15 мая 1968 года. Среда
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 8-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Локомотив» (Херсон) – 2:1

«Днепр» (Днепропетровск) — «Локомотив» (Херсон) — 2:1 (1:1).
15 мая 1968 (среда). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 5000 зрителей. Гром, молния, ливень.
«Днепр»: 1 Городенко – 3 Дановский (к) – 2 Сергеев, 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Биба, 7 Шнейдерман, 8 Литовченко, 10 Гринько (Снитько, сер. 2 т.) – 9 Кржечевский, 11 Романюк.
Старший тренер – Л. Родос.
«Локомотив»: З. Милес, О. Дрозд, С. Булюченко, Е. Кузовенков, В. Юдин, В. Гусаров (Н. Бедрик), В. Северухин, А. Дубинин, Н. Чернышенко, В. Дровецкий, Б. Васильев.
Старший тренер – А. Лукьяненко. – составы предоставлены Владимиром Хорошиловым.
Голы: 0:1 Чернышенко (2? 9?), 1:1 Романюк (16, гп Кржечевский), 2:1 Дановский (87, гп Литовченко).
Дублёры – 1:1.

ПІД ГРІМ ТА БЛИСКАВКУ
«Зоря» (17.05.1968)
Сильна злива, яка розігралась позавчора ввечері над Дніпропетровськом, завадила багатьом любителям футбола прийти на стадіон «Метеор», де в черговому календарному матчі зустрілися «Дніпро» і херсонський «Локомотив». Над стадіоном безперервно гриміло і блискало. Футболісти вели боротьбу на слизькому полі, коли мяч несподівано змінював свій напрям або залишався в калюжах.
Все ж першими успіху змогли добитися гості, які вже на дев’ятій хвилині відкрили рахунок. Їх центральний нападник М. Чернишенко залишився сам-на-сам з воротарем і безперешкодно забив гол.
Після цього ініціатива надовго і остаточно перейшла до дніпропетровців, у яких цього разу велику активність проявляли півзахисники. Вони частіше, ніж в минулих матчах, брали участь в атаках. Зрівнявся рахунок уже через 7 хвилин, коли В. Романюк з хорошої подачі Г. Кржичевського головою послав мяч у верхній кут.
Після перерви матч проходив значно гостріше. Обидві сторони мали стільки гольових моментів, що цифри на табло могли б мінятися чи не кожної хвилини. Але якщо дніпропетровців двічі рятувала штанга, то у гостей блискуче зіграв воротар З. Мілес. Його карколомні стрибки викликали загальне захоплення.
Вийти вперед нашим землякам вдалося лише за три хвилини до фінального свистка. В. Литовченко, який добре провів матч, подав кутовий і капітан «Дніпра» Б. Дановський головою забив другий, вирішальний мяч. Рахунок став 2:1. «Дніпро» одержав два важливих очка, наблизившись до лідерів.
В інших зустрічах позавчорашнього туру було зафіксовано такі результати: «Спартак» — «Металург» (Л) — 0:0, «Кубань» — «Ростсільмаш» — 3:0, СКЧФ — «Таврія» — 0:1, «Авангард» — «Суднобудівник» — 0:1, «Динамо» — «Металіст» — 0:3, «Дніпро» (К) — «Зірка» (К) — 0:0, «Труд» — «Шинник» — 0:0.

АТАКУЄ ВСЯ КОМАНДА
«Прапор юності» (18.05.1968)
Щільна злива впала на місто 15 травня, громи й блискавки супроводжували зустріч «Дніпра» і «Локомотива». І вже на другій хвилині грім грянув біля воріт «Дніпра»: М. Чернишенко після подачі В. Севєрухіна, який виступає нині за «Локомотив», з 11-метрової відмітки послав мяч під перекладину. Г. Городенко був безсилий виправити помилку своїх захисників.
Так «Локомотив», дебютант класу «А», забив свій четвертий гол в першості країни. Щоправда, він не приніс йому перемоги. Важко гадати, чи саме цей мяч примусив «Дніпро» заграти на повну силу. Але що це був один з кращих його матчів, можна говорити з певністю. Вперше за останні ігри форварди мали міцну підтримку півзахисту, а А. Біба і В. Литовченко, по суті, не залишали передньої лінії.
Активністю всіх ланок команди була забезпечена в першому таймі повна перевага господарів поля над гостями.
«Дніпро» вірно оцінив можливості мокрого поля і довгими передачами в штрафний майданчик примусив гостей відтягти для прикриття воріт додаткові сили. Центр поля «Локомотив» втратив і дозволив нашим захисникам підключатись до лав атакуючих. Пильно стежити вони мали лише за агресивними швидкими форвардами суперників А. Дубініним і В. Дровецьким. А що їх нікому було підтримати в цей час, то ніщо не загрожувало воротам «Дніпра».
Лише після того, як рахунок було зрівняно, херсонці наважились ще на один масований випад проти господарів, але мяч після удару В. Дровецького Г. Городенко взяв.
Зрівняли рахунок дніпропетровці на 16-ій хвилині. Г. Кржечевський на місці правого півсереднього пройшов до лицевої лінії і перекинув мяч через стоперів. В. Романюк в красивому стрибку послав його у ворота.
На 29-ій хвилині в 13-14 метрах від воріт чудову передачу одержав А. Біба. Трибуни зірвались оплесками. Аплодували воротареві суперників: З. Мілес взяв мяч.
Особливих похвал заслуговує його гра у другому таймі. Вже на початку він відбив на кутовий «мертвий» мяч, посланий Бібою зі штрафного. За кілька хвилин він зняв мяч з ноги Кржечевського у відчайдушному стрибку. На 52-ій хвилині трибуни знову аплодували за красивий удар Литовченка і самовіддану гру Мілеса. Впевнена гра воротаря херсонців вивела, врешті, з рівноваги наших хлопців. Вони почали поспішати, частіше втрачати мяч. Гості одержали можливість кілька разів небезпечно контратакувати. На 70-ій хвилині двічі зряду їх нападаючі влучають у штангу.
Поява О. Снітька знову схилила чашу терезів на нашу користь. На 87-ій хвилині атаку Литовченка гості зірвали, вибивши мяч на кутовий. Віктор чудово виконав його і Борис Дановський головою послав мяч в «девятку». 2:1.
Зустріч з «Локомотивом» не перший матч, коли «Дніпро» створює безліч голевих ситуацій біля воріт суперника, але перший, в якому нашим вдалося забити два мячі. Можливо, цей успіх зламає психологічний барєр невезіння, що важким тягарем ліг на плечі команди, і особливо дорого обійшовся їй в зустрічі з «Суднобудівником». Це було б дуже доречно перед відповідальними зустрічами в Кіровограді і Запоріжжі.
* * *
Ось результати решти матчів у другій підгрупі: «Спартак» — «Металург» (Л) — 0:0, «Кубань» — «Ростсільмаш» — 3:0, СКЧФ — «Таврія» — 0:1, «Авангард» — «Суднобудівник» — 0:1, «Динамо» — «Металіст» — 0:3, «Дніпро» (К) — «Зірка» (К) — 0:0, «Металург» (К) — «Зірка» (Р) — 2:3, «Труд» — «Шинник» — 0:0.

«Днепровская правда» (18.05.1968)
Сообщаем результаты матчей чемпионата страны по футболу среди команд первой и второй подгрупп второй группы класса «А», состоявшихся 15 мая.
«Спартак» (Нальчик) — «Металлург» (Липецк) — 0:0, «Кубань» — «Ростсельмаш» — 3:0, СКЧФ — «Таврия» — 0:1, «Авангард» — «Судостроитель» — 0:1, «Динамо» — «Металлист» — 0:3, «Днепр» (К) — «Звезда» (К) — 0:0, «Труд» — «Шинник» — 0:0, «Сокол» — «Текстильщик» — 2:0, «Днепр» — «Локомотив» — 2:1.