11 мая 1968 (суббота). 16:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 15000 зрителей.
Судьи: Муштруев (Киев), С. Файбусович, Е. Мирославский (оба – Харьков).
Телетрансляция – 2-й тайм в записи, на Днепропетровскую и Николаевскую область.
«Днепр»: Городенко – 3 Дановский (к) – 2 Шнейдерман, Сарычев, Грибенник Биба, Гринько (Снитько, 68), Литовченко, 10 Сизов Кржечевский, 11 Романюк.
«Судостроитель»: И. Галимов, В. Непомнящий (А. Норов, 59), Р. Совейко, Ю. Заболотный, С. Попов (к), В. Силецкий, В. Шеховцев, Е. Деревяга, Н. Куринный, А. Кималов, И. Петров.
Голы: 0:1 Петров (32), 1:1 Дановский (81, гп Сизов), 1:2 Силецкий (87).
Дублёры – 2:1.

НАШ СУПЕРНИК — «ДНІПРО» (ДНІПРОПЕТРОВСЬК)
«Ленінське племя» (Николаев, 11.05.1968)
11 травня миколаївський «Суднобудівник» зустрічається в Дніпропетровську з командою «Дніпро».
Минулого сезону футболісти з берегів Дніпра забили у ворота суперників 49 мячів, пропустили в свої 36 і, набравши 46 очок, зайняли четверте місце у своїй підгрупі.
Цього року в команді сталися незначні зміни. Молоді футболісти «Дніпра» Л. Христіян та А. Рибаков виступають у дублі київського «Динамо», в херсонський «Локомотив» перейшли Є. Кузовенков і В. Сєверухін, а В. Суковіцин — у сімферопольську «Таврію».
Команда поповнилася досвідченими гравцями, такими як захисник В. Сергєєв з московського «Динамо», півзахисник А. Біба з київського «Динамо». Повернувся до рідного міста півзахисник А. Гринько, який торік грав у дублі чемпіона країни. Тренує команду заслужений тренер РРФСР Л.А. Родос.
Вдало стартували футболісти «Дніпра» в цьому сезоні. Перші три зустрічі вони провели на своєму полі і у всіх матчах виграли з однаковим результатом — 1:0, але потім зазнали поразки в Харкові і Ростові. Останню гру «Дніпро» провів у Липецьку, де переміг місцевого «Металурга» з рахунком 1:0. Зараз дніпропетровці, набравши 8 очок, займають шосте місце в турнірній таблиці. Найсильнішою лінією в команді є півзахист, де досвід А. Біби поєднується з запалом A. Гринька і Р. Шнейдермана. Не випадково, що з чотирьох м’ячів, забитих у ворота суперників, два припадає на долю півзахисників. У нападі гостро грають О. Снітко, А. Крюковський і Г. Кржечевський, який минулого сезону забив у ворота суперників 17 м’ячів.
Наші земляки зустрічалися з дніпропетровськими футболістами на вищому рівні чотири рази. В 1966 році в двох матчах перемога була на боці «Суднобудівника». Перший матч, який відбувався у Дніпропетровську, миколаївці виграли з рахунком 2:0. Голи забили В. Шеховцев і Б. Балуєв. У другому матчі переможний гол забив Б. Балуєв.
У 1967 році в обох зустрічах перемогли футболісти «Дніпра». 1:0 у першому колі (гол забив А. Сизов) і 3:1 — у другому (голи забили Б. Дановський, Г. Кржечевський, В. Литовченко («Дніпро») і О. Кімалов («Суднобудівник»)).
О. БІЛИК.

ЛІДЕР ВТРАЧАЄ ОЧКО
«Зоря» (12.05.1968)
Першими розпочали минулий тур авангардівці Жовтих Вод. Позавчора вони приймали на своєму полі лідера другої підгрупи кіровоградську «Зірку». Цей гострий поєдинок не виявив переможця. Рахунок 0:0.
Учора на стадіоні «Метеор» «Дніпро» приймав миколаївський «Суднобудівник»Рахунок матчу 2:1 на користь гостей.

СНОВА ДОМА
«Днепровская правда» (12.05.1968)
Вчера днепропетровские любители футбола снова увидели игру «Днепра» в своём городе. Наши земляки принимали на стадионе «Метеор» футболистов николаевского «Судостроителя».
Победили гости со счётом 2:1.
А накануне желтоводский «Авангард» принимал на своём поле кировоградскую «Звезду». Счёт в этом матче не был открыт.

ДВА ШАГА ВПЕРЁД
«Южная правда» (Николаев, 12.05.1968)
Седьмой (а для николаевской команды — шестой) тур чемпионата СССР среди команд класса «А» принёс любителям футбола города корабелов ещё одну приятную весть. В Днепропетровске — победа над местной командой «Днепр» со счётом 2:1.
На стадион «Метеор» наша команда вышла в таком составе: Галимов, Непомнящий (Норов), Совейко, Заболотный, Попов, Силецкий, Шеховцев, Деревяга, Куринный, Кималов, Петров.
Матч начался атаками хозяев поля. Уже на 18 минуте Биба имел реальную возможность открыть счет, но пробил мимо пустых ворот. Последовал ряд контратак гостей. Во время одной из них Деревяга прошел по правому краю, вступил в единоборство с защитником хозяев поля. На помощь пришел Силецкий, забрал мяч и сильно пробил вдоль линии ворот. Подоспевший Петров завершил комбинацию. 1:0 — ведёт «Судостроитель».
После перерыва днепропетровские футболисты решили во что бы то ни стало уйти от поражения. Они то и дело штурмуют ворота «Судостроителя». Галимов берёт или парирует несколько трудных мячей. И всё же одна из атак хозяев поля завершается голом. После навесной передачи Кржечевский головой забивает мяч в дальний от вратаря верхний угол ворот. 1:1.
Николаевцы в основном обороняются. В редких случаях им удаётся дойти до штрафной площадки хозяев поля. Теперь уже жаждут победы днепропетровцы и сосредоточивают всё своё внимание на атаках. Именно в этот момент Силецкий в очередном единоборстве отбирает у противника мяч, играет в «стенку» с Кималовым, приближается по центру к линии штрафной площадки. Бить неудобно. Защитники «Днепра», вероятно, рассчитывают на то, что Силецкий снова отпасует кому-нибудь мяч. Но он неожиданно сам сильно бьёт в левый нижний угол. 2:1. Это случилось за две минуты до конца матча и принесло «Судостроителю» победу, завоеванную в очень трудной борьбе.
Вчера «Южная правда» связалась по телефону с республиканской федерацией футбола и получила результаты остальных встреч в нашей подгруппе: «Металлург» (З) — СКЧФ (Св) — 2:0, «Авангард» (ЖВ) — «Звезда» (Кр) — 0:0, «Спартак» (Н) — «Ростсельмаш» (Р) – 1:1, «Кубань» (Кд) — «Металлист» (Хр) — 1:0, «Динамо» (Ст) — «Металлург» (Лп) – 0:0, «Сокол» (С) – «Шинник» (Я) — 0:1, «Металлург (Кб) – «Текстильщик» (Ив) – 0:1, «Днепр» (Кр) – «Локомотив» (X)  1:0.
Таким образом, сейчас таблицу возглавляют кременчугский «Днепр» и запорожский «Металлург», имеющие по 10 очков. Столько же очков у кубанцев, по 9 очков у кировоградской «Звезды» и николаевского «Судостроителя». Но эти команды провели на одну игру меньше. Николаевские футболисты сделали два шага вперед — с седьмого на пятое место.
Завтра «Судостроитель» проведёт матч в Желтых Водах с местной командой «Авангард».

ТРЕТЯ ПОРАЗКА «ДНІПРА»
«Прапор юності» (14.05.1968)
«Суднобудівник» не знає цього року поразок. До зустрічі в Дніпропетровську миколаївці забили у ворота суперників 6 мячів і пропустили у свої 2.
Вони вже грали з лідерами підгрупи кіровоградською «Зіркою» і запорізьким «Металургом». Обидві зустрічі закінчились внічию. Але слід зауважити, що добились їх миколаївці вдома. «Дніпру», який у турнірній таблиці теж стояв вище «Суднобудівника», надавалось право проекзаменувати його на своєму полі, де проти миколаївців виступали не лише 11 футболістів, а й трибуни стадіону.
Однак, стартовий склад «Дніпра» викликав подив: в його лавах було лише два нападаючих: Кржечевський і Романюк. Вже перші хвилини гри показали, що з півзахисників лише один Литовченко намагається завязати з ними комбінаційну гру. Гринько ж, Сизов і навіть Біба воліли не переходити до активних дій по організації наступальних операцій своєї команди. Так на самому початку зустрічі суперникові було віддано ініціативу, а разом з нею і психологічну перевагу. Миколаївці мали трьох фор­вардів, які постійно знаходились попереду, бо підтримка гравців задніх ліній не примушувала їх повертатись на свою половину поля.
В цій складній ситуації було два моменти, які могли повернути хід подій на користь «Дніпра». Завдяки активності Литовченка, Кржечевський на 15-ій хвилині одержав чудову можливість атакувати ворота «Суднобудівника». Він добре зіграв головою, але воротаря гостей Галімова підстрахував капітан Попов, вибивши мяч з воріт. Через пять хвилин Романюк помітив ривок Литовченка на лівому фланзі, точно адресував йому мяч. Півзахисник стрімко пройшов до лицевої лінії, обіграв двох захисників і повз воротаря, що поспішав навстріч, мяко послав мяч Бібі. Один проти незахищених воріт, в пяти метрах від них, Біба бє неточно. Ці невдачі вкрай розладнали дії наших футболістів. Ніякої критики не витримувала у ці хвилини гра півзахисників Гринька, Біби і Сизова.
Одна з чергових помилок Гринька дозволила Силецькому на 32-ій хвилині точно послати мяч в центр штрафного Петрову. Лівий крайній миколаївців ударив прямо в Городенка, але наш голкіпер не втримав мяча, і він вкотився у ворота — 1:0.
Відпочинок дав змогу нашим оговтатись. В боротьбу включився Біба, пішли вперед крайні захисники Гребеннік і Шнейдерман. Та минає ще хвилин десять, доки нашим вдається повністю захопити ініціативу. А до цього рахунок міг тричі змінитись. Спочатку Кржечевський і Біба завадили один одному у вигідній ситуації, а за хвилину Петров зненацька сильно бє по воротах Городенка. Той спроможний лише відбити мяч, і він потрапляє до Кімалова, але форвард влучає у воротаря. Ще за якусь мить Кімалов відбирає мяч у Гринька, що грає вкрай не зібрано, — і має чудову позицію для удару. На щастя, мяч іде вище воріт.
А потім — ціла серія небезпечних ударів по воротах Галімова.
55-та хвилина: підступний удар Литовченка ледве парирує воротар.
57-ма хвилина: Кржечевський вкидає мяч до воротарського майданчика, Біба в падінні намагається підправити його, але не дотягується.
59-а хвилина: після удару Романюка Галімов забирає мяч в правому нижньому кутку воріт.
Гості захищаються всією командою. Бють по аутах, по ногах. Наші все міцніше затискують їх ворота в лещата атаки. На 66-ій хвилині Литовченко з лінії штрафного посилає мяч в дальній лівий кут воріт. Галімов з допомогою штанги парирує мяч, він відскакує до Кржечевського і той... з кількох метрів посилає його вище воріт. Знову така прикра невдача! Але зараз вона вже не в силі збити запал. В гру замість Гринька вступає Снітько. Наступ «Дніпра» триває. На 71-й Біба з штрафного обводить стінку, але воротар знову накриває мяч в правому нижньому кутку воріт.
На 75-ій Кржечевський скористався нерішучістю Заболотного і один увірвався до штрафного. Удар. Мяч ледве торкається воротаря і проходить поруч зі штангою. Спортивне щастя було на боці миколаївців і після подачі кутового: удар Шнейдермана вкрай небезпечний, але Галімов встигає вибити мяч з-під перекладини.
І ось, нарешті, 81-ша хвилина. Чергове порушення правил миколаївцями. Всі — в штрафному майданчику. Подача Сизова, і Дановський головою посилає мяч у сітку воріт. 1:1.
Але виправлення тактичних прорахунків першого тайму потребувало занадто багато нервової енергії, і коли за три хвилини до кінця зустрічі Силецький рвонувся до воріт «Дніпра», ніхто не завадив завдати йому прицільного удару. Городенко не чекав цього і змушений був вдруге вийняти мяч з сітки воріт.
«Дніпро» зазнав третьої поразки і опинився на десятому місці. Після перемоги над «Локомотивом» 3:0 — турнірну таблицю очолив кременчуцький «Дніпро». У запорізького «Металурга», який з рахунком 2:0 виграв у севастопольців, і у краснодарців, які вирвали перемогу у харківян (1:0), теж по 10 очок після 7 турів. По девять очок у кіровоградців після нічиєї з жовтоводцями (0:0) і у миколаївців. Далі йдуть воронезький «Труд», який виграв у рязанців 1:0, «Металіст», «Динамо» (нічия з липецьким «Металургом» 0:0), «Текстильник» (перемога над куйбишевським «Металургом» 1:0). Слідом за «Дніпром» ідуть «Ростсільмаш» і «Спартак», які в Нальчику зіграли внічию 1:1. «Шинник» виграв матч у «Сокола» 1:0.

ЗМІНА ЛІДЕРА
«Зоря» (14.05.1968)
...Добрі шанси зявилися у миколаївців, які слідом за завтрашнім матчем у Жовтих Водах проведуть чотири гри вдома. Недарма старший тренер «Суднобудівника» Ю. Войнов не приховав, що для його команди важливе значення мав дніпропетровський рубіж. Подолавши його, вони відчуватимуть себе спокійніше. Так воно й вийшло. Звичайно, в грі з «Дніпром» миколаївцям кілька разів щастило, м’яч чудом не влітав у пусті ворота. Але, як правило, щастить тому, хто бореться за перемогу, хто прагне її завоювати. Ця істина в повній мірі стосується і спорту. А в згаданому матчі гості були активнішими, зібранішими. В той же час господарі, на загальний подив, виставили лише двох «чистих» форвардів, самі ж себе прирекли на відсиджування в центрі і в тилу. На думку спеціалістів, які спостерігали цей матч, потенціальні можливості «Дніпра» не було раціонально використано.
Можна, звичайно, когось з дніпропетровців хвалити, когось гудити. Та не в цьому справа. Найприкріше, що то була зовсім не та команда, яку глядачі кілька днів тому бачили в матчі з московським «Динамо». В чому ж справа? На це питання прихильники «Дніпра» сподіваються дістати відповідь уже в наступних змаганнях. Десяте місце, яке посідає нині команда, не робить їй честі.

«ДНІПРО» – «СУДНОБУДІВНИК» 1:2
«Спортивна газета» (Киев, 14.05.1968)
Для того, щоб подивитися гру своїх найближчих суперників, до Дніпропетровська на матч завітали наставники кіровоградської «Зірки» та жовтоводського «Авангарду» — А. Архипов і В. Морозов. Я попросив їх прокоментувати події на полі.
В. Морозов: «Скажу відверто, коли я побачив у складі «Дніпра» лише двох «чистих» нападаючих, то дуже здивувався. В себе вдома так штучно обмежувати власний атакуючий потенціал — означає прирікати себе до деякої міри на невдачу. Адже гості, як правило, дотримуються оборонної тактики з нечастими, але небезпечними контратаками. Спочатку мені здавалося, що недостатня кількість форвардів буде компенсована за рахунок активності гравців середньої лінії «Дніпра». Однак цього не сталося. Навпаки, за винятком Литовченка, вони діяли малоактивно й часто не встигали переходити від оборони до наступу. Це, звичайно, полегшувало дії гостей, які господарювали в центрі поля.
Мені сподобався «Дніпро» в другому таймі, коли вперед пішов Біба, й гостям стало скрутнувато. Поява на полі Снітка відзначилася ще більшим натиском дніпропетровців. Стало очевидно, що Норов поступається Снітку в швидкості. Незрозуміло лише, чому за 20 хвилин гри свіжому форвардові лише двічі адресували мяч».
А. Архипов: «Я не вперше спостерігаю в цьому сезоні гру «Суднобудівника». Так дніпропетровці провели поєдинок пасивно, але вони не повинні були програвати. Згадайте хоча б, що мяч щонайменше чотири рази лише завдяки щасливому випадкові не влітав у порожні ворота миколаївців.
Гості, безперечно, нині становлять досить активну силу й є небезпечними для кожного суперника. Їм слід віддати належне за те, що, граючи на чужому полі, вони тримали попереду більше форвардів, ніж господарі. «Суднобудівник» довів, що акцент на атаку — найкраща зброя для перемоги».
Я. НОВАК.
м. Дніпропетровськ (телефоном).

ЦІНА НАСТРОЮ
«Ленінське племя» (Николаев, 14.05.1968)
Турне «Суднобудівника» по чужих стадіонах почалося дуже успішно. Якщо не брати до уваги кубкового матчу з «Соколом», який він здав противнику (1:2), то поки що є дві перемоги в двох іграх.
Минула субота, хоч як не була перевантажена футбольними враженнями, все ж і за північ не повкладала спати завзятих уболівальників. Працівники Дніпропетровського і Миколаївського телебачення піднесли їм сюрприз: запис другого тайму зустрічі «Дніпро» — «Суднобудівник».
Миколаївці й загалом не памятають такого успішного старту своєї команди в чемпіонатах. Все це приємно констатувати. Все це сповнює серця надіями. Але не тільки надіями на міцне турнірне становище, а й на хороший футбол.
І тут я дозволю собі невеличкий відступ від не дуже об’єктивної традиції, коли настрій спортивного оглядача буває прямо пропорціональним кількості набраних командою очок.
Будемо відвертими, нас не дуже порадувала гра «Суднобудівника» в цьому матчі. Напевне до цього потрібне уточнення: не в матчі взагалі, а в другому таймі, тому що першого ми не бачили, а саме він був, по суті, виграшним, та й телекоментатор неодноразово підкреслював перевагу «Дніпра» саме в другому таймі. Отже перший, на його думку, й по грі належав «Суднобудівнику».
Нам же, телеглядачам, лишилася не дуже приваблива картина, коли миколаївці будь-що намагалися втримати переможний рахунок, не гребуючи неспортивними засобами. І мова не стільки про порушення правил, скільки про свідоме марнування ігрового часу гарматними ударами в бік трибун, часто відбійною грою захисту, не дуже джентльменською поведінкою в той час, коли противник бив штрафні тощо.
Відома всім і майже повсюдна останнім часом картина, яка підриває саму спортивну основу футбола. Але що нам до того, що робиться поганого іншими командами? Свою ми хочемо бачити кращою, істинно спортивною. Хай клас не буде вищим, ніж у першій групі. Але хай у ній завжди панує азарт, настрій, прагнення творити гру, а не руйнувати її.
Останні події підтверджують не тільки правомірність такого бажання, але й ефективність справжнього спортивного ставлення до гри.
Хто був сильніший у двораундовому поєдинку між збірними СРСР і Угорщини? Той, хто мав більше бажання виграти, хто віддав усі сили грі, хто весь час прагнув її творити. Ці риси були притаманні угорцям у Будапешті, але ще більшою мірою радянським спортсменам у Москві. Отже, коли не поступатися спортивним духом, антифутбол зазнає краху. А іноді навіть і вищий клас не компенсує відсутність духу, як це було в московських торпедівців у зустрічах з «Кардіффом».
Ще один приклад на сьогодні актуальний. Три сезони підряд ми захоплювалися не тільки і не стільки технічним чи тактичним рівнем київського «Динамо», скільки спортивним азартом, справжньою любов’ю до свого діла, високим моральним духом команди. І от три прикрі втрати на своєму полі — три нічиї в матчах, де динамівці вели в рахунку. Чого не вистачало киянам? У чому їх, як кажуть уболівальники, «обставили» суперники? Саме в отому спортивному настрої, якого бракувало киянам якраз тоді, коли вони вдовольнилися на мить досягнутим.
Це високі паралелі. Але вони лиш підкреслюють правило: на будь-якому рівні неперебувну цінність має спортивний дух команди. Миколаївці хочуть, щоб їх «Суднобудівник» завжди слідував цій вимозі. Зараз, здається, є підстави для того, щоб команда повірила в свої сили і заграла з задоволенням, без паралізуючої оглядки на очко, яке видобувається за будь-яку ціну, навіть за неспортивну.
І – «технічні результати» останнього матчу. «Суднобудівник» виступив у такому складі: Галімов, Непомнящий (Норов, 59), Совейко, Заболотний, Попов, Сілецький, Шеховцев, Дерев’яга, Курінний, Кімалов, Петров. «Дніпро»: Городенко, Шнейдерман, Дановський, Саричев, Гребенник, Біба, Гринько (Снітко), Литовченко, Кржичевський, Сизов, Романюк.
Голи: Петров (з подачі Сілецького, в першому таймі), Дановський (81 хвилина), Сілецький (88 хвилина).