9 августа 1970 года. Воскресенье
Чемпионат СССР. Первая лига. 24-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) – «Волгарь» (Астрахань) – 2:1

«Днепр» (Днепропетровск) — «Волгарь» (Астрахань) — 2:1 (2:0).
9 августа 1970 (воскресенье). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 12000 зрителей. Ясно. 25 градусов.
Судьи: А. Мартынов, А. Ефремов, И. Павлов (все – Москва).
«Днепр» (футболки красные, трусы белые, гетры красные): 1 Колтун – 3 Найда – 2 Сергеев, 4 Федоренко, 5 Богданов – 6 Гринько (к), 7 Шнейдерман (Торопов, 67? 75?), 10 Назаров – 8 Пинчук, 9 Христян, 11 Романюк (Мирошин, 46).
Запасные: Семёнов, Грибенник, Литовченко.
«Волгарь» (футболки, трусы, гетры белые): А. Павлов, В. Васильев, Л. Сердюков (к), П. Саблин, Ю. Сонцев, В. Кондрашов, В. Андронов, Т. Гвасалия (В. Евплов, 79), О. Новиков, О. Гаделия, В. Стаханов.
Запасные: Ю. Маков, Г. Качура.
Старший тренер – Ю. Белоусов. – составы из протокола матча.
Голы: 1:0 Шнейдерман (16, гп Христян), 2:0 Пинчук (21, гп Сергеев), 2:1 Гаделия (66).

На матче присутствовал гениальный шахматист и большой поклонник футбола Михаил Таль.

Второй гол влетает в ворота «Волгаря»

Видео из фильма "Эпоха футбола" (2010)

За мяч борется Анатолий Гринько. Слева Николай Пинчук

Фотография из архива Николая Пинчука

СКРОМНА ПЕРЕМОГА
«Прапор юності» (11.08.1970)
Завершення атаки залишається одним з найвідчайдушніших недоліків у грі дніпропетровців, не позбувшись якого в найближчий час вони остаточно втратять шанси на перехід до вищої ліги. Яскравою ілюстрацією їх «беззубості» був недільний поєдинок з астраханцями.
За матч з «Волгарем» усі нападаючі «Дніпра», за винятком Пінчука, одержали двійки, хоч у першому таймі мали безперечну перевагу над захисниками суперника: створивши безліч небезпечних ідеальних для взяття воріт ситуацій, вони не добились відчутної переваги в рахунку.
Вже на першій хвилині Христян затримався з ударом у воротарському майданчику. На 4-ій Гринько несподівано вийшов на високу передачу Христяна. М’яч після удару головою влучив у штангу. На 7-ій хвилині Пінчук виявив настирливість і відібрав м’яча у захисників біля самісінької лицевої лінії. Коротка комбінація з участю Назарова і Христяна, — і знову гола немає. Занадто вже слабеньким був удар центрального нападаючого. Павлов, воротар «Волгаря», взяв м’яч.
У ході зустрічі склалось враження, що часто голеві позиції були несподіванкою не тільки для тих, хто оборонявся, а й для атакуючих. І не дивно, бо виникали вони в основному завдяки індивідуальним зусиллям технічно озброєних дніпропетровців, а не в результаті добре продуманих і чітко розіграних комбінацій, які є основою будь-якого поєдинку. Якщо ж гра будується на одній імпровізації, вона обов’язково несе в собі елементи хаотичності.
У «Дніпра» все ще немає яскраво вираженого організатора, диригента гри і цим значною мірою пояснюється безплідність тієї величезної роботи, яку виконують на полі футболісти і яка матч від матчу накопичує їх змореність. Забігаючи наперед, скажемо, що дніпропетровців не вистачило на увесь матч і в кінці його вони вже не переважали суперників у швидкості.
До усього цього слід додати непогодженість у діях центральних захисників. Явно не в своїй тарілці почуває себе на місці стопера Федоренко. Його рухливість приносить більше шкоди, аніж користі, бо молодий футболіст занадто захоплюється підтримкою наступаючих. Астраханці одержали лише три можливості взяти ворота Колтуна, і всі три — саме з центральної зони. На 23-ій хвилині на одинадцятиметровій позначці одержав м’яч ніким не атакований Гаделія. Форварда підвели нерви. Він ударив прямо на Колтуна. На 30-ій Стаханов знаходився ще ближче до воріт. М’яч пройшов праворуч від цілі. А от на 66-ій хвилині щастя все-таки посміхнулось волжанам. Наші стопери не зуміли розібрати нападаючих під час контратаки, і Гаделія буквально розстріляв ворота, пославши м’яч у «дев’ятку».
Три помилки, кожна з яких могла закінчитись голом і звести нанівець дев’яносто хвилин переваги атакуючих дніпропетровців. Щоправда, вони виникли тоді, коли два м’ячі уже побували у сітці воріт астраханців.
На 16-ій хвилині Христян обіграв трьох суперників і точно розрахував пас Шнейдерману. Той ударив, не роздумуючи — 1:0. На 21-ій в атаку підключився Сергєєв, увійшов у штрафний гостей. Пінчук прийняв м’яч і з розвороту послав його під перекладину.
Таким чином, скромна перемога (2:1) в матчі, який, здавалося б, мав принести розгромний результат.

ВПЕРШЕ НА ЗЕМЛІ ПРИДНІПРОВ’Я
«Зоря» (11.08.1970)
У своєму черговому календарному матчі «Дніпро» приймав вдома команду «Волгар». Це був перший виступ астраханських футболістів на землі Придніпров’я. Про сам матч багато не напишеш, бо сили на полі виявилися занадто нерівними: «Дніпро» в турнірній таблиці на третій сходинці зверху, а «Волгар» — на третій знизу.
Після численних атак, проведених на ворота гостей, господарі поля, нарешті, на 16 хвилині добилися успіху. О. Христян красиво обіграв двох захисників, відпасував м’яч у центр штрафного майданчика і Р. Шнейдерман відкрив рахунок. Через 5 хвилин його подвоїв М. Пінчук, який завершив атаку, почату захисником В. Сергєєвим. Багато вигідних гольових моментів лишилися незавершеними, що стає вже хронічною хворобою «Дніпра».
Перевагу господарів було видно і на початку другого тайму, аж поки гості в одну з рідкісних контратак не відквитали один гол. Все було в них зроблено блискавично, і захисники «Дніпра» навіть не встигли опам’ятатися, як м’яч, після удару О. Гаделія на 66 хвилині, опинився в сітці. Після цього у «Волгаря» з’явилися шанси відігратися, а «Дніпро» почав більше уваги приділяти захисту воріт. Лише під кінець матчу господарі знову пішли вперед, але змінити результат (2:1) їм вже не вдалося.
Гра в другому таймі розчарувала глядачів. Вихід на поле В. Мірошина лише зашкодив команді. Його пасивність і байдужість важко зрозуміти.
Склад «Дніпра»: Колтун, Сергєєв, Найда, Федоренко, Богданов, Гринько, Шнейдерман (Торопов, 67), Пінчук, Христян, Назаров, Романюк (Мірошин, 46).
Інші результати: «Карпати» — «Молдова» — 1:0, «Кубань» — «Памір» — 0:0, СКА (Кв.) — «Локомотив» (М.) — 1:1, «Жальгіріс» — «Текстильник» — 3:0, «Даугава» — «Крила Рад» — 0:1, «Динамо» — «Шахтар» — 4:1, «Рубін» — «Кайрат» — 2:1, «Уралмаш» СКА (Хб.) 1:0.
Зустріч «Металіста» і «Будівельника» відбулася учора.

На знімку: перший гол у ворота «Волгаря».
Фото Ю. Серадського.

БЕСЦВЕТНАЯ ПОБЕДА
«Днепровская правда» (11.08.1970)
Третье подряд поражение терпит «Волгарь» во втором круге. Не везет ему на полях соперников. Сначала волжане со счетом 0:4 проиграли «Молдове», два безответных гола пропустили они в свои ворота во Львове, и вот в прошедшее воскресенье «Волгарь» испытывает горечь поражения от «Днепра».
Атак на ворота гостей было огромное количество. И все они носили острый характер. Но вот с завершающими ударами у наших земляков явно не получалось. Мячи пролетали или мимо ворот, или же становились легкой добычей Павлова, хотя он неуверенно провел матч.
В первом тайме очень резво действовал Христян. В штрафной площадке соперника он чувствовал себя свободно, обыгрывая порой по два-три защитника. Успевал Христян не только выводить на удар своих коллег по команде, но и сам частенько завершал атаки. Правда, тут он выглядел значительно хуже. По крайней мере трижды Христян упустил верную возможность послать мяч в сетку ворот.
Свой первый гол игроки «Днепра» забили при контратаке. Назаров отбил мяч на вышедшего вперед Христяна. Тот ушел от преследователей, в штрафной площадке после серии финтов обыграл двух защитников, отпасовал чуть назад набегавшему Шнейдерману, и полузащитник «Днепра» в упор пробил с близкого расстояния по воротам.
Через пять минут благодаря Сергееву, прострелившему с правого фланга вдоль ворот, Пинчук красиво забивает второй гол. И вдруг что-то необъяснимое случилось с хозяевами поля. То ли они решили, что мячи сами собою будут залетать в ворота, то ли устали, но игра сразу изменилась в худшую сторону. Этим-то и пользовались волжане. На 30-й минуте они провели вторую за весь первый тайм атаку и едва не добились успеха.
После перерыва «Днепр» первые три минуты играл на высоких скоростях. Не везло в этом матче Гринько. Дважды его удары приходились в штангу. Вероятно, неудача сказалась на всей его игре, которую капитан команды провёл не лучшим образом. Хуже играл во втором тайме и Христян, и лишь Пинчук и Федоренко оставили у болельщиков приятное воспоминание после поединка.
Гости, убедившись в том, что «Днепр» не в состоянии увеличить счет, сами начали тревожить ворота Колтуна. Одна из попыток увенчалась успехом.
Откровенно говоря, впечатление о матче осталось плохое. Разочаровал «Днепр» своей игрой болельщиков. Если и оставшиеся поединки наши земляки будут проводить на таком же уровне, то не удержаться им в призовой тройке.
В. ГОЛОВАЧ.

ЗА ВЕЛИКОЇ ПЕРЕВАГИ
«Спортивна газета» (Киев, 11.08.1970)
У коротенькому газетному звіті неможливо описати число моментів, які протягом матчу виникли біля воріт гостей. «Дніпро» мав велику перевагу. Та волжанам лише двічі довелося починати з центра. В перший раз це трапилося після того, коли Христян обіграв двох захисників у штрафному майданчику й одразу віддав пас у центр на Шнейдермана. Удар півзахисника був точним і сильним. А на 21-й хвилині захисник «Дніпра» Сергєєв підключився в атаку, навісив м’яч на одинадцятиметрову позначку, і Пінчук головою подвоїв рахунок. (забавная ошибка, как видно из видеофрагмента матча. Видимо, в тот день были проблемы с телефонной связью между Днепропетровском и Киевом – Р.Л.) Через дві хвилини, під час однієї з небагатьох контратак, гості могли скоротити рахунок, однак Гаделія пробив неточно. Свою помилку він виправив після перерви — забив гол, перебуваючи в аналогічній ситуації.
Після пропущеного м’яча активність господарів значно знизилася. Дніпропетровці вже більше думали про те, щоб не втратити здобутого. Лише під кінець матчу «Дніпро» провів кілька гострих атак. Проте без успіху. До того ж, поява у другому таймі на полі Мірошина пішла лише на шкоду команді.
Я. НОВАК.
Дніпропетровськ (телефоном).

ЧЕМПИОНАТ ФУТБОЛИСТОВ
«Волга» (Астрахань, 11.08.1970)
Давно игроки «Волгаря» не забивали мяч в ворота соперников. В матче с днепропетровским «Днепром» им это удалось сделать. Но этот единственный гол не принёс астраханцам ни одного очка, так как украинские футболисты провели в ворота «Волгаря» два мяча. «Днепр» выиграл со счётом 2:1.