6 июня 1965 года. Воскресенье
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 13-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Ростсельмаш» (Ростов-на-Дону) – 1:0



«Днепр» (Днепропетровск) — «Ростсельмаш» (Ростов-на-Дону) — 1:0 (0:0).
6 июня 1965 (воскресенье). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Металлург». 25000 зрителей.
Судьи: В. Барашков, В. Летунов, С. Скрыпник (все – Москва).
«Днепр» (футболки продольно-полосатые бело-голубые, трусы голубые, гетры красные с белой полосой): Шпак – 3 Дановский (к) Канафоцкий, Белолюбский, Ануфриенко – 6 Галоян, Северухин Пинчук, Крюковский, 10 Ерохин, 11 Кравчук. 
Старший тренер – А. Зубрицкий.
«Ростсельмаш» (футболки и трусы белые, гетры тёмные с белой полосой): А. Жила, В. Пашков, Ю. Бессарабов, А. Шевченко (к), В. Корнеев, В. Авцинов, А. Левченко, В. Одинцов, В. Алентьев, Э. Яковенко, Ю. Мосалёв. На замену выходил Ю. Новомлинченко. 
Старший тренер – П. Щербатенко. – составы из протокола матча.
Гол: 1:0 Ерохин (73, гп Канафоцкий).
Дублёры – 1:0.


ЛІДЕРИ ЗБЕРІГАЮТЬ СВОЇ ПОЗИЦІЇ
«Зоря» (08.06.1965)
Позавчора, коли почався матч «Дніпра» з «Ростсільмашем», диктор стадіону «Металург» оголосив по радіо, що в Алма-Аті зустріч «Кайрата» з «Шинником» завершилася перемогою казахських футболістів з рахунком 1:0. Таким чином алмаатинці за набраними очками на той момент наздогнали «Дніпро». Але у наших футболістів попереду було ще 80 хвилин гри, і лише перемога давала їм можливість знову закріпитися на другому місці.
І хоч господарі поля взяли цього дня два бажаних очка, виграш дався їм нелегко. «Дніпро» вийшов на поле без трьох основних гравців. У захисті місце Є. Кузовенкова зайняв Р. Конафоцький, у півзахисті В. Добрянського замінив С. Галоян, у центрі, замість В. Савельєва, глядачі побачили В. Єрохіна. Проте це не завадило нашим футболістам одразу ж міцно захопити ініціативу. Стрімкі прориви форвардів, особливо по правому флангу, де виділявся М. Пінчук, часто ставили під загрозу ворота ростовчан. Але гості зуміли добре побудувати захист і створили на ближніх підступах до своїх воріт щільний заслон, пробитися через який було важко. В такій ситуації господарям поля слід було частіше обстрілювати ворота суперника з дальніх позицій, а вони чомусь прагнули застосувати дрібний розиграш м’ячів на штрафному майданчику, і їх атаки руйнувалися одна за одною.
Рахунок довго залишався нічийним. Лише в середині другого тайму, коли в атаку підключився захисник Р. Конафоцький, дніпропетровці добилися успіху. Простріл Конафоцького вздовж воріт використав В. Єрохін, який, перехопивши м’яч, забив гол. Більшого добитися «Дніпро» не зміг, хоч гольових моментів було багато. На цей раз глядачі не побачили таких точних і прицільних ударів по воротах, як у матчі з «Зорею». А загалом матч подеколи своїм спортивним накалом нагадував поєдинок з луганчанами. І ми знову побачили, що в грі «Дніпра» все більш вимальовується свій почерк, свій стиль, головний зміст якого — атака. Хороше враження залишає гра захисту, де дуже вміло застосовується елемент підстраховки. Радує, що всі три заміни, зроблені в цьому матчі, не порушили єдиного ансамблю. Особливо активно провів другу половину змагань В. Єрохін.
Набравши 19 очок, «Дніпро» закріпився на другому місці за лідером другої підгрупи «Зорею», яка зіграла 0:0 з «Карпатами» і має тепер 20 очок.
А ось що принесла решта зустрічей цього туру: динамівці Ленінграда програли вдома «Даугаві» 2:3, з таким же рахунком «Жальгіріс» на своєму полі зазнав поразки від калінінської «Волги». Внічию — 1:1 — «Арарат» зіграв з аутсайдером — «Політвідділом», з результатом 1:0 «Алга» перемогла в Краснодарі «Кубань», а новосибірці — динамівців Талліна (3:1).
У першій підгрупі лідирує «Уралмаш», який в останньому турі переміг «Текстильника» — 3:2. Дев’яту нічию зробив вінницький «Локомотив», зігравши 1:1 з грозненським «Тереком». Залізничники Тбілісі вдома програли «Трактору» — 0:2, ашхабадці взяли верх над «Молдовою» — 1:0, з рахунком 1:1 зіграли челябінський «Локомотив» і авангардівці Харкова. Не було відкрито рахунок в матчі «Труд» (Воронеж) — «Волга» (Горький).

На знімку: момент зустрічі «Дніпра» і «Ростсільмашу». Йде атака на ворота гостей.  Фото В. Шульгіна.

На знімку: воротар «Ростсільмаша» знову змушений 
вступити в гру, щоб врятувати команду від нового 
прориву форвардів «Дніпра». Фото М. Дмитрієва.


ПОБЕДИТЕЛЕЙ НЕ СУДЯТ, НО…
«Днепровская правда» (08.06.1965)
В очередном, двенадцатом туре розыгрыша первенства страны по футболу среди команд второй группы класса «А» днепропетровцы в воскресный день принимали на своем поле дебютантов чемпионата — спортсменов «Ростсельмаша». Десятки тысяч зрителей, заполнившие трибуны стадиона «Металлург», надеялись увидеть увлекательный спортивный поединок, как в предыдущей встрече с луганской «Зарей». К сожалению, эти надежды оправдались не полностью. «Днепр» выступал без нескольких основных игроков, в том числе без постоянного дирижера атак — нападающего В. Савельева. Ослабленной была и линия полузащиты. Это, естественно, сказалось на слаженности игры, целеустремленности атак наших футболистов, особенно по центру поля. Гости, не чувствуя особого нажима на свои оборонительные линии в центре, старательно опекали Николая Пинчука и Виктора Ерохина, активно действовавших на флангах.
Но в первой половине матча то из-за торопливости, то из-за медлительности хозяев поля эти ситуации не завершались голом. Бомбардиры, которые показали себя в игре с «Зарей» с лучшей стороны, в этот раз действовали в большинстве случаев опрометчиво.
До перерыва так и не был открыт счет голам. Во второй половине матча днепропетровцы усилили натиск, особенно много хлопот задавали защитникам гостей крайние нападающие «Днепра». Как обычно, корректную, красивую игру показал Николай Пинчук. Снова болельщики «Днепра» увидели и Виктора Ерохина таким, каким он показал себя в первом матче, — стремительным и техничным футболистом. В единоборстве с двумя защитниками гостей он, как правило, выходил победителем. Ерохин явился автором первого гола. И вторично он точно пробил в цель, но... мяч, летевший в сетку, был остановлен на линии ворот противника своим полузащитником.
Со счетом 1:0 закончился матч.
Теперь у «Днепра» — 19 очков.
А вот результаты остальных воскресных матчей во второй подгруппе: луганская «Заря» выступала в воскресенье во Львове против «Карпат». Счет в этой встрече не был открыт. После двух поражений подряд алма-атинский «Кайрат» одержал важную победу у себя дома над ярославским «Шинником» — 1:0. Остальные матчи закончились так: «Динамо» (Ленинград) — «Даугава» (Рига) — 2:3, «Кубань» (Краснодар) — «Алга» (Фрунзе) — 0:1, СКА (Новосибирск) — «Динамо» (Таллин) — 3:1, «Жальгирис» (Вильнюс) — «Волга» (Калинин) — 2:3.
До конца первого круга розыгрыша нашим футболистам предстоят еще две встречи: 11 июня во Львове с «Карпатами» и 16 июня — на своем поле с «Кубанью».
Г. КОНОНЕНКО.

На снимке: ворота ростовчан атакуют 
футболисты «Днепра». Фото Б. Умбраса.


ЛІДЕРИ НЕ ЗМІНИЛИСЯ
«Спортивна газета» (Киев, 08.06.1965)
Дванадцятий тур був вдалим для «Дніпра», який приймав ростовський «Ростсільмаш». Господарі поля добре провели зустріч і добилися заслуженої перемоги — 1:0. Цей м’яч у другому таймі забив Єрохін.


«ДНІПРО» — ЦЕ АТАКА
«Прапор юності» (09.06.1965)
Безперечно, захист «Дніпра» у нинішньому сезоні є одним з кращих за всі роки існування команди. Однак обличчя «Дніпра» все ж визначає напад. Він є найсильнішою ланкою команди. Атака стала головною зброєю наших футболістів. В плані атаки здебільшого грає і півзахист.
На зустріч з «Ростсільмашем» команда вийшла без свого капітана, а напад без диригента атак Савельєва. Не виступав у лінії півзахисту Добрянський.
Тренерам «Дніпра» довелось зробити деякі перестановки в передній лініїЛівий крайній Кравчук був поставлений у центр разом з Крюковським, але мав виконувати функції розігруючогоЙого місце зайняв Єрохін, а Пінчук залишився на правому краї.
Слід сказати одразу, що такий варіант розстановки сил у нападі, як показав перший тайм, виявився не найкращим. Кравчук почував себе не на місці і центрфорварди не дуже настирливо турбували стоперів гостей. Ті мали змогу своєчасно підстраховувати крайніх захисників, яким особливо важко було боротись з Пінчуком.
Дещо невпевнено почував себе в перші хвилини гри Єрохін, але в другому таймі, коли роль диригента взяв на себе найактивніший у цьому матчі Пінчук, він знову показав себе здібним і агресивним нападаючим.
Далося взнаки і те, що нашому лівому крайньому почали посилати м’ячі на вихід, і те, що стопери, з появою в центрі Пінчука, змушені були більше турбуватись про свою ділянку захисту. Саме Єрохін забив на 73-ій хвилині єдиний у цьому матчі гол після чудового прострілу правого захисника Конафоцького.
А. БОРИСЕНКО.


Момент зустрічі «Дніпро» — «Ростсільмаш». Фото В. Шульгіна.



Таблица после 13-го тура



Комментариев нет:

Отправить комментарий