9 августа 1971 года. Понедельник
Чемпионат СССР. Первая лига. 25-й тур
«Шинник» (Ярославль) — «Днепр» (Днепропетровск) — 1:2

«Шинник» (Ярославль) — «Днепр» (Днепропетровск) — 1:2 (0:1).

9 августа 1971 (понедельник). 18:30. Ярославль. Стадион шинного завода. 20000 зрителей. Солнечно. 22 градуса.

Судьи: В. Липатов (Москва), В. Луговской, И. Наркович (оба – Минск).

«Шинник»: И. Домантиевский, Н. Растегаев, В. Наумов (В. Волков, 46), И. Вьюгин, В. Санин (к) (А. Напреев, 70), В. Панков, В. Клещёв, Ю. Карнахин, А. Стенищев, В. Рейнгольд, В. Коротков.

Запасные: Л. Борисов, Ю. Иванов.

Старший тренер – В. Марьенко.

«Днепр»: Собецкий – 3 Найда – 2 Сергеев, 4 Богданов, 5 Артюх – 6 Гринько (к), 7 Шнейдерман, Назаров (Федоренко, 70? 80?), Шалычев (Евсеенко, 46) – 10 Христян, 11 Романюк.

Травмированы Колтун, Лябик, Пилипчук. Дисквалифицирован Цунин.

Запасные: Семёнов, Самойленко.

Старший тренер – В. Лобановский. – составы из протокола матча.

Голы: 0:1 Романюк (42, гп Назаров), 0:2 Христян (60), 1:2 Рейнгольд (70).

Предупреждён Стенищев (20-я минута).

Дублёры1:3.

ЛІДЕРИ НЕ ПОСТУПАЮТЬСЯ

«Зоря» (11.08.1971)

Минулий тур був урожайним на голи для лідерів першої ліги. Лише «Локомотив» і «Чорноморець» записали на свій рахунок аж цілий десяток м’ячів, причому на кожного з них припадає по п’ять. Москвичі взяли переконливий реванш за свою поразку в першому колі над кутаїським «Торпедо», вигравши у грузинських спортсменів 5:0. Такого результату, мабуть, ніхто не сподівався. Що ж до перемоги одеситів, які взяли верх з таким же результатом у себе вдома над «Рубіном», то тут ніяких сенсацій не трапилося. «Рубін» — аутсайдер. Він навіть останній матч вдома програв куйбишевцям з рахунком 0:3.

Найважче було «Дніпру». Щоб утриматися на другій сходинці, йому необхідно тепер обов’язково перемагати. Навіть нічия приведе до неприємностей. А наші земляки позавчора грали у Ярославлі, де у футболістів «Шинника» ще свіжа в пам’яті важка поразка від «Дніпра» в першому колі — 1:6. Отже, для господарів мова йшла про реванш, про реабілітацію себе в очах своїх прихильників.

Як поінформував нас після матчу майстер спорту В. Лобановський, гра, як і слід було сподіватись, носила впертий характер. В початковій стадії матчу «Шинник» мав деяку перевагу, і «Дніпро» діяв на епізодичних контратаках. Одна з них, на 42-й хвилині і завершилася голом, який забив В. Романюк. У другому таймі гості були активнішими і на 60-й хвилині О. Христян став автором другого гола у ворота «Шинника». Це, до речі, вже 10-й м’яч одного з кращих бомбардирів не лише «Дніпра», а й першої ліги.

Відіграти один м’яч «Шиннику» вдалося на 73-й хвилині. Рейнгольд добре використав право на штрафний удар. Кілька разів хорошою, самовідданою грою відзначився С. Собецький. Отже, арбітр з Москви В. Ліпатов зафіксував перемогу «Дніпра» з рахунком 2:1.

Склад «Дніпра»: Собецький, Сергєєв, Найда, Богданов, Артюх, Гринько, Шнейдерман, Шаличев (Євсєєнко, 46), Назаров (Федоренко, 80), Христян, Романюк.

Результати інших ігор: «Молдова» — «Металург» — 1:0, «Текстильник» — «Металіст» — 1:2, «Крила Рад» — «Динамо» — 3:0, «Уралмаш» — «Даугава» — 1:1, «Кузбас» — «Жальгіріс» — 0:0, «Волгар» — «Памір» — 1:1, «Спартак» — «Алга» — 5:3, «Будівельник» — «Шахтар» — 2:1.

В підсумку туру все більше виділяються гри команди: «Локомотив», «Дніпро» і «Чорноморець», які мають найбільші шанси на дві путівки до вищої ліги.

НИКТО НЕ ХОТЕЛ УСТУПАТЬ

«Днепровская правда» (11.08.1971)

Команды высшей лиги могут позавидовать уверенной поступи лидирующей тройки из первой лиги. Их волнуют результаты матчей, проводимых «Локомотивом», «Днепром» и «Черноморцем». Ведь именно с кем-то из этого трио придётся играть в следующем году старожилам «высшего футбольного света».

Радуют своей результативностью лидеры первой лиги и многомиллионную армию болельщиков. Кто же из названных выше команд окажется в роли третьего лишнего? Очередной тур не внёс ясности: «Локомотив», «Днепр» и «Черноморец» вновь переиграли своих соперников.

Наши земляки экзаменовали в Ярославле местный «Шинник». Уже в первом тайме Романюк сумел подобрать ключи к воротам хозяев поля. После перерыва второй гол забил Христян, став самым результативным нападающим «Днепра». На его счету десять снайперских ударов. Ярославцы же сумели ответить гостям одним голом. Итак, «Днепр» выиграл первый матч своего турне по городам РСФСР со счётом 2:1. 13 августа наши земляки нанесут визит футболистам ивановского «Текстильщика».

«Локомотиву» и «Черноморцу» приходится в эти дни значительно легче. Они демонстрируют своё мастерство на родных стадионах и не проявляют «любезности» по отношению к своим гостям.

Результаты остальных матчей: «Черноморец» — «Рубин» 5:0, «Молдова» — «Металлург» 1:0, «Локомотив» — «Торпедо» 5:0, «Текстильщик» — «Металлист» 1:2, «Крылья Советов» — «Динамо» 3:0, «Уралмаш» — «Даугава» 1:1, «Кузбасс» — «Жальгирис» 0:0, «Волгарь» — «Памир» 1:1, «Спартак» — «Алга» 5:3, «Строитель» — «Шахтёр» 2:1.

ЗАГОВОРИЛИ БОМБАРДИРИ

«Прапор юності» (12.08.1971)

Боротьба на полях футбольних команд першої ліги класу «А» набуває найвищого напруження. На повний голос заговорили бомбардири. Двадцять п’ятий тур приніс рекордну кількість голів у сезоні — тридцять п’ять.

Справжня злива м’ячів — 5:3 — підсумок зустрічі в Орджонікідзе спартаківців і фрунзенської «Алги». П’ять «сухих» м’ячів провели у ворота казанського «Рубіна» футболісти одеського «Чорноморця». Але якщо цей результат сприймається як закономірний в зустрічі претендента з аутсайдером, то п’ять голів, забитих московським «Локомотивом» у ворота кутаїського «Торпедо», вражають. Грузинські спортсмени, одні з сильніших у першій лізі, не зуміли відповісти москвичам нічим. Не дивлячись на таку крупну перемогу, в змаганні бомбардирів столичні залізничники все ще значно поступаються «Дніпру» — найрезультативнішій команді радянського футбола у нинішньому сезоні.

Після матчу в Ярославлі особистий рахунок дніпропетровців збільшився ще на два м’ячі і на два очка.

Того вечора «Прапор юності» мав дві телефонні розмови з Ярославлем. Спочатку включили стадіон шинного заводу і про хід поєдинку нам розповіли місцеві журналісти, а потім — готель «Ведмідь», де до телефону підійшов старший тренер «Дніпра» В. Лобановський. Вони були одностайними в тому, що зустріч нічим не нагадувала дніпропетровську (та закінчилась з рахунком 6:1) і пройшла у важкій боротьбі.

Перший тайм приніс деяку територіальну перевагу господарям поля. Вони атакували значними силами, але занадто поспішали і були одноманітними. Захист і воротар «Дніпра» зіграли надійно, а нападаючі — продуктивно. На 42-ій хвилині В. Романюк одержав з правого флангу передачу В. Назарова і сходу послав м’яча в ближній нижній кут воріт — 1:0. Трохи раніше Назаров з вигідної позиції пробив головою мимо цілі.

У другому таймі відчувалась перевага дніпропетровців. На 58-й хвилині Романюк вийшов сам-на-сам з воротарем. М’яч прокотився біля самісінької штанги. Через хвилину він знову виходить на ворота, влучає у голкіпера, але тут як тут О. Христян, і «Шинник» змушений розпочати з центра.

Після цього гра набула гострого, часом жорсткого характеру. На 73-ій хвилині московський арбітр В. Ліпатов призначає штрафний удар в бік «Дніпра». В. Рейнгольд гарматним «пострілом» у верхній кут реалізує його — 2:1. Потім кілька разів відзначився самовідданістю С. Собецький. В кінці зустрічі в швидких контратаках А. Гринько двічі мав можливість збільшити рахунок, але був неточним.

Отже, Собецький, Сергєєв, Найда, Богданов, Артюх, Гринько, Шнейдерман, Шаличев (Євсєєнко, 46), Назаров (Федоренко, 80), Христян, Романюк здобули п’ятнадцяту перемогу в боротьбі за перепустку до вищої ліги.

Завтра на дніпропетровців чекає важке випробування в Іваново. До зустрічі з «Металістом» «Текстильник» не мав жодної поразки на своєму полі, і от харків’яни 9 серпня примусили івановців скласти зброю (1:2) вдома. За таких обставин «Дніпру» слід перевершити самого себе, аби добитись успіху.

Нарешті, залишив п’ятірку аутсайдерів ашхабадський «Будівельник». Він переміг сильну команду карагандинського «Шахтаря» — 2:1. Але в нижній частині турнірної таблиці результати настільки щільні, що важко сказати, хто завтра буде серед гірших. Зокрема, в дуже неприємному становищі після поразки в Кишиневі (0:1) опинились наші сусіди-запоріжці. Загрозливе становище і у ленінградців, які програли куйбишевцям (0:3), та у душанбинців, що втратили очко в Астрахані — 1:1. Внічию — 1:1 — розійшлись «Уралмаш» і «Даугава». Не було відкрито рахунку в матчі «Кузбас» — «Жальгіріс».

Список бомбардирів сьогодні, як і на старті сезону, очолює Р. Шподарунок («Металіст») — 14 м’ячів. У Віт. Раздаєва («Кузбас») — 12, у А. Козлова («Локомотив») — 11, у О. Христяна («Дніпро») — 10, у А. Гринька («Дніпро») і С. Фоміна («Будівельник») — по 9.