8 апреля 1968 года. Понедельник
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 1-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Звезда» (Рязань) – 1:0

«Днепр» (Днепропетровск) — «Звезда» (Рязань) — 1:0 (1:0).
8 апреля 1968 (понедельник). 18:30. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 35000 зрителей.
Судья: Г. Ширинян (Ереван).
«Днепр» (футболки, трусы, гетры белые): 1 Городенко – 3 Дановский (к) – 2 Сергеев, 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Биба, 7 Шнейдерман, 9 Гринько – 8 Кржечевский, 10 Крюковский, 11 Снитько.
Старший тренер – Л. Родос.
«Звезда» (футболки красные, трусы белые, гетры красные с белой полосой): В. Егоров, Н. Ковров, В. Седачёв, В. Ловских, В. Борисов, А. Кузнецов, В. Коновалов, Д. Кирсанов, Ю. Борисов, В. Киселёв, А. Кудряшов.
Старший тренер – И. Горшков. – составы из «Прапора юності».
Гол: 1:0 Снитько (34).
Предупреждён Ловских (1-й тайм, за грубую игру).
Дублёры — 0:1.

Александр Снитько забил 200-й гол «Днепра» в классе «А».

СЕЗОН ВІДКРИТО
«Зоря» (09.04.1968)
Учора в Дніпропетровську, на стадіоні «Метеор», урочисто відкрився футбольний сезон. Перед початком матчу відбулось спортивне свято.
Потім на зелене поле вийшли команди — учасниці  змагань серед колективів класу «А» — «Дніпро» і наші гості — футболісти рязанської «Звезды».
Матч закінчився з рахунком 1:0 на користь «Дніпра». Гол забив О. Снітько.

СТАРТУЕТ БОЛЬШОЙ ФУТБОЛ
«Днепровская правда» (09.04.1968)
Вчера у любителей футбола Днепропетровска, Кривого Рога и Жёлтых Вод был большой день. Стартовал XXX футбольный чемпионат СССР. Ещё один юбилей отмечается в этом году в стране — 70-летие отечественного футбола.
В этом сезоне наша область представлена во второй группе класса «А» тремя командами. Вместе с футболистами «Днепра» и авангардовцами Жёлтых Вод впервые стартуют в этой группе класса «А» спортсмены «Кривбасса».
Итак, трели судейских свистков возвестили о начале чемпионата. Вот что увидели вчера болельщики на зелёных полях стадионов.
ДНЕПРОПЕТРОВСК. Первый матч нынешнего сезона стадион «Метеор» встретил переполненными трибунами. Оно и понятно. За время «зимних каникул» болельщики истосковались по любимой игре и с нетерпением ждали этого дня.
Первыми на поле вышли участники торжественного парада, посвященного началу сезона. Над стадионом развеваются алый флаг нашей страны, знамёна добровольных спортивных обществ.
В колонне футболистов, которая появилась на поле после знаменосцев, — ветераны спорта области, судьи, призеры городского первенства — команды заводов прессов, вагоноремонтного имени Кирова, шинного. Обладатели кубка города — футболисты завода радиорелейных приборов.
Свой первый матч тридцатого чемпионата страны «Днепр» провёл с рязанской «Звездой». Наши футболисты оказались не очень «гостеприимными» хозяевами. Они доставляли много хлопот вратарю и защите гостей. А на 34 минуте матча А. Снитько сумел завершить одну из атак взятием ворот «Звезды».
Этот гол и решил исход поединка.

ПЕРШІ ГОЛИ, ПЕРШІ ОЧКИ
«Зоря» (10.04.1968)
Нарешті, для любителів футбола настав довгожданий день. Відбулися перші календарні зустрічі на першість країни серед команд другої групи класу «А».
З трьох команд нашої області, які захищають спортивну честь Дніпропетровщини на футбольних полях країни, лише «Дніпру» вдалося на старті записати в свій актив два очка, взяті в поєдинку з дебютантом — рязанською «Звездою». Красивий гол, забитий Олександром Снітьком на 34 хвилині, виявився єдиним у цьому поєдинку. Він до певної міри став логічним завершенням численних атак, які провели в цьому матчі дніпропетровці. Якщо гості в першому таймі лише одного разу мали реальну можливість взяти ворота «Дніпра», то у наших земляків таких вигідних ситуацій було щонайменше з десяток.
Знайомство з дебютантами показало, що це досить «неприємний і важкий» суперник, який не гребує різкою грою. Протидіяти йому нелегко. І все ж від досвідченого «Дніпра» слід було чекати, що він знайде зброю, якою можна було б успішно подолати суперника. Якщо це більш-менш вдало робилось у центрі поля, де досить активно проявив себе Роман Шнейдерман, і в захисті, де виділявся Володимир Сергєєв, то цього ми не побачили в нападі. Анатолій Крюковський і Анатолій Гринько ніяк не прагнули знайти спільну мову з своїми партнерами, в рішучий момент ухилялися від боротьби за мяч.
Можливо, все це недоробки ранньої весни, коли команда ще не зуміла повністю увійти в форму. До того ж, тренери після приходу в команду Андрія Біби змушені були зробити деякі зміни в розташуванні гравців і наші земляки вперше виступали в такій розстановці. Початок загалом непоганий. І якщо вдасться позбутися недоліків, про які йшла мова, то вже в найближчий час ансамбль «Дніпра» матиме більш грізний вигляд.
Дебютант класу «А» команда «Кривбас» приймала у себе тульський «Металлург». Всі ми памятаємо, що торік цей колектив прославився як «спеціаліст» робити нульові нічиї. Очевидно, «Металлург» і нині дотримується такої тактики. Він зумів на чужому полі відібрати очко у «Кривбасу». Результат матчу 0:0.
Результати першого туру:
«Таврія» — «Металіст» 0:0; СКЧФ — «Металлург» (Липецьк) 0:0; «Кубань» — «Металлург» (Куйбишев) 1:0; «Динамо» — «Сокіл» 0:0; «Спартак» (Нальчик) — «Труд» 0:5; «Зірка» (Кіровоград) — «Локомотив» (Херсон) 3:2; «Дніпро» (Кременчук) — «Текстильник» 0:0; «Металург» (Запоріжжя) — «Ростсельмаш» 3:1; «Авангард» — «Шинник» 1:1.

РАХУНОК ВІДКРИТО
«Прапор юності» (11.04.1968)
8 квітня на стадіоні «Метеор» в Дніпропетровську було піднято прапор ювілейного XXX чемпіонату країни з футбола. На гру проти рязанської «Зірки» «Дніпро» вивів його незмінний капітан Борис Дановський. Разом з ним честь нашого міста в стартовій грі захищали Г. Городенко, В. Сергєєв, Г. Саричев, А. Гребеннік, А. Біба, Р. Шнейдерман, Г. Кржечевський, А. Гринько, А. Крюковський, О. Снітько. Рязанська «Зірка» дебютувала в класі «А» в такому складі: В. Єгоров, М. Ковров, В. Седачов, В. Левських, В. Борисов, А. Кузнєцов, В. Коновалов, Д. Кирсанов, Ю. Борисов, В. Кисельов, А. Кудряшов.
Найцікавішою боротьба на полі була в першому таймі. «Зірка» виявилась дуже незручним суперником помітно технічніших і тактично зріліших дніпропетровців. Дебют знайомства приніс чимало неприємних хвилин тридцяти з лишком тисячам глядачів, що були присутніми на грі. Швидкі форварди гостей Кирсанов і Кисельов вперто рвались по центру до воріт. За чверть години рязанці подавали чотири кутових, тричі примушували Городенка вступати в поєдинок в досить-таки скрутних ситуаціях. За цей час «Дніпро» подав один кутовий і тричі послав мяч мимо цілі.
Хід поєдинку змінили наші півзахисники, які на кінець дебюту повністю перехопили ініціативу і зуміли створити умови для виконання тактичної настанови тренерів. А вона, з усього було видко, зводилась до створення вільних для оперативних дій зон. Кржечевський і Снітько мали постійно зміщуватись в центр поля, забираючи з собою «охоронців» і вивільняючи фланги. Такий хід не новий, але стрімкий правий захисник В. Сергєєв вніс деякі корективи у виконання цього маневру «Дніпром». Якщо, приміром, рейд А. Гребенніка частіше закінчується пасом форвардам, або півзахисникам, то Сергєєв прагнув обрати вогневі позиції для безпосереднього обстрілу воріт. А, оскільки Кржечевський більше тяжіє до центру, ніж Снітько, то правим флангом для розвитку атаки частіше користувались і півзахисники.
На 13-й хвилині Шнейдерман вивів на удар Кржечевського, але той послав мяч ліворуч від цілі, на 14-ій Сергєєв бє вище воріт, а його наступний удар бере Єгоров.
Гостям вдається провести контратаку, і після подачі кутового їх центральний захисник Седачов головою посилає мяч поруч зі штангою. Це був найнеприємніший момент для Городенка за всю гру, бо взяти цього мяча він би не зміг.
19-та хвилина. Кржечевський, обігравши двох, посилає мяч у свою зону. Біба один проти воротаря метрах в 13-ти. Тут, мабуть, і не потрібен був сильний удар, але Андрій ударив занадто делікатно (а, можливо, він не помітив ліворуч від себе суперника, і чекав свистка за положення «поза грою»). Єгоров перехопив мяч.
За хвилину Біба одержує пас від Шнейдермана, робить фінт, і у нього чудова позиція в центрі. Ще два-три кроки... Та Левських відверто ставить йому підніжку. Штрафний. Мяч іде поруч зі штангою. І знову Левських двічі зряду відвертою грубістю зупиняє атакуючих. Суддя Г. Ширинян попереджає його, але гості і надалі користуються недозволенними прийомами, аби компенсувати брак техніки і збити атакуючих з темпу. Хвилин десять минає, перш ніж судді вдається ввести гру в рамки правил.
30-та хвилина. Чудовий простріл з правого флангу. Снітько намагається в падінні повторити удар Седачова. На жаль, теж безрезультатно.
33-та хвилина. Кржечевський вривається до штрафного, грає в стінку з Крюковським. Три метри до воріт. Здається, у мяча один шлях — в сітку, здається — гол. Та ні. Єгоров встигає кинутись під удар.
Мяч введено у гру. Його одержує Снітько, ніби бавлячись, перекидає з ноги на ногу і, розвернувшись, бє. Воротар ще не оговтався від атаки Кржечевського і не в силі нічого вдіяти.
Отже, 34-та хвилина. 1:0. Олександр Снітько — автор першого гола сезону.
Наші тепер повністю контролюють гру, бо гості розгублені. На 39-ій хвилині після удару Біби їх рятує лише штанга. На 42-й вже захисники вибивають мяч з воріт після атаки Гринька.
Відпочинок дозволяє рязанцям зібратись. Тепер вони застосовують пресінг в усіх лініях, і хвилин сімнадцять на початку другого тайму їм вдається не лише утримувати рівновагу і руйнувати задуми «Дніпра», а й кілька разів небезпечно турбувати Городенка. Знову відзначається точними і сильними ударами стоппер Седачов, поява якого завжди несподівана, бо Крюковський не слідкує за ним.
Врешті-решт пресінг виявився не під силу рязанцям, і вони знову втрачають контроль над центром  поля.
На 64-ій хвилині Снітько небезпечно атакував ворота гостей із своєї зони. В чудовому стрибку Єгорову вдалось відбити мяч. Взагалі, голкіпер «Зірки» врятував її від багатьох неприємностей. На 72-ій хвилині вдався, нарешті, удар Гриньку. Воротар був на місці. На 74-й Кржечевський перехоплює сильний простріл Снітька. І знову рязанців виручає Єгоров. А на 81-й хвилині він зупиняє мяч на самісінькій лінії воріт біля штанги.
Кінцівка матчу знову принесла кілька неприємних хвилин прихильникам «Дніпра». Городенко зумів відвернути небезпеку.
Отже, 1:0 в стартовому поєдинку.
Завтра другий матч важкого футбольного марафону. «Дніпро» грає проти «Шинника».