Сприкут, 65? 71?), С. Соколов, А. Мухачёв, А. Крюковский, В. Трояновский (к), М. Жиряков.
Запасные: В. Дудник, В. Гладких, П. Соломатко.
Старший тренер – Л. Родос. – составы из протокола матча.
Голы: 1:0 Биба (22), 2:0 Лябик (51).

«ДНІПРО» — «КРИВБАС»
«Зоря» (29.04.1969)
Учора на дніпропетровському стадіоні «Металург» в черговому матчі на першість країни зустрілись дві команди Дніпропетровщини, які представляють нашу область в другій групі класу «А» — «Дніпро» і «Кривбас».
Суперники прийшли до цього матчу не з однаковими показниками. «Кривбас», який вдало почав сезон на своєму полі, мав 5 очок, тоді як у «Дніпра» їх було на два менше.
Поєдинок закінчився з рахунком 2:0 на користь «Дніпра». Голи забили А. Біба і В. Лябик.

«Днепровская правда» (29.04.1969)
Вчера на днепропетровском стадионе «Металлург» состоялся очередной матч чемпионата страны по футболу среди команд второй группы класса «А». Встречались «Днепр» (Днепропетровск) и «Кривбасс» (Кривой Рог).
Игра закончилась со счётом 2:0 в пользу «Днепра».

ПОЧТА БОЛЕЛЬЩИКОВ
«Днепровская правда» (30.04.1969)
В четвертом туре «Конкурса футбольных провидцев» приняло участие 56 болельщиков. И все они предсказали победу команде «Днепр» во встрече с кировоградской «Звездой». Вполне понятно, чем они руководствовались. Команда «Днепр», как они предполагали, должна была реабилитировать себя за проигрыш во Львове. К сожалению, все провидцы ошиблись в своих прогнозах. Однако результат игры «Кривбасса» и «Металлурга» некоторые болельщики угадали верно, отдавая предпочтение футболистам Запорожья. Победителями четвертого тура стали А. Яцышин, В. Кирьян, Л. Гусар, В. Петренко.
В пятом туре большинство болельщиков были уверены в победе «Днепра» над «Кривбассом» со счетом 3:1. И один Виктор Канищак, учащийся СШ №69, верно угадал исход матча. Виктор был огорчен неудачным стартом своих любимцев, но не потерял надежду и веру в футболистов «Днепра». «Я знаю, — пишет он, — что наши земляки сумеют наладить игру и еще порадуют многочисленных болельщиков своим мастерством».
Все болельщики, принявшие участие в пятом туре конкурса, тепло поздравляют коллектив, возглавляемый В. Лобановским с праздником и желают футболистам «Днепра» провести май в победном ритме.

...І СТАЛИ ПОРУЧ
«Прапор юності» (01.05.1969)

Взявши на початку гри два верхові м’ячі, Коротких, який захищає цього року ворота криворізького «Кривбасу», залишався потім спостерігачем лише хвилин десять. В дебюті криворіжці були дещо активнішими і зробили спробу пробитись до воріт дніпропетровців. Їх нападаючі Мухачов і Крюковський примусили наш захист в центрі припуститись кількох помилок, але скористатись з цього не змогли.
Сигналом для поновлення атакуючих дій «Дніпра» став стрімкий рейд вперед Лябіка. Він увірвався до штрафного майданчика гостей і віддав пас Бібі. Той вдарив не роздумуючи. М’яч проскочив під ногою Алексанова, і Коротких лише в падінні зумів дістати його.
Від цієї хвилини і до того часу, коли в складі «Дніпра» відбулись зміни, господарі мали відчутну перевагу на полі. Вперше реалізувати її вдалось на 22-ій хвилині. Біба використав штрафний удар, призначений метрах в двадцяти п’яти від воріт. М’яч поминув стінку і влетів у лівий нижній кут. Коротких не був готовий прийняти його.
Криворіжці змушені залишити чужу половину поля. Крайні захисники «Дніпра» одержують змогу вільно пересуватись, розпочинати атаки. Особливо активним був Сергєєв. По суті, він разом зі Шнейдерманом грав у ці хвилини на місці правого крайнього нападаючого. Кілька дальніх ударів правого захисника воротар «Кривбасу» заледве взяв. Чимало неприємностей завдали йому Романюк і Лябік. Та Коротких зіграв надійно.
Гості мали в першому таймі одну вірну можливість зрівняти рахунок. Пільгуй помилився на виході, але Крюковський не влучив у ціль.
Нова серія атак впала на ворота «Кривбасу» після відпочинку. Лябік справив у ці хвилини найліпше враження. Швидкий, сміливий, він часто раніше інших виходить на ударну позицію. На 51-ій хвилині молодому центральному нападаючому вдається забити гол (див. знімок М. Дмитрієва).
Надалі Коротких відстояв свої ворота. А десь хвилин за десять до кінця зустрічі всю свою майстерність вже змушений був демонструвати Пільгуй. На 82-ій хвилині він відбив з «дев’ятки» м’яч, посланий Бученком зі штрафного. Через 2 хвилини Соколов сильно вдарив низом. М’яч зачепив когось з захисників і змінив напрям польоту. Воротар «Дніпра» зіграв блискуче. Вже перед фінальним свистком арбітра з Севастополя М. Заславчика Мухачов прорвався крізь стрій захисників, і лише Пільгуй зупинив його самовідданим стрибком в ноги.
2:0. «Дніпро» переміг, і футболісти Дніпропетровщини стали поруч у турнірній таблиці.
Команди виступали в таких складах:
«Дніпро»: Пільгуй, Сергєєв, Дановський, Шпаков, Гребеннік, Рикун (Мірошин, 70), Шнейдерман, Романюк, Лябік, Біба, Снітько (Пінчук, 75).
«Кривбас»: Коротких, Бученко, Алексанов, Конафоцький, Солодкий, Ткач (Сприкут, 71), Соколов, Мухачов, Крюковський, Трояновський, Жиряков.

У ДРУГОМУ ЕШЕЛОНІ

«Радянська Україна» (Киев, 01.05.1969)

П’ятим туром завершився квітневий календар українських команд другої групи класу «А». У 55 матчах майстри другого ешелону забили рівно 100 м’ячів. 21 зустріч закінчилась внічию, з них — 12 з рахунком — 0:0.

Останній тур коментує майстер спорту В. Бєльков:

— Великий процент нічиїх і, зокрема, з нульовим рахунком ні в якому разі не означають, що турнірна боротьба розгортається «мирно». Скоріше це справжня оцінка можливостей суперників, які зустрічались волею календаря.

«Суднобудівник» і «Авангард» утримали свої ворота у квітні «сухими». В «Авангарді» — новачкові класу «А» — оборонні рубежі цементує колишній київський динамівець, заслужений майстер спорту Щегольков, і це, безперечно, надає їм упевненості. «Хімік» так і не спромігся у перший весняний місяць відкрити рахунок забитим м’ячам. Звичайно, він це спробує зробити у травні. До речі, на нього припадає третина усіх нульових нічиїх.

Принциповою була зустріч в обласному центрі двох команд Дніпропетровщини — «Дніпра» і «Кривбасу». Земляки завжди між собою завзято грають. Матч пройшов під знаком переваги господарів поля. Спочатку Біба виграв дуель у воротаря гостей Коротких, реалізувавши штрафний удар. Після перерви молодий форвард Лябік подвоїв рахунок на користь «Дніпра».

Наводимо результати матчів: «Металіст» (Харків) — «Локомотив» (Херсон) — 2:1, «Шахтар» (Кадіївка) — СКА (Одеса) — 1:1, «Хімік» (Сєверодонецьк) — «Суднобудівник» (Миколаїв) — 0:0, «Автомобіліст» (Житомир) — СКА (Київ) — 0:0, «Будівельник» (Полтава) — «Зірка» (Кіровоград) — 0:0, «Металург» (Запоріжжя) — «Таврія» (Сімферополь) — 0:1, «Дніпро» (Дніпропетровськ) — «Кривбас» (Кривий Ріг) — 2:0, СКА (Львів) — «Буковина» (Чернівці) — 0:0, «Динамо» (Хмельницький) — «Локомотив» (Вінниця) — 1:1, «Авангард» (Тернопіль) — «Карпати» (Львів) — 0:0, «Азовець» (Жданов) — «Десна» (Чернігів) — 3:0.

ДВЕ НЕУДАЧИ
«Металлург» (Кривой Рог, 07.05.1969)
Команда «Кривбасс» играет на выезде. 28 апреля в г. Днепропетровске наши футболисты встретились с местной командой «Днепр» и потерпели поражение со счетом 0:2.
2 мая наша команда играла в г. Полтаве, где встретилась с местными футболистами «Строителя». Кривбассовцы проиграли со счётом 0:1.