3 июня 1968 года. Понедельник
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 12-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Таврия» (Симферополь) – 0:0

«Днепр» (Днепропетровск) — «Таврия» (Симферополь) — 0:0.
3 июня 1968 (понедельник). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 20000 зрителей.
Судья: Ю. Бочаров (Москва).
«Днепр»: 1 Пильгуй – 3 Дановский (к) – 2 Сергеев, 4 Сарычев, 5 Грибенник – 6 Биба, 7 Шнейдерман, 8 Литовченко (Снитько), 10 Гринько – 9 Кржечевский, 11 Романюк.
Старший тренер – Л. Родос.
«Таврия»: А. Востров, Н. Гостев, С. Мирошниченко, А. Федотов, Н. Тимошенко, В. Суковицын, В. Григорьев, В. Портнов, Ю. Зубков, Н. Климов, В. Прилепский (В. Качкуров, 46; Г. Гнездилов, 66).
Старший тренер – А. Зубрицкий. – составы предоставлены Владимиром Хорошиловым.
Дублёры – 4:2.

НА ПЕРШІСТЬ КРАЇНИ
«Зоря» (04.06.1968)
Учора на Дніпропетровському стадіоні «Метеор» в черговому матчі на першість країни зустрілися сімферопольська «Таврія» і «Дніпро». Рахунок матчу 0:0.

«Днепровская правда» (04.06.1968)
Вчера на стадионе «Метеор» состоялась очередная игра на первенство страны по футболу среди команд мастеров класса «А» второй группы «Днепр» — «Таврия» (Симферополь).
Игра закончилась с ничейным результатом — 0:0.

ХТО Ж ЗАБ’Є ГОЛ?
«Зоря» (05.06.1968)
Прихильників «Дніпра» все частіше починає хвилювати питання: чи знайдуться в команді гравці, які, нарешті, доведуть, що в їх колективі теж є бомбардири. Ось у позавчорашньому матчі з «Таврією» дніпропетровці переважали всі 90 хвилин. Вони були неподільними господарями і два тайми демонстрували красивий наступальний футбол. Але вся ця краса втрачала свій блиск в останню мить, коли треба було завдати вирішальний удар. Коли здавалося, що м’ячеві вже нікуди діватися, і бути йому лише в сітці воріт, м’яч летів кудись в інший бік, або ставав здобутком гостей.
Щоправда, немала вина в «сухому» рахунку воротаря «Таврії» A. Вострова, який був героєм матчу. Він кілька разів бездоганно брав мячі після ударів А. Біби, B. Литовченка, В. Романюка. На «другому поверсі» А. Востров був, як-то кажуть, королем, а ось перевірити його здібність перетинати шлях м’ячеві на землі дніпропетровці чомусь не наважились.
Звітний матч показав, що «Дніпро» вміє і може демонструвати сучасний футбол, насичений красивими комбінаціями з участю крайніх захисників. Та треба, щоб гравці не захоплювались поперечними передачами, які полегшують противнику організацію оборони, як це було в зустрічі з «Таврією» (рахунок 0:0).
Вперше ворота «Дніпра» в основному складі захищав молодий В. Пільгуй. Роботи йому було дуже мало. У другому таймі єдиний удар гостей в його бік мав завершитись голом, але воротар спокійно ліквідував цю небезпеку.

ВЫСТОЯЛИ!
«Крымская правда» (Симферополь, 05.06.1968)
3 июня на днепропетровском стадионе «Метеор» в очередном матче первенства страны по футболу среди команд второй подгруппы второй группы класса «А» хозяева поля принимали «Таврию».
Известно, что на выезде всегда труднее играть, чем у себя дома. На этот же раз нашим землякам пришлось вдвое сложнее решать поставленную задачу, ибо футболисты «Днепра» вышли на поле с одним намерением: победить. Если до перерыва крымчане, сдерживая натиск соперников, время от времени пытались контратаковать, то во второй половине они почти всей командой вынуждены были уйти в защиту.
В переднюю линию атаки хозяева отрядили Г. Кржечевского, А. Гринько и В. Романюка. Быстрые, напористые и изобретательные, они искали пути к воротам «Таврии» в основном на правом фланге
Обороной симферопольцев в этом матче уверенно руководил С. Мирошниченко. Главного диспетчера «Днепра» заслуженного мастера спорта А. Бибу надежно «прикрыл» В. Григорьев. Блеснул мастерством и наш вратарь А. Востров, который, по крайней мере, в пяти случаях спас команду от верных голов. Уже на 19-й минуте он снял мяч с ноги В. Романюка, а во втором тайме, когда днепропетровцы предприняли затяжной штурм, он удачно сыграл на выходах, при подаче угловых и штрафных ударов.
Итак, «Таврия» выстояла против грозных соперников, хотя последние после отдыха подали у её ворот 12 угловых, симферопольцы же только один. Тем приятнее поздравить наших земляков с благополучным исходом матча, ибо ничья ничьей — рознь, даже нулевая.
«Таврия» выступала в следующем составе: А. Востров, Н. Гостев, С. Мирошниченко, А. Федотов, Н. Тимошенко, В. Суковицын, В. Григорьев, В. Портнов, Ю. Зубков, Н. Климов, В. Прилепский (46 мин. – В. Качкуров, 65 мин. — Г. Гнездилов).
Дублёры – 4:2 в пользу «Днепра».
А. БЕЛОВ.

ВЫДЕРЖАЛИ, УСТОЯЛИ!
«Крымский комсомолец» (Симферополь, 05.06.1968)
Хотя после финального свистка на табло остались нули, матч никак нельзя назвать скучным. Все 90 минут на поле была упорнейшая борьба. Нужно было видеть этот интересный поединок, чтобы полностью уяснить, с каким упорством хозяева поля старались добиться успеха и как самоотверженно оборонялись гости. Но это не была игра в одни ворота. Днепропетровцы сразу же пошли на штурм ворот «Таврии», наступая в основном правым флангом с неожиданными передачами на левый и снова в центр, где центральные нападающие «Днепра» Г. Кржечевский и А. Гринько на большой скорости врывались в штрафную площадку «Таврии» и беспрерывно били по воротам. Оборона «Таврии», которую на этот раз возглавил С. Мирошниченко, спокойно, без ошибок отражала натиск хозяев поля, своевременно подстраховывая друг друга. Действуя на контратаках, симферопольцы тоже создали ряд острых моментов у ворот «Днепра», но безуспешно.
После перерыва хозяева поля буквально обрушились на ворота «Таврии», они подали 12 угловых, но так ничего и не добились. Героем матча можно назвать вратаря крымчан А. Вострова, в первом тайме он дважды спас команду от верных голов, а после перерыва при беспрерывной подаче угловых неизменно выходил победителем в единоборстве с нападающими «Днепра».
И. ЛУХАНИН.

ЧИ ЗНАЙДУТЬСЯ У «ДНІПРА» БОМБАРДИРИ?
«Прапор юності» (06.06.1968)
Після закінчення матчу між «Дніпром» і «Таврією» арбітр зустрічі суддя всесоюзної категорії Юрій Іванович Бочаров, який, до речі, успішно впорався з своїми обов’язками, сказав:
— Я цього року не вперше проводжу матчі другої підгрупи. Скажу, що «Дніпро» приємно мене вразив красою своєї гри, яка, звичайно, радує око глядачів. Відсутність голів я можу пояснити тим, що команда занадто захоплюється поперечними передачами, полегшуючи супернику організувати оборону. Вірніше, втрачається елемент несподіванки, і зусилля команди залишаються марними. Та коли бути відвертими, то велика «вина» за сухий рахунок в цьому матчі лежить і на воротареві «Таврії». А. Востров був справжнім героєм матчу, бездоганно зігравши на «другому поверсі».
У «Дніпра» мені сподобався О. Снітько, який вийшов у другому таймі. Він вніс свіжість в гру нападу і з його появою гостям стало ще важче.
З оцінкою, яку зробив арбітр, можна цілком погодитись. Слід лише додати, що в жодному з попередніх матчів «Дніпро» не мав такої відчутної переваги, як у звітному. 90 хвилин безперервних атак!
Вже на 13-ій хвилині В. Романюк виявився сам на сам з воротарем «Таврії», але А. Востров кинувся йому в ноги і врятував становище. На 40-й хвилині А. Біба сильно й точно пробив у верхній кут воріт, та знову м’яч став здобиччю воротаря. Тут же Біба подав кутовий. Востров відбив м’яч прямо в ноги В. Литовченка, але той не скористався зі зручного становища. На 66-й хвилині сильно пробив О. Снітько. М’яч потрапив в штангу.
Всього й не перелічити. А рахунок — 0:0 залишився незмінним. Кримчани лише двічі ставили під загрозу ворота «Дніпра». В першому таймі удар В. Суковіцина був неточним, а в другому на місці виявився молодий воротар «Дніпра» В. Пільгуй, який вперше вийшов за основний склад. (на самом деле Владимир Пильгуй впервые вышел в основном составе в предыдущем матче с СКЧФ (Севастополь) — Р.Л.)
Прихильники «Дніпра» не без хвилювання задумуються над питанням: чи знайдуться у команді бомбардири, які принесуть голи? Віриться, що вони є і незабаром себе проявлять.
З інших матчів минулого туру безперечний інтерес являла зустріч між лідерами «Суднобудівником» і «Кубанню». Перемогли українські футболісти з рахунком 2:0. Треба, однак, нагадати, що «Кубань» останні зустрічі проводить без кількох своїх основних гравців — троє з них хворіють, а один закликаний до збірної молодіжної країниНайближчий час покаже наскільки серйозними є претензії миколаївців на лідерство. Бо, фактично, крім Дніпропетровська, вони на виїзді не провели достатньої кількості серйозних зустрічей.
Втратили по одному очку і інші лідери. В матчах «Металіст» — «Сокіл», а також «Авангард» — «Металург» (Запоріжжя) зафіксовано однаковий результат — 1:1. Запоріжці ніяк не можуть перебороти психологічний бар’єр в зустрічах з «Авангардом», який залишається для них досить неприємним суперником. Кіровоградська «Зірка» нанесла відчутну поразку спартаківцям Нальчика — 3:1, а «Труд» у Липецьку виграв у місцевого «Металурга» 1:0. Внічию — 1:1 — зіграли рязанська «Звезда» і «Текстильник».