19 мая 1968 года. Воскресенье
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 9-й тур
«Звезда» (Кировоград) — «Днепр» (Днепропетровск) – 1:1

«Звезда» (Кировоград) «Днепр» (Днепропетровск) 1:1 (0:0).
19 мая 1968 (воскресенье). 18:00. Кировоград. Стадион «Звезда». 27000 зрителей. Во втором тайме дождь.
«Звезда» (футболки, трусы, гетры белые): Л. Колтун, В. Зайцев, А. Ермаков, А. Захаров, А. Кравченко (к), С. Галоян, В. Дерябин, В. Квасов, А. Лебедь, В. Ступак, А. Товт.
Запасные: Г. Бурсаков, В. Архипов, В. Сучков, С. Веремеев.
Старший тренер – А. Архипов.
«Днепр» (футболки бело-синие продольно-полосатые, трусы белые, гетры красные с белой полосой): Городенко – 3 Дановский (к) – 2 Сергеев, Сарычев, Грибенник Биба, Шнейдерман,Литовченко (Снитько, 68), 10 Гринько Кржечевский, 11 Романюк.
Старший тренер – Л. Родос. – составы из «Спортивної газети».
Голы: 1:0 Кравченко (67), 1:1 Шнейдерман (84).
Дублёры – 0:1.

МИНУЛОЇ НЕДІЛІ
«Зоря» (21.05.1968)
команди другої підгрупи провели черговий тур змагань. Футболісти «Дніпра» грали в Кіровограді з місцевою «Зіркою», яка належить до числа лідерів. Матч проходив при переповнених трибунах, він зібрав рекордну для цього стадіону кількість глядачів.
У першому таймі команди багато атакували, але добитися успіху не змогли. Після перерви господарі провели кілька небезпечних комбінацій. Центральний захисник «Зірки» А. Кравченко після подачі кутового головою забив мяч у ворота «Дніпра». Наші футболісти довго й наполегливо боролися за те, щоб змінити результат, і добилися цього незадовго до фінального свистка. Удар Р. Шнейдермана з далекої дистанції виявився точним. Рахунок став 1:1. Він не змінився до кінця гри.
В інших матчах минулого туру зафіксовано такі результати:
«Суднобудівник» — «Дніпро» (К.) — 1:0; «Таврія» — «Металург» (З) — 1:2; «Ростсільмаш» — «Динамо» — 1:1; «Локомотив» — «Авангард» — 1:0; «Металіст» — «Спартак» — 1:1; «Звезда» (Р) — «Сокіл» — 1:2; «Текстильник» — «Труд» — 0:0; «Шинник» — «Металург» (К) — 0:0; «Металург» (Л) — «Кубань» — 2:3.

«ЗІРКА» – «ДНІПРО» 1:1
«Спортивна газета» (Киев, 21.05.1968)
Кіровоградська «Зірка» за два роки перебування в другій групі класу «А» чотири рази зустрічалася з «Дніпром». Тричі перемагали кіровоградці, й лише одного разу дніпропетровцям на своєму полі вдалося добитися нульової нічиєї. Не дивно, що в звітній зустрічі гості з перших же хвилин кинулися вперед. Почувалося, що вони заповзялись порушити неприємну для них традицію. Майже всі дніпропетровці виявили велику волю до перемоги, й тренери високо оцінили їхні дії. Особливо активним був Андрій Біба. Та продемонструвати повною мірою свої здібності йому перешкоджали Товт і Галоян, які пильно стежили за діями диригента «Дніпра».
Розвязка сталася в другому таймі, коли ініціативою заволоділи господарі. Кравченко у високому стрибку ударом голови сильно спрямував мяч, поданий Квасовим з кутового. Гол! І після цього кіровоградці продовжували диктувати на полі. Здавалося гостям не вдасться врятувати бодай очко. Та сталося несподіване. Півзахисник Шнайдерман, підхопивши мяч на своїй половині поля, пройшов з ним, не зустрічаючи ніяких перешкод на шляху, й метрів з 35-ти не дуже сильно пробив у нижній правий від воротаря кут.
Л. ФАЙНШТЕЙН.
м. Кіровоград (телефоном).

А ПЕРЕМОГА БУЛА БЛИЗЬКОЮ
Очима болільника
«Кіровоградська правда» (Кировоград, 21.05.1968)
Йшла 84-а хвилина... Здавалося, гру зроблено, і кіровоградська «Зірка» у матчі з дніпропетровським «Дніпром» може записати в свій актив ще два очка, які їй дуже потрібні після серії нічийних результатів на виїзді. І ось у цю хвилину стадіон ахнув від несподіваності: дніпропетровець не дуже сильно пробив по воротах метрів з 35-ти. Чи то воротар Леонід Колтун був закритий своїми гравцями, чи він не чекав цього удару, але м’яч опинився в сітці — рахунок 1:1.
Змінити що-небудь до кінця зустрічі жодна з команд не змогла. Отже, традицію порушено: до цього «Зірка» на своєму полі ніколи не віддавала «Дніпру» жодного очка.
А втім, гості заслужили такого результату. «Дніпро» — висококваліфікована команда, укомплектована технічними і швидкими гравцями, які розуміють сучасний футбол, діють гостро і винахідливо. В першому таймі «Дніпро» мав невелику перевагу, більше контролював центр поля і частіше виходив на штрафний майданчик «Зірки». Але відмінно грає захист кіровоградців на чолі з Анатолієм Кравченком.
Другий тайм почався дощиком і... зміною загального малюнку гри. Тепер центр поля перейшов під контроль кіровоградців, які все частіше стали загрожувати воротам гостей. Раз у раз у гру вступає охоронець воріт «Дніпра» Георгій Городенко. І ось кутовий, поданий Віктором Квасовим, після удару Анатолія Кравченка досягає мети. Це сталося на 68 хвилині. У дніпропетровців було мало шансів відігратися, бо команда якось знітилася, втратила волю, грала блідо.
І ось трапився той самий удар. Трапився тому, що кіровоградці, відступаючи всією лінією захисту перед Романом Шнейдерманом, який володів м’ячем, дали йому вільно пробити по воротах.
Дуже відчутна відсутність у «Зірці» одного з лідерів нападу Миколи Корольова. Тому атаки господарів поля стали менш гострими, у них бракує комбінаційної гри, імпровізації, несподіваності.
Отже, після цього туру «Зірка» має 11 очок, поки що не зазнала жодної поразки. Нинішній старт кіровоградців, мабуть, найкращий за весь час їх перебування у класі «А». Попереду багато нелегких ігор. Але ми сподіваємося, що «Зірка» пройде всю дистанцію футбольного марафону у високому темпі.
О. ГУДАЛОВ.

На фото: Георгій Городенко ліквідує прорив кіровоградців.
Фото М. Тарнавського. (крайний слева в полосатой футболке  Анатолий Грибенник  Р.Л.)

* * *
Інші ігри дев’ятого туру закінчилися так: «Суднобудівник» (Миколаїв) — «Дніпро» (Кременчук) — 1:0, «Таврія» (Сімферополь) — «Металург» (Запоріжжя) — 1:2, «Ростсільмаш» (Ростов-на-Дону) — «Динамо» (Ставропіль) — 1:1, «Локомотив» (Херсон) — «Авангард» (Жовті Води) — 1:0, «Металіст» (Харків) — «Спартак» (Нальчик) — 1:1, «Зірка» (Рязань) — «Сокіл» (Саратов) — 1:2, «Текстильник» (Іваново) — «Труд» (Воронеж) — 0:0, «Шинник» (Ярославль) — «Металург» (Куйбишев) — 0:0, «Металург» (Липецьк) — «Кубань (Краснодар) — 2:3.

НАДІЯ «ДНІПРА» — НА АНДРІЯ БІБУ
Чергова гра очима уболівальників
«Молодий комунар» (Кировоград, 21.05.1968)
Позавчора кіровоградські футболісти приймали у себе вдома дніпропетровську команду «Дніпро». Гра закінчилась внічию — 1:1. Першими відкрили рахунок наші земляки. М’яч, поданий з кутового Віктором Квасовим, уміло прийняв на голову Анатолій Кравченко і направив його в сітку воріт. Це сталось на 23 хвилині другого тайму. А через 15 хвилин гості сквитали гол.
Уболівальники, яких зібралось на стадіоні більше 20 тисяч, побачили в складі «Дніпра» колишнього гравця київського «Динамо», заслуженого майстра спорту Андрія Бібу. Це ім’я добре знайоме любителям футбола. Адже вони не раз зустрічали відомого футболіста в складі збірної країни, не один раз він був грозою воріт суперників.
З різними почуттями залишали уболівальники стадіон. І потім, уже пізно ввечері, можна було зустріти в місті купки людей, які жваво обговорювали матч. Пристрасті ще й зараз не затихли. Як же уболівальники оцінюють матч?
Про це розповідають:
П. Шиян, головний інженер БМУ №7 тресту «Кіровоградсільбуд»: «При всіх плюсах і мінусах зустріч «Зірки» з «Дніпром» мені сподобалась. Звичайно, наші хлопці могли виграти. Після першого гола назрівав ще один. Дніпропетровці розгубились, але футболісти «Зірки» не зуміли використати цей момент, а потім розхолодились, знизили темп, що й привело до нічиєї».
В. Кужеєв, вчитель СШ №2, І. Кужеєв, студент Ростовського університету, Г. Решетник, шофер, В. Решетник, вчитель СШ №13, Б. Сахно, токар ремзаводу «Укрсільгосптехніки», В. Брага, зварювальник облрембудтресту: «Гол наші футболісти забили чудовий! Хлопці трудились, були повні бажання виграти. Але гол у відповідь… Такого ми не можемо пробачити Л. Колтуну. Треба бути уважнішим у воротах, бачити поле, а не покладатись повністю на захисників».

НІЧИЯ В КІРОВОГРАДІ
«Прапор юності» (22.05.1968)
Городенко, Сергєєв, Дановський, Саричев, Гребеннік, Біба, Шнейдерман, Литовченко (Снітько), Кржечевський, Гринько, Романюк вирвали в Кіровограді нічию в матчі з «Зіркою» на першість країни. Господарі запропонували шалений темп, на який «Дніпро» відповів комбінаційною грою і добився рівноваги на полі. Уже в першому таймі Романюк вийшов сам на сам з воротарем «Зірки», але мяч пройшов над перекладиною. Незабаром слушну нагоду для атаки мав Біба. Мяч торкнувся зовнішнього боку штанги.
Після відпочинку кіровоградці вдались до нового штурму, і в середині тайму Кравченко після подачі кутового головою послав мяч у ворота «Дніпра». Таку ж можливість трохи раніше мав Кржечевський після подачі Біби, але влучив у воротаря.
Гол примусив наших хлопців посилити темп, і за 7 хвилин до кінця гри Шнейдерман з-за штрафного послав мяч у нижній кут воріт. 1:1.

«Днепровская правда» (22.05.1968)
Сообщаем результаты матчей чемпионата страны по футболу среди команд второй подгруппы второй группы класса «А», состоявшихся 19 мая.
«Судостроитель» (Николаев) «Днепр» (Кременчуг) 1:0; «Таврия»имферополь) «Металлург» (Запорожье) 1:2; «Звезда» (Кировоград) «Днепр» (Днепропетровск) 1:1; «Ростсельмаш» (Ростов-на-Дону) — «Динамо» (Ставрополь) 1:1; «Локомотив» (Херсон) «Авангард» (Жёлтые Воды) 1:0; «Металлист» (Харьков) «Спартак»альчик) 1:1; «Звезда» (Рязань) «Сокол» (Саратов) 1:2; «Текстильщик« (Иваново) — «Труд» (Воронеж) 0:0; «Шинник» (Ярославль) «Металлург» (Куйбышев) 0:0; «Металлург» (Липецк) «Кубань» (Краснодар) 2:3. (ТАСС).