9 июня 1970 года. Вторник
Чемпионат СССР. Первая лига. 12-й тур
«Кубань» (Краснодар) – «Днепр» (Днепропетровск) – 0:0




«Кубань» (Краснодар) — «Днепр» (Днепропетровск) — 0:0.
9 июня 1970 (вторник). 18:30. Краснодар. Стадион «Кубань». 12000 зрителей (Советский спорт и Спортивна газета – 9000). Ясно. 20 градусов.
Судьи: Т. Велиев, Э. Кулиев, Х. Новрузов (все – Баку).
«Кубань» (футболки белые): В. Щегловский, В. Фофанов, И. Миронский, А. Толстой, В. Суренков, А. Сальников, В. Мирзоев, В. Филиппов, Г. Голубев, В. Будагов (к), Ю. Колинько (А. Гриценко, 78). 
Запасные: В. Победенный, А. Миронцев, С. Харченко. 
Старший тренер – А. Миронов.
«Днепр» (футболки красные): 1 Семёнов – 3 Найда – 2 Сергеев, 4 Шпаков, 5 Цунин (Литовченко, 74) – 6 Гринько (к), 7 Шнейдерман, 8 Федоренко, 10 Мирошин (Соколов, 46) – 9 Пинчук (Назаров, 60), 11 Романюк. 
Запасные: Собецкий, Кржечевский. 
Старший тренер – В. Лобановский. – составы из протокола матча.


ЛІДЕРИ ЗАЗНАЮТЬ ВТРАТ
«Прапор юності» (11.06.1970)
Минулий тур виявився для лідерів першої групи класу «А» невдалим. Всі вони, щоправда, не однаковою мірою, зазнали втрат. Найвідчутнішого удару було завдано куйбишевським «Крилам Рад», які у Ленінграді програли динамівцям з «сухим» рахунком 0:2. При цьому характерно, що в 11 минулих турах так нікому і не вдалося розпечатати ворота куйбишевців (єдиний пропущений ними гол забив свій же півзахисник). А тут в одному матчі мяч двічі побував у сітці воріт куйбишевців.
У попередній нашій оглядовій статті виникало питання: чи вдасться найближчим часом комусь стримати рух московського «Локомотива». По дорозі з Свердловська додому москвичі зробили зупинку в Казані, де якраз і знайшлося кому «вставити палицю в колеса» «Локомотиву». Йдеться, зрозуміло, про «Рубін», який вдома переміг гостей з рахунком 1:0.
При такій ситуації москвичів міг наздогнати «Металіст», якому довелося на своєму полі приймати одного з аутсайдерів — кишинівську «Молдову». Та гості примусили господарів добре похвилюватися, відібравши у них дорогоцінне очко. Рахунок тут виявився нічийним — 1:1.
Втрати, яких зазнали найближчі конкуренти «Дніпра», допомогли нашим землякам в певній мірі укріпити свої позиції, хоч і вони минулого туру теж недорахувалися одного очка в матчі з краснодарцями. «Кубань», якій відступати далі нікуди, надавала грі з «Дніпром» виключно важливе значення, розраховуючи обов’язково на перемогу. Лідер був цілком готовий до відкритого бою і прийняв кинутий йому виклик. В безкомпромісному поєдинку, однак, кращими виявилися захисні лінії обох команд, яким довелося витримати серйозні випробування. Господарі зробили відчайдушну спробу добитися успіху з самого початку матчу і обрушили на ворота «Дніпра» шквал атак. Однак, захист і воротар у нашої команди діяли безпомилково. Семенов кілька разів своїми точними виходами з воріт переривав небезпечні простріли. Особливо вдало діяв він на перехваті верхніх м’ячів. Протягом всього першого тайму ворота «Дніпра» були в небезпеці. Лише після відпочинку гості добилися потрібного для себе зламу, створивши кілька хороших моментів для взяття воріт. Один з них особливо запам’ятався. Перед фінальним свистком В. Романюк опинився один проти порожніх воріт, але з двометрової відстані послав м’яч вище перекладини. Отже, 0:0.
«Дніпро» грав у такому складі: Семенов, Сергєєв, Найда, Шпаков, Цунін (Литовченко, 75), Гринько, Шнейдерман, Федоренко, Пінчук (Назаров, 60), Мірошин (Соколов, 46), Романюк.
Команди пройшли лише чверть шляху, але вже сьогодні дається взнаки недосконалість формули розиграшу для першої групи класу «А». В той час, коли колективи Російської Федерації і України дорожать кожним очком, команди інших союзних республік, відчувши, що до першого місця їм далеко, провадять змагання занадто вже спокійно, без спортивного завзяття. Їм нічого втрачати, їм ніщо не загрожує. Для них місце гарантовано і на наступний рік. Отже, опинившись в кінці турнірної таблиці, аутсайдери не проявляють поки що особливої турботи, щоб вибратися з тилів. Це в якійсь мірі знижує інтерес до матчів за участю аутсайдерів.
Тепер команди одержали невеличкий тайм-аут. Він триватиме до 17 червня. Лише «Жальгіріс» проведе 13 червня пропущений матч з «Алгою».


НЕВДАЧІ ЛІДЕРІВ
«Зоря» (12.06.1970)
Минулий тур команд першої групи, який відбувся у вівторок, приніс чимало несподіванок. Невдачі спіткали лідерів. Так, куйбишевські «Крила Рад» програли в Ленінграді динамівцям 0:2. Це відчутна поразка, коли врахувати, що в попередніх 11 турах куйбишевці пропустили лише один м’яч, та й той забили у власні ворота.
Зробив, нарешті, зупинку московський «Локомотив», просування якого затримав «Рубін», завдавши москвичам поразки з рахунком 0:1. «Металіст» на своєму полі не зумів подолати «Молдову», вдовольнившись нічиєю 1:1.
Таким чином, невдачі сусідів «Дніпра» «допомогли» нашим землякам укріпити позиції, бо й вони в минулому турі втратили очко, зігравши внічию з «Кубанню».
Дніпропетровці виступали в такому складі: Семенов, Сергєєв, Найда, Шпаков, Цунін (Литовченко, 75), Гринько, Шнейдерман, Федоренко, Пінчук (Назаров, 60), Мірошин (Соколов, 46), Романюк.
Добру нагоду добитись успіху мали дніпропетровці в кінці матчу, коли В. Романюк з близької відстані не влучив у порожні ворота. А до того, особливо в першому таймі, господарі тримали в облозі ворота «Дніпра», захист і воротар якого провели гру безпомилково.
Інші результати минулого туру: «Локомотив» (Тб.) — «Карпати» — 0:2, СКА (К.) — «Будівельник» — 2:1, «Жальгіріс» — «Памір» — 0:0, СКА (Хб.) — «Кайрат» — 1:1, «Шахтар» — «Волгар» — 0:1, «Уралмаш» — «Текстильник» — 0:2.


«ДНЕПР» УВЕЛИЧИВАЕТ РАЗРЫВ
«Днепровская правда» (11.06.1970)
В 12-м туре наши земляки — футболисты «Днепра» встречались в Краснодаре с местной командой «Кубань». Игра завершилась мирно — 0:0. Таким образом, «Днепр» увеличил разрыв, опередив «Крылья Советов», идущие на втором месте, на три очка.
Приводим результаты остальных поединков: «Локомотив» (Тб) — «Карпаты» 0:2, «Металлист» — «Молдова» 1:1, СКА (К) — «Строитель» 2:1, «Жальгирис» — «Памир» 0:0, СКА (Хб) – «Кайрат» 1:1, «Шахтер» — «Волгарь» 0:1, «Динамо» — «Крылья Советов» 2:0, «Рубин» — «Локомотив» (М) 1:0, «Уралмаш» — «Текстильщик» 0:2. Матч между «Даугавой» и «Алгой» проходил вчера.


БЕЗКОМПРОМІСНА НІЧИЯ
«Спортивна газета» (Киев, 11.06.1970)
Краснодарці відразу ж настроїлись на рішучий лад. А гості не поспішали, придивлялися до суперників, тільки зрідка турбуючи воротаря ударами з дальніх дистанцій. Попереду у «Дніпра» діяли Пінчук і Романюк. Їм активно допомагали Гринько і Федоренко, які підключалися до атак з глибини поля. На 12-й хвилині Федоренко здалеку сильно пробив по воротах. М’яч, влучивши у захисника, відскочив до Романюка, але той не взяв воріт.
Бурхливими були останні 10 хвилин першого тайма. Серед багатьох гострих моментів, що виникали біля обох воріт, слід зупинитись на двох. Спочатку Гринько не забив гол у незаймані ворота, а згодом Пінчук, опинившись сам на сам із Щегловським, не зміг перемогти в дуелі з воротарем.
Гості теж часто турбували Семенова, та голкіпер «Дніпра» діяв бездоганно.
С. НІКОЛАЄВ.
Краснодар (телефоном).


НЕУТОЛЁННАЯ ЖАЖДА
«Советский спорт» (Москва, 11.06.1970)
В день матча «Кубани» с «Днепром» над Краснодаром нависли тяжелые грозовые тучи. Вечером, незадолго до начала игры небо прояснилось. Гроза не состоялась.
Нечто подобное происходило и на футбольном поле. Соперники на протяжении всего матча были близки к тому, чтобы открыть счет. Но утолить жажду гола так и не смогли.
Преимущество в этом поединке было на стороне краснодарцев. Они чаще угрожали воротам лидера. Однако их атаки носили слишком однообразный характер и не представляли опасности для защитников «Днепра».
Гости долгое время как бы присматривались к хозяевам. Они действовали не торопясь, кинжальными фланговыми прорывами и ударами с дальних дистанций прощупывая оборону «Кубани». В нападение у них были отряжены Пинчук и Романюк, к которым из глубины поля подключались Гринько и Федоренко. Одна из контратак «Днепра» едва не закончилась голом. На 12-й минуте Федоренко пробил издали по воротам. Мяч, ударившись в защитника, отскочил к Романюку и тот с восьми метров пробил мимо.
Вскоре Колинько вышел один на один с Семеновым. Самоотверженный бросок в ноги вратаря «Днепра» ликвидировал угрозу.
Особенно много волнений было в последние десять минут первого тайма. Сначала Гринько не попал в пустые ворота после ошибки вратаря «Кубани» Щегловского, затем Пинчук, выйдя один на один с голкипером краснодарцев, не сумел обыграть его, а под конец Семенов парировал опасный удар Филиппова.
После перерыва борьба обострилась. Соперники действовали разнообразно, однако защитники оказались на высоте. Трижды спасал свою команду от гола Семенов, а у краснодарцев отличился Суренков, в отличном прыжке выбивший мяч головой из «девятки» после сильнейшего удара Романюка.
Игра закончилась нулевой, но далеко не миролюбивой ничьей.
Н. ШЕВЧЕНКО.
(Наш обществ. корр.).
Краснодар.


НИЧЬЕЙ МОГЛО И НЕ БЫТЬ
«Советская Кубань» (Краснодар, 11.06.1970)
«Кубань» умеет играть с лидерами. Какое бы место в турнирной таблице не занимали наши футболисты, они нередко проводят встречи с сильными соперниками собранно, старательно. Последний матч с днепропетровским «Днепром» явился лишним подтверждением этого.
Хозяева поля сразу же овладели инициативой и повели планомерное наступление на ворота гостей. Правда, большую часть первого тайма натиск «Кубани» был несколько однообразным. Краснодарцы, словно позабыв о левом фланге, все свои атаки строили на правом крыле нападения, куда устремлялись форварды, полузащитники и даже защитник Фофанов. Обороне «Днепра», особенно Цунину и Шпакову, пришлось нелегко. Однако, сузив линию атаки, кубанцы тем самым упростили лидеру задачу отстоять свои ворота.
Соперники неоднократно имели возможность добиться успеха. Не забили голов Пинчук и Колинько, выходившие один на один с вратарями. На 40-й минуте кубанцы обязаны были заставить гостей начать игру с центра поля. Однако Филиппов с пяти метров попал во вратаря.
Забить решающий гол так никому и не удалось. Ничья – 0:0.
Н. ШЕВЧЕНКО.


ВСТРЕЧА С ЛИДЕРОМ
«Комсомолец Кубани» (Краснодар, 11.06.1970)
Команду Лобановского — так называют сегодня журналисты футбольный коллектив из Днепропетровска — спортивная пресса оделила вниманием предостаточно. Многократно отмечались высокая техника и солидная физподготовка команды. К удивлению, на краснодарском стадионе лидер подгруппы предстал перед зрителями этакой командой-середнячком, не показав интересной атакующей игры. Хозяева поля не уступали лидеру ни в чем, угрожая его воротам гораздо чаще и опасней.
Открыть счет в матче форвардам так и не удалось. Вратари обеих команд были на высоте, но аплодисменты чаще доставались В. Щегловскому.
Н. ГРУШЕВСКИЙ.


НАСТУП «ДНІПРА» ТРИВАЄ
«Молодь України» (Киев, 12.06.1970)
За гарячим диханням футбольної Мексики ми якось втратили інтерес до наших внутрішніх футбольних справ, а між тим там також відбуваються цікаві події. Передусім, це рівна впевнена хода футболістів «Дніпра», який залишається єдиною командою серед майстрів класу «А» та «Б», що не знає поразок. І хоч у черговому турі вихованці Валерія Лобановського задовольнилися нічиєю, вони збільшили відстань, яка відділяла їх від основних переслідувачів. Річ у тім, що «Крила Рад» і столичний «Локомотив», що стояли у турнірній таблиці поруч з «Дніпром», зазнали поразок.
Нульова нічия у Краснодарі, де зустрічався лідер і місцева «Кубань», була далеко не мирною. Господарі доклали чимало зусиль, щоб спинити переможну ходу дніпропетровців. Особливо загрозливим був наступ «Кубані» у першому таймі. Але лідер довів, що на чолі турнірної таблиці він стоїть не випадково. «Дніпро» винахідливо захищався, використовуючи кожну нагоду для швидких контратак. Романюк, Гринько, Пінчук мали чудові нагоди взяти ворота, та спортивне щастя було не на їхньому боці.
У той же час самовіддана гра Семенова звела нанівець зусилля кубанців. Взагалі молодий страж воріт «Дніпра» після того, як Віктор Банников став грати за московське «Торпедо», діє напрочуд вдало і впевнено.
Г. ОСЕЦЬКИЙ.


«РІДНІ СТІНИ» НА ЧУЖОМУ ПОЛІ
«Прапор юності» (18.06.1970)
Команди першої групи класу «А» провели 130 матчів. В 64-х перемога дісталась господарям поля. В 24 зустрічах сильнішими виявились гості, причому 8 з них доводяться на долю «Дніпра» і московського «Локомотива». Отже, решта 20 команд не можуть похвалитись успіхами на чужих полях. І хочуть вони цього чи ні, признати за ними право називатись командами сучасного високого класу не можна.
Коли я писав ці рядки, «Дніпро» вдало пройшов два бар’єри «на чужині» — в Краснодарі і Тбілісі. Строга загальна тактична дисципліна, винахідливість і свобода при виборі засобів атаки — ось що дозволяє дніпропетровцям не тільки з честю виходити з важких випробувань, зберігати місце лідера, а й показувати значно кращий за класом, цілеспрямований і переконливий у перемогах футбол, ніж той, який демонстрували вони минулого року в Сімферополі. Футболісти «Дніпра» на полі доводять зайвий раз істину, що команда — це тісний союз однодумців, зв’язаних міцно ігровою дружбою.
О. ЛЕОНТЬЄВ,
майстер спорту.



Таблица после 12-го тура

Комментариев нет:

Отправить комментарий