СКА (Киев) – «Днепр» (Днепропетровск) – 2:2

СКА (Киев) – «Днепр» (Днепропетровск) – 2:2 (1:0).
15 мая 1969 (четверг). 18:30. Киев. Стадион СКА. 15000 зрителей.
Судьи: Е. Борисовский (Москва), А. Новиков, В. Сидоренко (оба – Брянск).
СКА (футболки белые): В. Журба (А. Алмазов, 70), О. Жилин, Н. Артюх (к), В. Корчевный, В. Козинец, В. Полохов, А. Аношин (М. Штуллер, 70), В. Веригин, В. Трошкин, И. Славинский, Ю. Показ.
Старший тренер – В. Богданович.
«Днепр» (футболки красные): Семёнов (Пильгуй, сер. 2 т.) – 3 Дановский Сергеев, Шпаков, Сарычев, Грибенник – 7 Гринько, Лябик, 10 Биба (к) – 8 Кржечевский, 11 Снитько.
Запасные: Литовченко, Пугач.
Старший тренер – В. Лобановский. – составы из протокола матча.
Голы: 1:0 Славинский (24), 1:1 Дановский (58), 2:1 Трошкин (61), 2:2 Снитько (69, гп Лябик).

ТУР ДЕВ’ЯТИЙ
«Прапор юності» (17.05.1969)
«Карпати» знову на чільному місці турніру українських команд другої групи класу «А». Здобувши переконливу перемогу в матчі з сєверодонецьким «Хіміком» (3:1), вони стали найрезультативнішою командою підгрупи. Львів’яни мають і найкращу різницю забитих і пропущених м’ячів. Це і дало їм змогу обійти харківський «Металіст», матч якого з вінницьким «Локомотивом» перенесено на 17 червня.
Різниця забитих і пропущених м’ячів визначає поки що і подальші місця в турнірній таблиці. Сімферопольська «Таврія» розгромила хмельницьких динамівців (5:1) і стала першою серед команд, що після 9 турів мають 12 очок. Для багатьох є несподіванкою зліт херсонських залізничників. Цього разу вони перемогли футболістів ждановського «Азовця» (2:1) і закріпились у групі лідерів. Високе місце зберігає за собою і кіровоградська «Зірка». Її черговим суперником були армійці Львова, команда, що не має на своєму рахунку жодної перемоги. Не змогла вона вчинити належного опору і кіровоградцям, які забили у їх ворота два «сухі» м’ячі.
Один з центральних матчів туру відбувся в Києві, де місцеві армійці приймали дніпропетровський «Дніпро». Зустріч закінчилась внічию — 2:2.
На початку матчу активнішими були дніпропетровці. Та ось на 24-й хвилині за балачки призначається штрафний в бік «Дніпра», і кияни відкрили рахунок. Його вдалося зрівняти лише на 58-й хвилині, коли Дановський метрів з 40 гарматним пострілом послав м’яч у дев’ятку.
На 60-й хвилині армійці подавали кутовий, і Семенов грубо помилився. Це дало змогу Трошкіну вивести своїх вперед. «Дніпро» пішов у рішучий наступ. Господарі все частіше посилають м’яч на кутовий. Один з них на 69-й хвилині подав Лябік, і Снітько головою забиває другий м’яч.
Рахунок залишився незмінним до фінального свистка.
Третю перемогу зряду здобув вдома «Кривбас». «Авангард» з Тернополя був сильнішим з травневих суперників криворіжців і взяти 2 очка у нього було нелегко.
Гості вийшли на цю зустріч, маючи в своїх лавах п’ять захисників. Роль «чистильщика» було віддано досвідченому Щеголькову. Основну ставку вони робили на контратаки.
Зовсім протилежною була установка на гру тренерів криворіжців. Вони виставили лише двох захисників. Місця на флангах оборони займали недавній півзахисник Ткач і Гладких.
Незважаючи на це, наші футболісти довгий час не могли добитись успіху і гра велась в основному в центрі поля. Лише на 54-ій хвилині було забито єдиний гол у цьому матчі. Трояновський довгим пасом вивів вперед Мухачова, той поминув кут штрафного майданчика і сильним ударом послав м’яч в сітку.
З мінімальним рахунком закінчилась зустріч і в Миколаєві, де «Суднобудівник» взяв гору над армійцями Одеси.
Внічию (1:1) зіграли чернівецька «Буковина» і кадіївський «Шахтар», а також житомирський «Автомобіліст» і запорізький «Металург». По два м’ячі забили в ворота один одного чернігівська «Десна» і полтавський «Будівельник».

КИЯНИ НА ОГЛЯДИНАХ «ДНІПРА»
«Зоря» (17.05.1969)
Київ. (Спецкор. «Зорі»). Жителі столиці України добре розуміються у футболі. Вони частенько мають змогу дивитися матчі з участю чемпіона країни та найсильніших команд Союзу. Тим більше приємно було, що кияни назавтра ж після матчу «Динамо» і «Чорноморця» проявили значний інтерес до зустрічі «Дніпра» і місцевих армійців. Цей інтерес був підігрітий багатьма обставинами, і насамперед тим, що на чолі «Дніпра» нині стоїть в недавньому минулому один з провідних гравців київського «Динамо», а в складі дніпропетровців зібралося пять футболістів, які пройшли школу в лавах чемпіона. До того ж колишній капітан «Динамо» Андрій Біба зараз в такій же ролі виводить на матч «Дніпро».
Глядачі, які заповнили трибуни стадіону спортивного клубу армії, виявилися досить обізнаними з усіма вдачами і невдачами, які спіткали «Дніпро» на старті. Вони поставились дуже вимогливо до вихованців В. Лобановського, розраховуючи, що команда, яку він готує і за яку грає А. Біба, мусить бути на рівні тієї майстерності, котру показували в свій час в «Динамо» ці відомі майстри.
Не робилося ніякої скидки на те, що «Дніпро» має справу з досвідченим суперником. Армійці Києва ось уже третій рік задають тон в другій групі класу «А», залишаючись одними з найголовніших претендентів на вихід до вищої ліги.
Коротше кажучи, суперники були достойними один одного і показали, що невипадково в день матчу стояли поруч в турнірній таблиці, маючи по 10 очок. На початку матчу активнішими були наші земляки. Та ось на 24 хвилині за балачки призначається штрафний в бік «Дніпра», і кияни відкрили рахунок. Його вдалося відквитати лише на 58-й хвилині, коли Дановський метрів з 40 гарматним пострілом послав м’яч в дев’ятку.
На 60-й хвилині армійці подавали кутовий, і Семенов грубо помилився. Це дало змогу Трошкіну вивести своїх вперед. «Дніпро» пішов у рішучий наступ. Це примусило господарів частіше посилати м’яч на кутовий. Один з них на 69-й хвилині подав Лябик, і Снітько головою забив другий м’яч киянам. Рахунок 2:2 залишився незмінним. Про високу активність наших земляків свідчить такий факт. Вони подали 12 кутових на ворота армійців, а в їх бік було подано лише пять.
Як повідомив директор стадіону, зустріч з «Дніпром» зібрала рекордну кількість глядачів у цьому сезоні.
Глядачі тепло проводжали «Дніпро», який показав вольовий, атакуючий футбол. Виділявся з нападу Лябик. Він особливо сподобався киянам.
Склад «Дніпра»: Семенов (Пільгуй), Сергєєв, Дановський, Шпаков, Гребенник, Саричев, Гринько, Кржечевський, Лябик, Біба, Снітько.
Як. НОВАК.

«Днепровская правда» (17.05.1969)
Стали известны результаты девятого тура первенства страны среди команд класса «А» второй группы. «Кривбасс» на своем поле выиграл у тернопольского «Авангарда» со счетом 1:0. Результат этой игры верно предсказали: ученик Желтоводской СШ №1 В. Гнатюк, а также А. Морозов, Е. Гросс, Л. Заславский, Н. Галаган, Л. Ланцман, Ю. Ресенчук и Н. Лавринец.
«Днепр» встречался в Киеве с командой СКА. Игра закончилась мирно — 2:2. Голы забили Дановский и Снитько. Участники конкурса не угадали верного счета, но многие из них предсказали ничью. Жюри «Конкурса футбольных провидцев» вносит в актив А. Яцышина, Л. Заславского, В. Петренко, В. Лисняка, Е. Гросса, А. Морозова и В. Канищака по половине очка. Учащийся ГПТУ-16 Ю. Ресенчук получает очко, так как он угадал одного из авторов гола.
Результаты остальных игр: «Судостроитель» — СКА (Одесса) 1:0, «Карпаты» — «Химик» 3:1, «Буковина» — «Шахтёр» 1:1, «Таврия» — «Динамо» 5:1, «Звезда» — СКА (Львов) 2:0, «Автомобилист» — «Металлург» 1:1, «Десна» — «Строитель» 2:2, «Локомотив» — «Азовец» 2:1.

СКА – «ДНІПРО» 2:2
«Спортивна газета» (Киев, 17.05.1969)
Гадаю, що нічийний рахунок найбільше відповідає співвідношенню сил на полі. Якщо в першому таймі можна було віддати перевагу армійцям, то після відпочинку активніше діяли гості, які виграли другий тайм з перевагою в один м’яч.
Усі ж три голи, на жаль, було забито не в результаті красивих комбінацій, а після розиграшу кутових і штрафного. Лише гарматний удар Дановського майже з 40-метрової відстані приніс справжню насолоду глядачам.
Прикро, що через травми своїх п’яти провідних гравців фіналіст «Проліска» не зумів продемонструвати все, на що він здатний. А про великі можливості команди свідчать хоча б її травневі виступи на чужих полях. Армійці ж, яких по праву вважають одними з головних претендентів на першість у підгрупі, діяли значно краще в обороні, ніж в атаці. Форварди киян занадто вже перетримували м’яч.
Я. НОВАК.

СНОВА НИЧЬЯ
«Ленинское знамя» (Киев, 17.05.1969)
СКА — «Днепр». Этот матч 9-го тура, состоявшийся на стадионе КВО, вызвал у киевских любителей футбола большой интерес.
Игра началась взаимной разведкой. Постепенно становится ясным тактическое построение соперников. Гости держали впереди, как правило, двух форвардов. Причем Кржичевский действовал на грани офсайда, а Снитько придерживался левого фланга. Правое крыло оставалось свободным. Этот искусственно созданный вакуум заполняли полузащитники. У днепропетровцев, как известно, наиболее сильное звено — полузащита. Поэтому перед армейцами стояла задача — нейтрализовать опытных хавбеков гостей. Так, против Бибы играл Показ, а действиям Гринько противостоял Полохов. Любопытная дуэль между известным мастером и молодым спортсменом закончилась, на мой взгляд, вничью. А вот Полохов уступал своему подопечному и в активности и в умении вести комбинационную игру.
Где-то до середины первого тайма шла равная игра. Но вот московский арбитр Е. Борисовский за разговоры на поле назначает штрафной удар. Армейцы разыгрывают его, и Славинский отправляет мяч в правый нижний угол — 1:0.
До перерыва у армейцев было еще несколько возможностей для взятия ворот. Достаточно сказать, что атаки хозяев поля завершали защитники Козинец и Артюх. Последний, кстати, единственный из киевлян, кому тренеры выставили пятерку.
Во втором тайме гостям удалось сравнять счет. Однако Трошкин снова вывел армейцев вперед — 2:1. Игра у гостей явно не клеится. Армейцы всей командой в атаке. Но, как это часто бывает, гол влетает в их ворота. Дановский метров с 30-35 пушечным ударом поразил цель – 2:2. Этот счет не изменился.
А. МЕЛЬНИК.

ВНИМАНИЕ: «ТАВРИЯ»

Девятый тур комментирует тренер днепропетровского «Днепра»

мастер спорта Валерий Лобановский

«Комсомольское знамя» (Киев, 17.05.1969)

Впечатляет в этом туре крупный успех «Таврии». Мы играли с этой командой, и она произвела на меня неплохое впечатление. Но всё же должен сказать, что подобной агрессивности и результативности я от симферопольских футболистов не ждал. Крымчане как бы подтвердили этой победой, что их пребывание в лидирующей группе не случайно.

Победа «Карпат» так же закономерна, как случайным и сенсационным было, на мой взгляд, их поражение в прошлом туре. Несмотря на осечку в матче с «Шахтёром», я продолжаю считать львовян одним из реальнейших и серьезнейших претендентов на первое место в подгруппе, правда, при условии, что они сумеют сохранить до конца сезона надлежащую физическую форму.

Игрой своих подопечных в матче с армейцами Киева я, в основном, доволен. Особенно хорошо выглядели ребята во втором тайме. Были после перерыва в их действиях активность, жажда гола, стремление к победе, которых так не хватало в первой половине встречи.

Конечно, досадно, что наш вратарь допустил элементарные и обидные промахи. Но это, я бы сказал, ошибки молодости, потому что Семёнов, безусловно, способный голкипер.

Несколько слов о судействе нашей встречи. Я не скажу, что арбитры были пристрастны к одной из команд, но и судья в поле Борисовский и его помощники на линиях допустили много ошибок, повлиявших на исход поединка. В связи с этим удивляет странное решение Федерации футбола СССР, отменившей просмотры судейства игр во второй группе класса «А» местными коллегиями. Арбитры, даже крайне неквалифицированно проведшие матч, остаются фактически вне критики.

НА РІЗНИХ ПОЛЮСАХ

«Молодь України» (Киев, 20.05.1969)

Два роки не бачили київські любителі футбола у грі заслуженого майстра спорту Андрія Бібу. Така нагода трапилася минулого четверга, коли на столичному стадіоні КВО господарі поля приймали дніпропетровський «Дніпро», в складі якого нині виступає триразовий чемпіон країни. Неабиякий досвід і витончена техніка ветерана, безумовно, допомогли гостям досягти почесної нічиєї (2:2) в поєдинку дев’ятого туру.

Це була зустріч сусідів по таблиці. Обидва колективи перебувають у провідній групі, та їхній турнірний шлях склався неоднаково. «Дніпро» стартував непогано, та в третьому і четвертому турах зазнав поразок. Відтак почав надолужувати прогаяне. Нелегка справа, якщо врахувати, що в команді травмовано кількох провідних гравців. Та все ж «Дніпро», яким керує колишній одноклубник А. Біби — Валерій Лобановський, невпинно йде вгору. В останньому, десятому турі він удома завдав поразки полтавському «Будівельнику» — 2:0.

Київські армійці виступають стабільніше, без різких «стрибків». Постійні лідери другого ешелону цього сезону теж претендують на успіх. Поки що впадає у вічі деяке зменшення агресивності київської лінії нападу, яка завжди була найгрізнішою.

Є БОМБАРДИРИ, Є!

«Радянська Україна» (Киев, 17.05.1969)

Дев’ятий тур зустрічей українських команд другої групи класу «А» коментує суддя всесоюзної категорії Б. Шмигельський:

— Лідер третьої підгрупи другого ешелону харківський «Металіст» відклав свій календарний матч у Вінниці з «Локомотивом», бо був зайнятий у товариському міжнародному матчі з олімпійською збірною Румунії. Зустріч у Харкові пройшла цікаво і закінчилась внічию (2:2). Та в цей календарний день не довелось скучати глядачам і на інших стадіонах республіки. Форварди були близькі до того, щоб перевершити рекорд попереднього ігрового дня, коли вони забили 29 м’ячів в одинадцяти матчах. Нині ж стільки голів влетіло у ворота, але в десяти зустрічах.

Успішно завершив подорож кадіївський «Шахтар». Новачок повертається додому не тільки з гучною перемогою над «Карпатами», а й з вагомими чотирма очками. Стільки ж він здобув у шести попередніх іграх.

Стадіон київського СКА зібрав чимало болільників. Вони прийшли, щоб побачити, як зараз грає А. Біба, на що здатна команда, якою керує нині теж старий знайомий В. Лобановський. Перший тайм Біба провів так, що глядачі жартували: «Не гірше, як у найкращі часи в своєму «Динамо»».

Результати 9-го туру такі: «Суднобудівник» (Миколаїв) — СКА (Одеса) — 1:0, «Карпати» (Львів) — «Хімік» (Сєвєродонецьк) — 3:1, «Буковина» (Чернівці) — «Шахтар» (Кадіївка) — 1:1, «Таврія» (Сімферополь) — «Динамо» (Хмельницький) — 5:1, «Кривбас» (Кривий Ріг) — «Авангард» (Тернопіль) — 1:0, «Зірка» (Кіровоград) — СКА (Львів) — 2:0, «Десна» (Чернігів) — «Будівельник» (Полтава) — 2:2, «Локомотив» (Херсон) — «Азовець» (Жданов) — 2:1, «Автомобіліст» (Житомир) — «Металург» (Запоріжжя) — 1:1, СКА (Київ) — «Дніпро» (Дніпропетровськ) — 2:2.