Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А"
Турнир за 1-16 места. 5-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) – «Авангард» (Харьков) – 1:0

«Днепр» (Днепропетровск) – «Авангард» (Харьков) — 1:0 (0:0).
7 октября 1965 (четверг). 18:00. Днепропетровск. Стадион «Металлург». 12000 зрителей. Пасмурно. 11 градусов. С 15-й минуты электроосвещение.
Судьи: А. Кишко, К. Смирнов, В. Дурыгин (все – Ленинград).
«Днепр» (футболки продольно-полосатые бело-голубые, трусы голубые, гетры красные с белой полосой): Павлеченко – 3 Дановский (к) Кузовенков, Канафоцкий, Ануфриенко – 6 Добрянский, Северухин, 8 Галоян – 9 Кржечевский, 10 Крюковский, 11 Ерохин (Юлгушев, 26).
Старший тренер – А. Зубрицкий.
«Авангард» (футболки и трусы белые, гетры полосатые): А. Савченко, А. Поскотин, Н. Кольцов, В. Носов, И. Хоткевич, В. Пестриков, Е. Панфилов, С. Костюк (А. Лебедь, 66), А. Козлов, Н. Королёв, Г. Орлов.
Старший тренер Е. Елисеев. – составы из протокола матча.
Гол: 1:0 Кржечевский (65).
Дублёры – 1:1.

ЗУСТРІЛИСЯ СУСІДИ
«Зоря» (08.10.1965)
Вчора на стадіоні «Металург» відбулася чергова зустріч команд другої групи класу «А». Футболісти «Дніпра» приймали своїх сусідів — команду харківського «Авангарду».
Гострий поєдинок закінчився з рахунком 1:0 на користь «Дніпра». Гол забив Г. Кржичевський.
Зустріч дублерів, яка проходила позавчора, закінчилася з результатом 1:1.

«АВАНГАРД» — «ДНІПРО»
«Соцiалiстична Харкiвщина» (Харьков, 08.10.1965)
Вчора у Дніпропетровську відбулась чергова зустріч на першість Радянського Союзу з футбола. Місцева команда «Дніпро» приймала харківський «Авангард». Матч закінчився з рахунком 1:0 на користь господарів поля.

ШАГ ВПЕРЁД
«Днепровская правда» (09.10.1965)
Сыгран девятнадцатый тур первенства страны по футболу среди команд класса «А» второй подгруппы. В эшелоне лидеров, где играют наши земляки, все матчи носили боевой характер.
Футболисты «Днепра» 7 октября провели встречу на своём поле с харьковским «Авангардом». Гости имели больше надежд на заветное первое место. От лидера их отделяло всего только два очка, тогда как наших футболистов — семь.
Однако днепропетровцев не испугал соперник. Они провели игру уверенно. Гол, стоивший два очка, забил Г. Кржичевский.
Правда, победа «Днепра» не сократила его разрыв в очках с лидером. Ереванский «Арарат» вновь ушёл с поля победителем. На этот раз его «жертвой» стал карагандинский «Шахтёр».
Результативными оказались и другие встречи. «Волга» (Горький) провела три «сухих» мяча в ворота «Даугавы». «Терек» на один гол, забитый «Зарей», ответил тремя. «Карпаты» со счётом 1:0 победили «Молдову».

На снимке: момент игры между командами «Днепр» и «Авангард» (Харьков).  Фото Б. Умбраса.

БОРОТЬБА ЗАГОСТРЮЄТЬСЯ
«Зоря» (09.10.1965)
Шістнадцять найсильніших фіналістів другої групи класу «А» продовжують боротьбу за право переходу до «вищої ліги». Чим ближче до фінішу, тим гострішими стають поєдинки. Це показав і минулий тур, який відбувся позавчора. В трьох зустрічах: «Текстильника» і «Жальгіріса», «Уралмаша» і «Кайрата», челябінського «Локомотива» і «Шинника» було зафіксовано нічийний результат — 1:1. Ще у трьох поєдинках — між «Дніпром» і «Авангардом», «Карпатами» і «Молдовою». «Араратом» і карагандинським «Шахтарем» — долю змагань вирішив єдиний м’яч. Перемогу здобули колективи, названі першими. І лише в двох матчах господарі здобули більш переконливу перемогу — горьковська «Волга» над «Даугавою» 3:0 і «Терек» над «Зорею» 3:1.
Щодо перемоги дніпропетровців, то вона була закономірною. В цьому поєдинку з харків’янами наша команда виступала у незвичайному для себе складі. Правда, після травм, що їх зазнали провідні гравці у Свердловську і Челябінську, тренери «Дніпра» змушені були «перекроїти» всі лінії. На поле вийшло одразу три півзахисники, а в нападі на повну силу діяли лише два форварди — Г. Кржичевський і А. Крюковський. В. Єрохін, який ще не одужав після травми, змушений був на двадцять п’ятій хвилині залишити гру.
Перший тайм суперники провели дуже обережно. Дніпропетровці боялись ризикувати. А гості в свою чергу теж не насмілювались йти на штурм. Після перерви становище різко змінилось. У наших футболістів мовби з’явилося друге дихання. Вони заграли на повну силу і протягом всіх 45 хвилин неподільно володіли ініціативою. Кожної секунди можна було чекати гола. І розв’язка настала на 65-й хвилині, коли Г. Кржичевський на великій швидкості, обігравши в межах штрафного майданчика захисників «Авангарду» М. Кольцова і В. Носова, забив вирішальний гол. Ще двічі після ударів Б. Дановського воротареві харків’ян О. Савченкові ледве вдавалося переводити м’яч на кутові. Спроби гостей змінити хід поєдинку результатів не дали.
Після позавчорашнього тура футболісти «Дніпра» вирушають у далеку подорож. Вони проведуть п’ять ігор — у Кишиневі, Караганді, Грозному, Іваново і Горькому.

ДВА ТАЙМИ, ДВА СТИЛІ
«Спортивна газета» (Киев, 09.10.1965)
Жодного разу в цьому сезоні тренери «Дніпра» не опинялися в такому складному становищі, як перед грою з харків’янами. Після виїзду на Урал команда повернулася додому, втративши одразу п’ять гравців основного складу, які зазнали травм. Тому розташування футболістів «Дніпра» мало незвичайний вигляд. На поле вийшли три півзахисники, а в нападі діяли лише два форварди — Кржичевський і Крюковський. Третій — Єрохін на 25-й хвилині залишив поле. Далася взнаки перенесена травма.
Цілком виправданою була та стриманість, з якою почали змагання господарі. Вони побоювалися, що гості зроблять спробу одразу ж перехопити ініціативу і атакувати великими силами. Але цього не сталося. Перший тайм пройшов мляво, сторони не робили серйозних спроб взяти ворота. Лише на 45-й хвилині сильний удар Галояна з далекої відстані влучив у верхню перекладину воріт «Авангарду».
Та ось почався другий тайм. Як не схожий був він на перший! «Дніпро» ніби вийшов з своїх берегів. Його могутні хвилі одна за одною котилися на ворота гостей. Харків’яни розгубилися і спасували перед складним випробуванням. Їх млявість, неповороткість стали добрим союзником для дніпропетровців, які 45 хвилин безроздільно володіли ініціативою.
Гол у ворота гостей назрівав з кожною секундою. І розв’язка настала на 65-й хвилині, коли Кржичевський, обігравши на великій швидкості обох стопперів «Авангарду» — Кольцова і Носова, забив вирішальний гол. Спроби гостей відігратися були безрезультатними. Дуже багато технічного браку допускали вони. Лише випадковість врятувала харків’ян від поразки з більшим рахунком. Двічі після сильних ударів Дановського воротареві Савченку ледве вдавалось переводити м’ячі на кутові.
Хай не ображаються харків’яни, але вони заслуговують серйозного докору за свою пасивність. Якщо команда не позбудеться цієї вади, її чекатимуть нові невдачі.
Я. НОВАК.

ЛИДЕРЫ НЕ ОСТАНАВЛИВАЮТСЯ
«Красное знамя» (Харьков, 09.10.1965)
Футболисты ереванского «Арарата» — лидеры чемпионата страны среди команд второй группы класса «А» сделали в четверг ещё один шаг к первенству. В Караганде они победили местный «Шахтёр» — 1:0. «Кайрат», выступая в Свердловске против «Уралмаша», первым открыл счёт, но удержать преимущество не смог — 1:1. С таким же счётом в Челябинске местный «Локомотив» сыграл с «Шинником».
А вот результаты других матчей: «Волга» (Горький) — «Даугава» — 3:1, «Терек» — «Заря» — 3:1, «Днепр» — «Авангард»  1:0, «Карпаты» — «Молдова» — 1:0, «Текстильщик» — «Жальгирис» — 1:1(ТАСС).

«ДНІПРО» – «АВАНГАРД» – 1:0
«Прапор юності» (10.10.1965)
Лише позаминулого туру харківський «Авангард», програвши «Арарату», втратив титул лідера. Спроба повернути собі чільне місце у зустрічі з луганською «Зорею» закінчилась невдачею. «Авангард» знову програв і відкотився на п’яте місце. То ж зрозуміло, харків’яни повинні були боротись за перемогу вже в наступному матчі проти «Дніпра».
Наші футболісти виступили на виїзді дещо краще харків’ян (привезли одне очко), але після матчу проти «Уралмашу» недолічувались кількох провідних футболістів. Знову на полі через травми, одержані в Свердловську, не з’явились Білолюбський, Пінчук, Кравчук. Єрохін вибув з гри через двадцять хвилин після її початку. Команда залишилась без сильнішої своєї ланки в лінії нападу — крайніх нападаючих.
Здавалось би, сили явно нерівні. Але в матчах фінального турніру все більшого значення набуває вольова наснага спортсменів.
«Дніпро» вважав за честь для себе виграти у такого сильного суперника, як харківяни і, не дивлячись на те, що виступав лише трьома нападаючими в лінії атаки, зумів переграти суперників. Центрфорварди Кржичевський і Крюковський були висунуті далеко вперед. Але якийсь час вони не змогли реально загрожувати воротам гостей, бо звикли одержувати м’ячі переважно з флангів. Роль правого крайнього доручалась одному з трьох півзахисників. На початку зустрічі там виступав Галоян, а з кінця першого тайму — Добрянський. З появою Галояна у півзахисті в кінці 1-го тайму значно зріс атакуючий потенціал команди — у неї з’явився диригент. І вже останні хвилини першого тайму стали акордом до того навального наступу, який повів «Дніпро» після відпочинку. Буквально на останніх секундах несподіваний удар Галояна метрів з 35 парирувала штанга. Першим до м’яча встиг Юлгушев, але забарився з ударом.
Таким же несподіваним і сильним ударом в дев’ятку розпочали гості другий тайм. Павлюченко зреагував на цей м’яч.
А потім ініціативою повністю заволоділи господарі поля. Їх затяжний штурм закінчився голом. Це Кржичевський на великій швидкості обіграв двох захисників і влучно розстріляв ворота «Авангарда». Йшла 65 хвилина зустрічі. А потім двічі зряду неймовірної сили удари Дановського парирує воротар харків’ян Савченко.
Усі спроби харків’ян перейти до контрнаступу не увінчались успіхом. Захист «Дніпра», очолюваний Дановським, діяв чітко.
Після поєдинку кращим захисникові і нападаючому матчу були вручені призи. Кубок стадіону «Металург» одержав захисник Б. Дановський, призом «Прапора юності» нагороджений Г. Кржичевський.

На знімку: Г. Кржичевський забиває гол. Фото В. Арсірія.

«Зоря» (13.10.1965)

Добре грають заключну частину першості країни футболісти «Дніпра».
В попередньому турі вони здобули важливу перемогу над харківським «Авангардом». На знімку: гострий момент біля воріт харківян.