9 апреля 1969 года. Среда
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 1-й тур
«Буковина» (Черновцы) – «Днепр» (Днепропетровск) – 0:2

«Буковина» (Черновцы) – «Днепр» (Днепропетровск) – 0:2 (0:1).
9 апреля 1969 (среда). 19:00. Черновцы. Стадион «Авангард». 14000 зрителей. С 46-й минуты – электрическое освещение. Программка матча не выпускалась.
Судьи: В. Марченко, А. Сизоненко, В. Ткаченко (все – Харьков).
«Буковина» (футболки бело-зелёные продольно-полосатые, трусы светлые, гетры тёмные с белой полосой): Ч. Кахлик, Л. Гросс, В. Ковбасюк, Ф. Чорба, А. Павленко, А. Миронов, А. Марарица, В. Семёнов, В. Воронюк (к), М. Мельник, И. Пынзарь (В. Росс, 65).
Запасные: А. Пронин, Б. Норман, П. Кобычек, Т. Берта.
Старший тренер – М. Михалина.
«Днепр» (футболки красные, трусы и гетры белые): Пильгуй – 3 Дановский Сергеев, Сарычев (12 Соколов, 41), Грибенник – 6 Гринько, Шнейдерман,Сизов, 10 Биба (к) – 9 Кржечевский (Пугач, 84), 11 Лябик.
Запасной: Семёнов.
Старший тренер – В. Лобановский. – составы из протокола матча.
Голы: 0:1 Лябик (32, гп Биба), 0:2 Лябик (71).

ПЕРВЫЙ МАТЧ «ДНЕПРА»
«Днепровская правда» (10.04.1969)
Вчера команды класса «А» украинской зоны провели первый тур календарных игр 31-го чемпионата СССР по футболу.
Команда «Днепр» в Черновцах встречалась с дебютантом зоны — футболистами «Буковины». Игра проходила с преимуществом гостей и закончилась со счётом 2:0 в пользу наших земляков.
В следующем туре «Днепр» встречается с винницким «Локомотивом» на поле соперников.

ОШИБКИ НАКАЗЫВАЮТСЯ

«Зориле буковиней» (Черновцы, 11.04.1969)

(перевод с румынского)

«…С «Днепром» борьба продолжалась до последней минуты и до финального свистка мы не были уверены, что всё закончится хорошо».

В правдивости этих слов Слава Метревели, заслуженного мастера спорта, капитана тбилисского «Динамо», после финального матча весеннего кубка «Подснежник», убедились тысячи болельщиков, присутствовавших в среду на трибунах стадиона «Буковина» в Черновцах.

Гости с берегов Днепра играли спокойно и уверенно, как и должна играть команда класса «А». Они атакуют с первой минуты. Лябик, Биба, Кржечевский часто проникают в штрафную площадь черновчан. Наши защитники оперативно вмешиваются, выбивая мяч далеко в поле. Постепенно игра выравнивается и с 13-й минуты инициатива переходит к хозяевам. Но три угловых удара и несколько штрафных не приносят выгоды. Счёт остается нулевым. С отличных позиций черновчане не забивают. Промахи, неточные пасы. Каждый боялся взять на себя завершающий удар. Голкиперу Пильгую почти не приходится вступать в игру.

Ближе к концу 31-й минуты Семёнов подал угловой. Неточно. Мяч уходит за линию ворот. Пильгуй возвращает мяч в игру, выбивая его в поле. Мяч достигает левого угла половины поля «Буковины». Гросс нарушает правила. Биба отправил мяч высоко в штрафную, Кахлик пытался перехватить мяч, но Лябик опередил его. Детская ошибка нашего голкипера, и «Днепр» вышел вперёд.

После нескольких минут доминирования гостей хозяевам удаётся умерить гостеприимство. Семёнов проходит нескольких защитников, он один перед воротами, но Пильгуй накрывает мяч. Ещё одна возможность забить (возможно, лучшая) упущена на 42-й минуте. Мельник отлично проходит по левому флангу к линии ворот соперника, простреливает в центр, и... ни один форвард «Буковины» не сумел замкнуть передачу.

Ближе к концу первого тайма ошибка Чорбы могла стоить нам ещё одного гола. На этот раз Кахлик хладнокровно вступил в игру, бросившись в ноги Кржечевскому.

Во втором тайме футболисты «Буковины» играли более связно, с более разнообразными передачами, более конструктивно, чем в первые 45 минут. Красиво комбинируют Мельник, Миронов, Марарица. Воронюк выходит один на один с вратарём и... бьёт выше перекладины. Прямо в руки вратарю, удачно выбравшему позицию, бьёт Семёнов. Гости сбавили темп, с которым начинали матч. И всё же их контратаки очень опасны. На 71-й минуте наши допустили новую элементарную ошибку. На этот раз её автор – защитник Чорба. Он слишком слабо посылает мяч в сторону Кахлика, его перехватывает стремительный Лябик и... 2:0. Игра сделана.

Счёт матча – прямое следствие технического, тактического и физического превосходства футболистов из Днепропетровска. Сказался также их опыт игры в классе «А».

Игроки «Буковины» действовали по простым схемам, короткими передачами. А главное, они не смогли реализовать явные голевые моменты.

Поражение в среду не стоит считать поводом для разочарования. Ребята могут играть. Это первый матч «Буковины» в классе «А». Опыт также является важным фактором.

И. КРЕЦУ.

На снимке:  голкипер В. Пильгуй ликвидирует опасный момент, созданный форвардами «Буковины». Фото В. Гоманюка.

ЛОБАНОВСЬКИЙ: «БУКОВИНА» МЕНІ СПОДОБАЛАСЯ…
«Радянська Буковина» (Черновцы11.04.1969)
На відкритті чергового чемпіонату країни з футбола прапор змагань у Чернівцях разом з капітаном «Буковини» Володимиром Воронюком піднімав один з уславлених спортсменів країни, нині капітан «Дніпра» Андрій Біба. І це ніби підкреслювало, що чернівецький футбол піднявся цього року на вищий щабель, який вимагає від кожного гравця значно більшої віддачі. Адже слабих суперників у класі «А» немає. І кожна помилка карається голом. До речі, так трапилось і в першому матчі чемпіонату, проведеному «Буковиною».
Здавалося б, територіальна перевага була за господарями поля, вони атакували частіше і більшими силами. Рвався вперед по правому краю Воронюк, раз у раз виводив на ударну позицію своїх товаришів Мараріца, обходив суперників Семенов. А от удару по воротах немає.
Але досить було помилитися нашим захисникам і воротареві, щоб гості відкрили рахунок. Трапилося це так. Біба виконував штрафний удар з місця лівого крайнього. Кахлик кинувся перехопити м’яча. Але Лябик виявився «оперативнішим» і направив м’яч у сітку.
Через кілька хвилин могла статися ще одна прикрість. Кахлик необережно викинув м’яч рукою своєму захисникові. Той лише трохи забарився, як Кржечевський обіграв суперника, опинився один на один з голкіпером. Врятував становище лише відчайдушний кидок останнього в ноги нападаючому. А в другому таймі, коли захисник «Буковини» відпасовував м’яча своєму воротареві, Лябик випередив Кахлика і забив другий гол.
Буковинці доклали чимало зусиль, аби відігратися. Але марно. М’яч ішов мимо воріт. На останній хвилині Пильгуй переводить на кутовий гарматний удар Павленка. Гості виграли — 2:0.
Після матчу я попросив старшого тренера «Дніпра» Валерія Лобановського прокоментувати гру.
— Ми знали, — сказав Валерій Васильович, — що «Буковина» – цікава команда, яка будує свою гру на швидкому русі. Тому вирішили застосувати тактику контратак, висунувши вперед лише двох швидких нападаючих — Лябика і Кржечевського. В якійсь мірі це виправдало себе. Допомогли нам і грубі помилки захисників «Буковини» і особливо воротаря. Мушу сказати також, що у Чернівцях не виступали через хворобу деякі наші ведучі гравці — Шпаков, Литовченко, Романюк та ряд інших.
«Буковина» справила на мене добре враження, особливо середня лінія і, частково, напад. Сподобався захисник Грос, велику і корисну роботу виконав Мараріца – як у тилу, так і в нападі. Добре зіграв Мельник. Цікавий гравець Семенов, але я чекав від нього більшого. Ентузіазму, запалу в колективі багато, досвіду — мало, виконавська майстерність «шкутильгає». Адже в матчі з нашим «Дніпром» територіальна перевага протягом усієї зустрічі була на боці чернівчан. А от матеріальної переваги це не дало.
Повторюю: на мою думку, «Буковина» — перспективна команда, яка перебуває на правильному шляху. Думаю, що в майбутньому вона зуміє добитися успіху.
М. ХОЛОДНИЙ.

В ГОСТЯХ І ДОМА – 2+2
«Прапор юності» (12.04.1969)
Початок матчу з футболістами «Дніпра» був багатообіцяючим для господарів поля, спортсменів чернівецької «Буковини». Вони більше володіли м’ячем, грали злагоджено, активно діяли в нападі і часто турбували воротаря гостей Пільгуя. (До речі, про голкіпера дніпропетровців: головний суддя матчу вважає його відкриттям сезону. Хоча прийшов Пільгуй у команду з групи підготовки тільки в цьому році, але вже зарекомендував себе як один з кращих воротарів). Саме йому можуть завдячувати товариші по команді, що переможний для них рахунок 2:0 так і не змінився.
Та про все по порядку. Перші 20 хвилин гри за чернівчанами. Їх нападаючі наполегливо шукають шляхів до воріт, перевіряють голкіпера з дальніх та середніх дистанцій. Всі ці спроби закінчуються лише в кращому випадку кутовими. Вдалі позиції для завершального удару господарі поля так і не можуть вибрати. Активність Мельника, Воронюка, Пинзаря наче хвиля напливає на захисників та голкіпера «Дніпра». Але поступово гра вирівнюється. Гості надійно і надовго захоплюють ініціативу у власні руки. Відверто кажучи, вже до кінця зустрічі дніпропетровці повністю домінували на полі.
Перший гол у ворота «Буковини» наприкінці першого тайму вони провели за таких обставин. Метрах в п’яти від кутового прапорця господарі поля порушують правила. Логічним завершенням цього випадку став штрафний. М’яч навішено на воротарський майданчик, і Лябік майстерним ударом спрямовує його в пусті ворота чернівчан: Кахлик — голкіпер господарів зустрічі — в той час необачно вийшов на перехоплення. Після цього темп гри дещо падає. Та дніпропетровці не залишають надію змінити рахунок. Вони продовжують атакувати. Декілька небезпечних помилок припускають захисники «Буковини», які ледве не закінчуються ще одним взяттям воріт. Верткий Сизов в одному з випадків, обігравши Чорбу, виходить сам на сам з воротарем. Кахлик самовідданим кидком рятує команду від гола.
Особливо невдало діє захист чернівчан у другому таймі. Відчувається брак досвіду гри з іменитими для них суперниками. А нападаючі «Дніпра» грають все активніше. Швидкий і технічний Лябік раз по раз проривається по правому краю. Один з його індивідуальних проходів і закінчується другим голом.
Важко виділити когось із колективу гостей. Грали вони дружно, на високих швидкостях і добилися цілком заслуженої перемоги 2:0.
Щодо «Буковини», то вона мала кілька реальних можливостей не лише скоротити, а й зрівняти рахунок. Та ворота гостей рятує то штанга, то самовіддана гра воротаря Пільгуя.
Команди виступали в такому складі:
«Буковина» (Чернівці): Кахлик, Грос, Ковбасюк, Чорба, Павленко, Миронов, Мараріца, Семенов, Воронюк, Мельник, Пинзар.
«Дніпро» (Дніпропетровськ): Пільгуй, Сергєєв, Дановський, Саричев, (Семенов, 41 хв.), Гребеннік, Гринько, Шнейдерман, Сизов, Кржечевський, (Пугач, 84 хв.), Біба, Лябік.
Голи — Лябік (32-га та 74-а хвилини).
М. КУКУРУДЗ,
літпрацівник газети «Молодий буковинець».

«БУКОВИНА» – «ДНІПРО» 0:2
«Спортивна газета» (Киев, 12.04.1969)
Початок матчу з «Дніпром» підбадьорював господарів. Вони більше володіли м’ячем, їхні дії відзначалися непоганою злагодженістю. Форварди «Буковини» досить часто змушували вступати у гру воротаря гостей Пільгуя. До речі, голкіпер дніпропетровців зіграв вище всіх похвал. Молодий футболіст лише нинішнього року прийшов з групи підготовки «Дніпра», та встиг добре зарекомендувати себе ще в іграх весняного турніру «Пролісок».
Гості спромоглися перехопити ініціативу десь в середині першого тайма. Слід віддати їм належне — зробили вони це впевнено і уміло. І як результат — два м’ячі у ворота «Буковини».
Голи було забито за таких обставин. Спочатку Лябік завершив розиграш штрафного верховим ударом, а в середині другого тайма він же успішно виконав сольний прохід.
Розчарувала гра чернівецьких захисників, які часто помилялися. Відчувався брак досвіду боротьби з сильними суперниками.
М. КУКУРУЗ.
Чернівці (телефоном).

ПЕРША ПОРАЗКА
«Молодий буковинець» (Черновцы, 13.04.1969)
Початок матчу з «Дніпром» (Дніпропетровськ) був обнадійливим для господарів поля. Вони більше володіли м’ячем, наполегливо шукали шляхів до воріт, подавали кілька кутових, але не могли вибрати вдалої позиції для завершального удару. Та й завжди на перешкоді ставав воротар гостей Пільгуй, який вдало відбивав верхні м’ячі. Активність Мельника, Воронюка, Пинзаря не принесла успіху.
Поступово дніпропетровці захоплюють ініціативу і на 32-й хвилині, після подачі штрафного, їх нападаючий Лябик забиває перший гол у порожні ворота «Буковини»: Кахлик в цей час необачно вийшов на перехоплення. А через кілька хвилин верткий Кржечевський, обігравши Чорбу, виходить сам на сам з воротарем, та останній самовідданим кидком врятовує становище.
Особливо невдало діє захист чернівчан у другому таймі, даючи змогу швидкому, технічному Лябику раз-по-раз прориватися по правому краю. Один з його індивідуальних проходів закінчується другим голом.
— Дебютант є дебютант — сказав після матчу старший тренер наших футболістів М.М. Михалина.  Бракує ще хлопцям досвіду гри з іменитими для них суперниками. Прикрі помилки захисників і воротаря призвели до поразки.
Звичайно, наставники «Буковини» зроблять належні висновки, адже помилок необхідно буде уникнути в зустрічі з полтавським «Будівельником», що відбудеться в Чернівцях сьогодні.
К. МИХАЙЛІВ.

«Днепровская правда» (13.04.1969)
Мы уже сообщали, что футболисты команды «Днепр» свою первую игру провели на поле соперников и выиграли. Два гола в ворота «Буковины» (Черновцы) провёл В. Лябик. Первый — с подачи А. Бибы в начале матча, во втором тайме нападающий добился успеха благодаря сольному проходу.
Зачетные очки в конкурсе футбольных провидцев завоевали: В. Лисняк, А. Яцышин, И. Нога, Л. Заславский и М. Хариков. Они предсказали победу «Днепру» в первом туре со счётом 2:0. Желательно было бы, чтобы болельщики перед следующими турами футбольных встреч не обходили вниманием и команду «Кривбасс».