7 мая 1970 года. Четверг
Чемпионат СССР. Первая лига. 6-й тур
«Динамо» (Ленинград) – «Днепр» (Днепропетровск) – 0:0


«Динамо» (Ленинград) — «Днепр» (Днепропетровск) — 0:0.
7 мая 1970 (четверг). 18:00. Ленинград. Стадион им. Ленина. 10000 зрителей. Солнечно. Ветер. 11 градусов. Программка матча не выпускалась.
Судьи: С. Архипов, С. Цалкин, В. Летунов (все – Москва).
«Динамо» (футболки жёлтые, трусы синие с белой полосой, гетры синие): А. Ракитский, Ю. Белов, В. Баскаков (В. Копин, 46), В. Рудь, В. Данилов, А. Блинков, В. Яблоков, А. Егоров, В. Вотоловский, А. Николаев, Ю. Соловьёв (к) (Б. Говорунов, 46). 
Запасные: В. Решетников, В. Кондрашов
Старший тренер – Г. Бондаренко.
«Днепр» (футболки, трусы и гетры белые): 1 Семёнов – 3 Найда – 2 Сергеев, 4 Шпаков, 5 Цунин – 6 Гринько (к), 7 Шнейдерман, 8 Федоренко, 10 Мирошин – 9 Назаров, 11 Романюк (Торопов, 46). 
Запасные: Собецкий, Соколов, Пинчук, Кржечевский
Старший тренер – В. Лобановский. – составы из протокола матча.


В центре – Владимир Сергеев, справа – Алексей Семёнов.

Фотография из архива Владимира Федоренко


ШОСТИЙ ТУР
«Зоря» (08.05.1970)
Більшість команд першої групи класу «А» провела позавчора свій шостий тур. Лідер — «Металіст» виступав у Вільнюсі проти «Жальгіріса». Любителі футбола з нетерпінням чекали результату матчу, бо це було першим серйозним випробуванням для лідера на чужому полі. Харків’яни, які йшли без поразок і в п’яти турах пропустили лише два мячі, потерпіли невдачу, програвши литовським спортсменам 0:2.
З рахунком 2:0 московський «Локомотив» переміг «Волгар», армійці Києва виграли у «Кубані», «Крила Рад» у «Текстильника», «Кайрат» — у «Будівельника». З рахунком 1:0 «Даугава» нанесла поразку залізничникам Тбілісі, а «Уралмаш» переміг «Молдову». З рахунком 2:1 «Шахтар» взяв верх над «Алгою». Лише в одному матчі між армійцями Хабаровська і «Паміром» рахунку не було відкрито — 0:0.
Учора ввечері «Дніпро» у Ленінграді зустрічався з місцевими динамівцями, а «Карпати» грали в Казані з «Рубіном».


НУЛЕВАЯ НИЧЬЯ
«Смена» (Ленинград, 08.05.1970)
Вчера футболисты ленинградского «Динамо» провели очередной матч турнира с днепропетровским «Днепром». Ленинградцы приложили немало усилий, чтобы одолеть своего маститого соперника. Однако эти усилия оказались бесплодными. В этом матче ощущался заметный разрыв между полузащитниками и форвардами.
Лишь на последних минутах встречи хозяева поля активизировались, но трижды упустили моменты для взятия ворот. «Днепр», судя по всему, вполне устраивала ничья.
Тренерам «Динамо» следует пожелать более гибко маневрировать теми резервами, которыми обладает команда. Такой поиск, на наш взгляд, может обеспечить творческий успех «Динамо».


ТРІУМВІРАТ РОЗПАВСЯ
«Прапор юності» (09.05.1970)
«Советский спорт», друкуючи турнірну таблицю першості СРСР з футбола серед команд першої групи класу «А», дві кращі команди виділяє жирним шрифтом — так відзначаються ті, хто на даному етапі сорокадвохтурової боротьби претендує на дві путівки до вищої ліги.
До останнього, шостого туру, такий наголос був чисто умовним, бо команди не закінчили ще циклу «вдома — в гостях» і обєктивні фактори не враховувались повністю. Матчі, що відбулись 6 та 7 травня, все поставили на свої місця. Розпався тріумвірат команд, що мали по 9 очок.
Як ми і передбачали, вперед вийшли «Крила Рад». У другому матчі на своєму полі куйбишевці завдали поразки івановському «Текстильнику» — 2:0. Жодній з команд не вдалося ще взяти воріт маститого суперника в іграх першості. Навряд чи ближчим часом «Крила Рад» поступляться майкою лідера, хоч і відчувають за своїми плечима дихання «Дніпра».
Дніпропетровці блискуче провели ігри на виїзді, взявши, як і вдома, в трьох іграх пять очок. 7 травня «Дніпро» грав в Ленінграді проти «Динамо». Ленінградці вкрай невдало розпочали сезон і прагнули реабілітувати свою репутацію. Їм вдалось переграти «Молдову», вистояти в матчі з «Карпатами». Хлопцям Лобановського вони зуміли дати зустрічний бій і відібрали очко.
Матч відбувся за прохолодної погоди на стадіоні «Динамо» при невеликій кількості глядачів. Господарі поля мали деяку перевагу. На 86-ій хвилині вони були близькі до успіху, але Семенов врятував «Дніпро». Спочатку він відбив підступний м’яч, поданий з кутового, а потім блискавично зреагував на удар з кількох метрів.
У нашій команді (Семенов, Сергєєв, Найда, Шпаков, Цунін, Гринько, Шнейдерман, Федоренко, Назаров, Мірошин, Романюк (Торопов, 46)), двічі реально загрожували динамівцям Гринько і Торопов.
Знову вдало зіграли захисники. В гостях вони не пропустили жодного мяча, і «Дніпро» має добру різницю забитих і пропущених мячів — 6:1. Минулого року на цей час дніпропетровці були дванадцятими (з шістьма очками і негативною різницею забитих і пропущених мячів — 9:11) і відставали від лідера на 5 очок.
Центральною в шостому турі була, безперечно, гра у Вільнюсі між «Жальгірісом» і «Металістом». Суперники вийшли на зустріч, не знаючи у нинішньому сезоні поразок. Їх поєдинок відзначався виключною гостротою. Перемогли господарі поля — 2:0. Лідер склав повноваження і відступив на третій щабель. «Жальгіріс» став поруч з ним.
В наступному турі 6 команд першої групи — залізничники Москви, Тбілісі і Алма-Ати, душанбінський «Памір», вільнюський «Жальгіріс» та харківський «Металіст» — не гратимуть. Матчі цих команд, що виступатимуть в 1/16 фіналу Кубка СРСР, переносяться з 13 на 25 травня.
Болільники «Дніпра» побачать свою команду наступної середи на стадіоні «Метеор» в матчі першості країни з ризькою «Даугавою».
А. БОРИСЕНКО.


В ГОСТЯХ ЯК ВДОМА
«Зоря» (09.05.1970)
Учора з турне повернулися футболісти «Дніпра». Вони привезли додому п’ять очок з шести можливих, набравши стільки ж, скільки в попередніх трьох зустрічах у себе вдома. Останній матч дніпропетровці провели позавчора у Ленінграді з динамівцями. Він відбувався при холодній погоді і при напівпустих трибунах стадіону. Однак це не відбилося на характері поєдинку, який пройшов цікаво, хоч жодній з команд не вдалося відкрити рахунок (0:0). Щоправда, за чотири хвилини до фінального свистка динамівці могли добитись успіху, але дніпропетровців виручив їх воротар О. Семенов.
Львівські «Карпати» знову зазнали невдачі, програвши в Казані «Рубіну» з рахунком 2:3.


ОБНАДЁЖИВАЮЩЕЕ НАЧАЛО
«Днепровская правда» (09.05.1970)
Свою третью игру на выезде «Днепр» провел в Ленинграде с местными динамовцами. Итог матча — 0:0. Таким образом, наши земляки набрали на выезде из шести возможных пять важных очков, что позволило им выйти на второе место после шести туров.
Итак, «тройственный союз» лидеров нарушен. «Крылья Советов» на одно очко опережают «Днепр». На столько же отстает от «Днепра» харьковский «Металлист», пожалуй, самый серьезный конкурент из украинских команд. Достаточно одного взгляда на итоговую таблицу, чтобы понять, что положение лидирующей тройки не так уж и незыблемо. Буквально по пятам следуют сразу шесть команд.
Результаты шестого тура: СКА (К) — «Кубань» 2:0, «Жальгирис» — «Металлист» 2:0, «Даугава» — «Локомотив» (Тб) 1:0, «Крылья Советов» — «Текстильщик» 2:0, «Локомотив» (М) — «Волгарь» 2:0, СКА (Хб) — «Памир» 0:0, «Кайрат» — «Строитель» 2:0, «Шахтер» — «Алга» 2:1, «Уралмаш» — «Молдова» 1:0, «Рубин» — «Карпаты» 3:2.


КРАЩИМИ БУЛИ ВОРОТАРІ
«Спортивна газета» (Киев, 09.05.1970)
План дніпропетровців був простим: особлива уважність і чіткість вимагалася від гравців оборони, які за найменшої нагоди мали швидко організовувати наступальні дії. Гостям вдалось здійснити свій задум. У певній мірі його втіленню в життя сприяли динамівці, котрі, побоюючись одного з лідерів розиграшу, довгий час грали боязко. Ось чому в першому таймі воротарям обох команд майже не доводилося вступати в гру.
Іншою була друга половина зустрічі. Після перерви в складах суперників зявилися свіжі сили. У «Дніпрі» Торопов, який замінив Романюка, що діяв невдало, був висунутий далеко вперед і грав у безпосередній близькості від динамівського «чистильника» Рудя. Динамівці випустили на поле відразу двох нових гравців. Симптоматичною була поява Говорунова, котрий славиться сильними ударами. Торік він рідко в якому матчі не забивав гола. І справді, уже на першій хвилині другого тайма пробитий Говоруновим мяч просвистів над перекладиною. Це був добрий заспів, який визначив наступний характер зустрічі. Тепер уже обом воротарям довелось подбати про безпеку своїх воріт. Як Семенов, так і Ракитський зіграли безпомилково, виявивши себе найкращими гравцями матчу.
Запам’ятався момент, коли Ракитський врятував команду від вірного гола після кутового, чудово поданого Шнейдерманом. Згодом Семенов парирував удар Єгорова, який бив з десятиметрової відстані. В середині тайма гостру ситуацію біля динамівських воріт створив захисник «Дніпра» Сергєєв. Він пройшов по правому флангу і здійснив націлену передачу в штрафний майданчик ленінградців, де Торопов і Гринько виявились проти одного захисника. Якби перший з форвардів пропустив м’яч, то другий дістав би стопроцентну можливість забити гол. Однак Торопов вирішив пробити по воротах сам і зробив це невдало.
С. СНЄГОВ.
Ленінград (телефоном).


ТУР ЗА ТУРОМ
«Футбол-Хоккей» № 19 (Москва, 10.05.1970)
С одним из лидеров группы — «Днепром» динамовцы играли уже на равных. Я бы сказал даже больше, если и была реальная возможность открыть счет, то это у хозяев поля. Хотя бы у Егорова, отправившего мяч мимо пустых ворот. Мог быть гол в ворота «Днепра» и тогда, когда вратарь южан Семенов продемонстрировал великолепную реакцию на неожиданный сильный удар Баскакова, к тому же голкипер был закрыт частоколом из игроков. А в итоге боевая ничья.



Таблица после 6-го тура




Комментариев нет:

Отправить комментарий