7 апреля 1965 года. Среда
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 2-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Шинник» (Ярославль) – 2:1



«Днепр» (Днепропетровск) — «Шинник» (Ярославль) — 2:1 (2:0).
7 апреля 1965 (среда). 18:30. Стадион «Металлург». 35000 зрителей. Ясно. 6 градусов. 
Судьи: Г. Акобашвили, А. Пейкришвили, Д. Ушверидзе (все – Тбилиси).
«Днепр» (футболки красные, трусы голубые, гетры красные с белой полосой): Шпак Дановский Кузовенков, Белолюбский, Ануфриенко Добрянский, Северухин Пинчук, Юлгушев, 10 Савельев (к), 11 Кравчук. 
Старший тренер – А. Зубрицкий.
«Шинник» (футболки белые, трусы чёрные, гетры белые): В. Чистяков, А. Кирюхин, А. Маслёнкин, Ю. Верейкин, В. Луканичев, В. Артемьев (к), Ю. Ганин (В. Семиошин, 46), Г. Шилин, А. Голодубов, О. Игнатьев, С. Воротилин. 
Старший тренер – В. Пономарёв. – составы из протокола матча.
Голы: 1:0 Кравчук (27, гп Савельев), 2:0 Кравчук (36, гп Пинчук), 2:1 Голодубов (75).
Предупреждён Луканичев (за грубую игру).
Дублёры – 1:1.


ЗНАЙОМТЕСЬ: «ШИННИК»
«Прапор юності» (07.04.1965)
Ярославський «Шинник» зробив крок назад: повернувся з вищої ліги до II підгрупи класу «А». Про причини невдач команди в поєдинках з суперниками з першого ешелону, про зміни, що сталися в колективі перед новим чемпіонатом країни, розповідається в кореспонденції ярославського журналіста Віктора Храпченкова.
Отже, познайомтесь з старим знайомим напередодні його сьогоднішньої зустрічі з «Дніпром».
Нічия, 1:1. Дебют дебютантам вдався. За три хвилини до кінця зустрічі ярославці навіть могли вийти вперед, однак, штанга відбила сильний удар по воротах мінського «Динамо».
Так щотижневик «Футбол» коментував перший матч сезону, першу гру «Шинника» у вищій лізі радянського футбола.
Правда, були в звітах й інші слова: «Ярославців лише приблизно можна назвати дебютантами — в їх лавах чимало маститих футболістів, які не раз успішно грали в класі «А».
Вірно, маститі були. І коли «Шинник» увійшов до II групи класу «А», оглядачі пророкували йому безславний сезон: при комплектуванні команди перевагу було віддано безперспективним, великовіковим гравцям. Потім тон змінився: команда йшла вперед, набирала очки. Було перше місце. Був кубок, були золоті жетони і срібні значки майстрів спорту. А далі? «Шинник» впевнено перемагав вчорашні команди класу «Б». Але з кожним матчем ті підвищували свою майстерність, вони вчилися у того ж «Шинника». А він стояв на місці. На досить високому місці, щоб побачити завтрашній день. Але не побачив.
Ветеранам не під силу виявилось вести боротьбу з тими колективами, у складі яких вони грали в кращу свою пору. Ярославці не замислились над підготовкою зміни, і це далося взнаки. Разом з поразками у команду прийшли незгоди. І це, з свого боку, позначилося на грі. «Шинник» був змушений зробити крок назад.
Коли обговорювались перспективи на 1965 рік, дійшли висновку, що ставку слід робити на молодь. Отже, особливо необхідним стає тренер-практик. Практик у тому розумінні, що він повинен вміти не лише диригувати досвідченими гравцями, а й показати той чи інший прийом наочно молодим футболістам.
У новому сезоні в «Шиннику» сталися значні зміни. Начальником команди залишився А. Акімов. Місце старшого тренера зайняв В. Пономарьов, який розлучився з колективом після переходу його до класу «А». З різних причин пішли з команди Ісаєв, Федосов, Лозовський та інші. Леонід Лозовський, автор першого гола минулорічного сезону, заявив: «Я люблю футбол. Що мав, що вмів — віддав йому. Але на більше я не здатний. Відчуваю, що чим далі, тим більше відставатиму від партнерів. Тому я іду і сподіваюсь, що моє місце займуть гідні...»
Ярославські болільники оцінили мужність ветерана-спортсмена.
Який склад «Шинника» у 1965 році, ви можете дізнатись з довідника болільника. Скажу лише, що в колектив прийшло багато молодих футболістів.
Важко сказати, чи зробить «Шинник» у цьому році крок вперед, але все говорить про те, що тупцювання на місці не повинно бути.
Гасло «Шинник» — тільки перемога» знімається з черги денної. Не біда, коли його висуватимуть перед командою болільники: вони вміють бачити, вміють цінувати футбол, його майстрів, своїх і гостей. Лихо, коли «тільки перемоги» вимагають деякі керівники команди. В такому випадку бажання вписати будь-що два очки в таблицю заступають, наче чорні окуляри, об’єктивність, дійсне співвідношення сил на полі, дійсний стан справ у колективі. Підсумки цього наявні.
У новому сезоні ярославці чекають від своїх футболістів змістовної, цікавої, по-справжньому спортивної гри. Того ж вони чекають і від суперників «Шинника».
Коли ваша команда гратиме у нас, вона зможе переконатись, що в Ярославлі вміють цінувати футбольне мистецтво. І не так вже й важливо, хто його демонструє − гості чи господарі. Краще, коли й ті, й інші.
В. ХРАПЧЕНКОВ.


ТРУДНАЯ ПОБЕДА
«Днепровская правда» (08.04.1965)
Вчера трибуны днепропетровского стадиона «Металлург» снова были заполнены до отказа. И снова, как и в первом туре розыгрыша первенства страны по футболу, десятки тысяч зрителей увидели увлекательную, красивую спортивную игру мастеров кожаного мяча.
На этот раз «Днепр» принимал грозного противника — ярославского «Шинника», выступавшего в минувшем году в высшей лиге команд класса «А». Уже в первые минуты на поле завязывается острая борьба. Днепропетровцы перехватывают мяч и широким фронтом атакуют ворота соперников. Вот опасный удар Виталия Савельева, но... не каждый мяч должен влететь в сетку. Игра постепенно выравнивается. То на одной, то на другой половине поля завязываются красивые комбинации. Однако на подступах к штрафным площадкам они разрушаются коллективными действиями защитников.
Развязка наступает на 27-й минуте. Это Валерий Кравчук с подачи Виталия Савельева забивает гол в ворота «Шинника».
Гости начинают игру с центра поля. Несколько трудных мячей берёт вратарь «Днепра» Евгений Шпак. Затем инициативой надолго овладевают днепропетровцы. Они снова опасно атакуют. И снова мяч в сетке ворот ярославцев. Его забил всё тот же В. Кравчук в результате комбинации, начатой Н. Пинчуком.
Со счетом 2:0 в пользу «Днепра» команды уходят на перерыв. Во второй половине гости проявили много стараний, чтобы уйти от поражения. Но большего, чем отквитать один гол, они не смогли.
Футболисты «Днепра» показали слаженную, коллективную игру в нападении и защите.
Итак, после двух туров у «Днепра» — две победы, четыре очка.
Дублирующие составы команд сыграли со счётом 1:1.
Г. КОНОНЕНКО.


ПО ПРИВЫЧНОМУ СЦЕНАРИЮ
«Советский спорт» (Москва, 08.04.1965)
Хозяева поля добились победы в первом туре, что ободрило команду, так неудачно финишировавшую в прошлом сезоне. А «Шинник» на старте чемпионата потерпел поражение от команды «Карпаты».
Соперники вышли на игру в психологически неравных условиях, и, казалось бы, это должно было наложить отпечаток на ход игры. Можно было ожидать, что ярославцы сразу же бросят в атаку все ресурсы.
События, однако, развивались по привычному сценарию. Противники стремились добиться преимущества в середине поля. Основная тяжесть в организации борьбы легла на полузащитников. Именно они и вели поиски продолжений при переходе из обороны в атаку, определяя рисунок игры и тактическую направленность действий.
Днепропетровцы Добрянский и Северухин попытались сразу же прощупать оборону «Шинника» в центре, где против Савельева действовал Маслёнкин. Надо отдать должное центральному нападающему «Днепра» − он выжидал, пока в середине соберутся соперники, и продолжал атаку, нагружая быстрых крайних − Пинчука и Кравчука. Но вот точных действий на флангах мы не видели. Удачные проходы крайних завершались безадресными передачами.
Иной рисунок игры наблюдался у «Шинника». Полузащитники Артемьев и Ганин проводили комбинации с помощью крайних нападающих. Но затем, обнаружив, что защитники днепропетровцев Кузовенков и Ануфриенко внимательно следят за своими подопечными, начали чередовать фланговые проходы с действиями в центре.
Добившись к 20-й минуте уравнения игры, гости допустили оплошность. Во время схватки на своей штрафной площади защитники вдвоём атаковали Савельева. Кравчук остался метрах в шести от ворот один и на 27-й минуте открыл счёт. А через 9 минут очередная ошибка защитников «Шинника» позволила Пинчуку свободно пройти по флангу и передать мяч свободному Кравчуку. Счёт стал 2:0.
После перерыва ярославцы производят замену. Но попытки найти ключи к обороне хозяев терпят неудачи.
В прошлом году ярославцы получили приз за корректную игру. А вот в этом сезоне, когда чемпионат только начался, в судейском протоколе уже появилась фамилия Луканичева, получившего предупреждение за грубую игру.
А. ЛЕОНТЬЕВ,
Я. НОВАК.
(Наши спец. корр.)


ЗА ПЕРШИЙ ТАЙМ – ДОБРЕ!
«Прапор юності» (09.04.1965)
Суперники, як це буває при зустрічі старих знайомих, що давненько не бачились, довго придивлялись один до одного, наче запитували: «Наскільки ти змінився після останнього побачення?». Відповіді свої команди наочно «проілюстрували» на футбольному полі. «Шинник» став молодшим, енергійнішим, але поповненню бракує дещо техніки: обробка м’яча недосконала, передачі часто були нечіткими. Не той став і «Дніпро»: змінився, здається, на краще. У всякому разі, в колективі давненько вже не спостерігалося такого агресивного сполучення в лінії нападу, флангів і центру. Саме через досвідченого і технічного В. Савельєва і будували свої атаки дніпропетровці. Слід віддати гостям належне: вони швидко, як кажуть, «розкусили» тактику противника, і приставили до центрофорварда двох сторожів. Але коли всюди «горить», всюди важко встигати. Правий півзахисник ярославців своєчасно не повернувся назад, і на 27 хвилині гри господарі відкрили рахунок.
Автором другого гола в ворота «Шинника» став також В. Кравчук.
Другий тайм почався коротким спалахом енергії «Шинника». А через п’ять—сім хвилин ініціативою вже знову володів «Дніпро». Господарі мали кілька можливостей збільшити результат, але не використали їх. Потім, видно, прийшла втома. Темп гри став кволим, наче течія спокійної річки.
На 75 хвилині зустрічі ярославець О. Голодубов сквитав один м’яч. Більшого гості зробити не змогли. «Дніпро» вписав ще два очки в свій актив — 2:1.
Дублери зіграли внічию — 1:1.
А. СЕМЕНОВ,
м. Дніпропетровськ.

Фото В. Шульгіна.


ВДАЛИЙ СТАРТ
«Зоря» (09.04.1965)
Календар чемпіонату країни склався так, що футболістам «Дніпра» в перших трьох турах доводиться приймати визнаних фаворитів другої групи класу «А». Це ленінградське «Динамо», ярославський «Шинник» і алма-атинський «Кайрат».
Як відомо, свою першу зустріч з ленінградцями наші футболісти виграли з переконливим рахунком — 4:2. Прихильників «Дніпра» хвилювало питання: чи не була ця перемога випадковим епізодом в спортивному старті команди? Відповідь у якійсь мірі мала дати позавчорашня зустріч з «Шинником». І треба сказати, що вона виявилась на користь «Дніпра».
Глядачі, які переповнили трибуни стадіону «Металург», знову, як і в грі з ленінградцями, стали свідками красивого поєдинку, в якому дніпропетровці показали себе з кращого боку.
На початку події в основному розвивались в центрі, де суперники довго намагались добитись переваги. Однак півзахисники дніпропетровців В. Северухін і В. Добрянський діяли більш плодотворно і розумно. З їх ініціативи й зароджувались атаки, які велись через центрального нападника В. Савельєва, а той, в свою чергу, розумно розпорядившись м’ячем, навантажував швидких крайніх нападників М. Пінчука і В. Кравчука.
В одній з сутичок на штрафному майданчику гостей, а було це на 27-й хвилині, В. Савельєв красиво обіграв двох своїх опікунів, відкинув м’яч В. Кравчуку і той з шести метрів спокійно забив гол. А через дев’ять хвилин М. Пінчук швидко пройшов по флангу, передав м’яч знову таки вільному В. Кравчуку і рахунок став 2:0. Це був вже четвертий гол, забитий Кравчуком в двох зустрічах.
Після перерви події розвивались у плані першого тайму. Хоч гості дещо активізувалися, посиливши напад за рахунок М. Семіошина, вони довго не змогли змінити хід гри. Лише хвилин за двадцять до фінального свистка, коли ярославці фактично змирилися з поразкою, футболісти «Дніпра» послабили свої атаки, а захисники почали грати на відбій. В такій обстановці гості змогли на 75-й хвилині після удару О. Голодубова відповісти одним голом.
Дніпропетровці перемогли заслужено з рахунком 2:1. Але переможцям варто закинути серйозний докір. В обох матчах виявились не лише сильні, а й слабі сторони команди. Дуже вже невпевнено, а часом і легковажно діють гравці на заключному етапі змагань. І прикро, що це не результат фізичної непідготовленості, а швидше пояснюється невмінням підтримувати обстановку бойової мобілізованості до останньої хвилини.
Дублери зіграли 1:1. М’ячі забили у «Дніпра» А. Тарасенко, у гостей — О. Кузнєцов.
А ось результати інших зустрічей другого туру: Кишинів — Горький – 0:0, Вінниця — Караганда — 1:1, Тбілісі — Челябінськ — 0:2, Грозний – Свердловськ — 0:1, Душанбе — Воронеж — 0:0, Ашхабад — Гомель — 0:0, Волгоград — Харків — 2:1, Запоріжжя — Іваново — 0:0, Фрунзе — Рига — 0:0, «Політвідділ» (Ташкентська область) — Таллін — 0:2, Краснодар — Вільнюс — 2:0, Луганськ — Новосибірськ — 2:0, Львів — Ленінград — 1:0, Єреван — Калінін — 0:1.
Н. ЯНОВ.

На фото ви бачите момент, коли В. Кравчук забив 
перший м’яч у ворота «Шинника». Фото В. Шульгіна.


На знімку: переможний гол В. Кравчука (№ 11), 
забитий у ворота «Шинника». Фото М. Дмитрієва.


ТРЕТИНА МАТЧІВ  ВНІЧИЮ
«Спортивна газета» (Киев, 10.04.1965)
Відмінно провів матч дніпропетровський «Дніпро» з досвідченим ярославським «Шинником». Звичайно, були у дніпропетровців і помилки. Так, крайні нападаючі Пінчук і Кравчук грішили неточними передачами, що зводило нанівець їх стрімкі флангові проходи. Та саме Кравчук, як і в попередньому матчі, забив два голи. На 27-й хвилині, скориставшись з того, що центрального нападаючого «Дніпра» Савельєва блокували два захисники суперника, він з п’яти-шести метрів надіслав м’яч у ворота. А незадовго до перерви комбінація старих партнерів по дублю київського «Динамо» Пінчука і Кравчука закінчилась для ярославців другою неприємністю. Після перерви «Шинник» відквитав один м’яч, але більшого не добився.


ВЕСЕННИЕ ОСЕЧКИ
«Футбол» № 15 (Москва, 11.04.1965)
Во встрече «Терека» с челябинским «Локомотивом» решающие ошибки лежат на совести защитников. То же можно сказать и о матче «Днепра» с «Шинником». Из-за грубых промахов игроков обороны вначале днепропетровец В. Кравчук провёл два мяча в ворота соперников, а во втором тайме при подобной ситуации ответный гол забил ярославец А. Голодубов.
…У ярославского «Шинника», например, опытный А. Масленкин действует в паре с Ю. Верейкиным. В игре против «Днепра» отходящего назад и ведущего игру центрального форварда В. Савельева, как правило, на дальних подступах прикрывал В. Артемьев. Однако стоило днепропетровцу появиться вблизи штрафной площади ярославцев, Маслёнкин не успевал атаковать его. А Артемьев в это время был занят рвущимся вперед полузащитником днепропетровцев В. Северухиным. Не удивительно, что Савельев в первом тайме организовывал и направлял действия своих партнеров по нападению.
АЛЕКСЕЙ ЛЕОНТЬЕВ,
мастер спорта.

Реплика
МИКРОФОННАЯ БЕСТАКТНОСТЬ
В футболе хозяев поля, обыгравших в честном поединке гостей, не назовут бестактными. На то и футбол. Но те, кто призван обслуживать соревнование, обязаны создать все условия, которые обеспечивали бы противнику наилучшую возможность показать свое мастерство. Нашелся, однако, в Днепропетровске один человек, который по-своему и довольно «оригинально» трактовал законы гостеприимства. Это был диктор стадиона «Металлург».
Минут за семь до окончания первой половины игры между командами «Днепр» и «Шинник» радостный голос, вырвавшийся из репродукторов, заглушил шум трибун. Он вещал:
— Как нам сообщили из Луганска, там играть осталось пять минут. «Заря» выигрывает у новосибирского СКА два ноль...
Зрители встретили сообщение аплодисментами.
— Администратор «Зари» Табачников, — после многозначительной паузы продолжал диктор, — узнав, что с таким же счетом ведёт наша команда, горячо поздравил её с успехом...
Оваций не последовало. Тишина воцарилась на стадионе, и казалось, что днепропетровцам было стыдно за диктора, проявившего бестактность к противнику, которому предстояло играть ещё свыше 50 минут...
Микрофон, бесспорно, — полезное изобретение. Но пользоваться им следует с толком.


«Прапор юності» (11.04.1965)

В. Кравчук, якого ви бачите на знімку, автор чотирьох голів нового чемпіонату країни з футбола. Наш позаштатний кореспондент В. Шульгін сфотографував В. Кравчука
під час гри з ярославським «Шинником».


«Советский спорт» (Москва, 13.04.1965)

Удачно начал сезон левый крайний «Днепра» В. Кравчук. На его счету уже четыре гола. На снимке: несколько секунд назад В. Кравчук (№ 11) послал мяч в сетку ворот ярославского «Шинника». 
Фото Н. Дмитриева.


«Футбол» № 16 (Москва, 18.04.1965)

Матч между командами «Днепр» — «Шинник». Левый крайний днепропетровцев В. Кравчук перед воротами соперников.
Фото В. Шульгина.



Таблица после 2-го тура



Комментариев нет:

Отправить комментарий