26 июля 1968 года. Пятница
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 21-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Металлист» (Харьков) – 1:0

«Днепр» (Днепропетровск) «Металлист» (Харьков) — 1:0 (0:0).
26 июля 1968 (пятница). 19:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 30000 зрителей.
Судья: В. Корнилов (Грозный).
«Днепр»: Пильгуй – 3 Дановский (к) – 2 Сергеев, Сарычев, Грибенник Сизов, Шнейдерман, 10 Гринько – 8 Снитько, Кржечевский (Литовченко, 46), 11 Романюк.
Старший тренер – Л. Родос.
«Металлист»: А. Савченко, В. Онисько, В. Аристов, И. Матвиенко, А. Малявкин, Е. Несмеян, А. Борисенко (Я. Немировский), Н. Каштанов, В. Поляков, А. Кафаджи, В. Милес (А. Поскотин, 46).
Старший тренер – В. Каневский. – составы из "Спортивної газети".
Гол: 1:0 Снитько (78, гп Сергеев).
Дублёры – 0:0.

ЗУСТРІЛИСЬ ДАВНІ СУПЕРНИКИ
«Зоря» (27.07.1968)
Вчора на дніпропетровському стадіоні «Метеор» відбулася одна з центральних зустрічей сезону. Футболісти «Дніпра» приймали своїх давніх суперників  команду харківського «Металіста»Характернощо суперники за останні роки не проявляють «гостинності» один до одного у себе вдомаПротягом минулих трьох чемпіонатів харківяни жодного разу не перемогли в Дніпропетровську, а наші земляки  на полі «Металіста».
Чи вдасться порушити цю традиціюЦе питання цікавило багатьох любителів футболаАдже «Металіст» нині виступає досить вдало і наполегливо переслідує лідера другої підгрупи.
Цікавий матч закінчився з рахунком 1:0 на користь «Дніпра».

«Днепровская правда» (27.07.1968)
Вчера футболисты «Днепра» принимали на своём поле одного из лидеров второй подгруппы харьковский «Металлист». Первая игра второго круга закончилась со счётом 1:0 в пользу хозяев поля.

ПОРАЗКА В МІСТІ НА ДНІПРІ
«Соціалістична Харківщина» (Харьков, 28.07.1968)
26 липня харківський «Металіст» зустрічався у Дніпропетровську з місцевою командою «Дніпро».
На останніх хвилинах зустрічі футболісти «Дніпра» забили єдиний мяч у ворота гостей.
Г. ШУБ.

«ДНІПРО» — «МЕТАЛІСТ» — 1:0
«Прапор юності» (30.07.1968)
Олександр Снітько відкрив 8 квітня на 34-ій хвилині зустрічі дніпропетровців з рязанцями рахунок «Дніпра» в ювілейній першості країни. Його гол приніс тоді першу перемогу нашим хлопцям в сезоні.
І ось 26 липня. Стадіон «Метеор». Стартова гра другого кола. «Дніпро» приймає харківську команду «Металіст» — другу в підгрупі за підсумками першого кола і одного з найвірогідніших кандидатів на вихід в турнір претендентів. І знову саме удар Снітька приносить перемогу господарям поля. Але до нього було 78 хвилин гострої і цікавої боротьби.
Для «Металіста» цей матч багато важив. В разі перемоги харківяни могли розраховувати вже найближчим часом наздогнати футболістів миколаївського «Суднобудівника», поразка ж відкидала їх вниз і, головне, підривала психологічні ресурси. Ось чому на початку другого тайму, коли «Дніпро» остаточно заволодів ініціативою і диктував суперникові свою волю, тренер харківян В. Каневський увів у гру третього центрального захисника Поскотіна замість лівого крайнього нападаючого Мілеса, кращого бомбардира команди минулого року. Це було неабиякою помилкою В. Каневського, бо футболісти «Дніпра» переконались, що суперник намагається врятувати очко за захисними редутами і одержали змогу навальну гру замінити продуманішими наступальними акціями. А до цього важко було назвати переможця.
На початку першого тайму територіальні завоювання «Дніпра» нічого не давали, а контратакуючі дії харківян були небезпечними і двічі могли закінчитись взяттям воріт Пільгуя.
На 11-й хвилині наш воротар взяв важкий мяч в лівому нижньому куті після сильного удару Мілеса.
На 25-ій Каштанов послав мяч під самісіньку перекладину. Пільгуй і тут вчасно зреагував на удар суперника і в самовідданому стрибку дістав мяч.
«Дніпро», відвоювавши центр поля, все ще не міг налагодити атакуючої гри. Пославши в передню лінію Гринька, Романюк відтягнувся назад. Він взяв на себе функції диригента, але занадто забирався в глибину поля і, обігравши одного-двох суперників, все ж втрачав мяча, так і не пославши його вперед. З численними помилками грав у ці хвилини Шнейдерман.
Так тривало десь аж до середини тайму. За цей час лише один раз наші могли взяти ворота. На 16-ій хвилині Кржечевський обіграв на лівому фланзі двох захисників і зробив дуже небезпечний пас у воротарський майданчик. Гринько запізно зреагував на мяч.
Довелось нашим міняти тактику. Гринько і Романюк зайняли свої звичайні місця і загроза воротам «Металіста» зросла. На 28-ій хвилині Романюк обіграв центрального захисника гостей Арістова і разом з Снітьком мав перед собою у штрафному майданчику лише Матвієнка, що поспішав навперейми. Та пас Снітькові, що йшов ліворуч від нього, Романюк віддав пізно — і той змушений був бити по воротах під дуже гострим кутом. Савченко, воротар «Металіста», взяв мяч.
На 37-ій хвилині Кржечевський перестрибнув високих захисників. І знову воротар взяв мяч.
На 42-ій хвилині наші втратили ще одну вірну можливість відкрити рахунок, після того як Дановський «пробив» стрій захисників і Романюк підхопив мяч за їх спинами. Десять метрів залишалось до воріт, але мяч пішов занадто високо.
Після відпочинку замість Кржечевського на поле вийшов Литовченко. Стало очевидно, що наші тренери побоювались активних дій харківян у другому таймі і вирішили чистого форварда замінити більш універсальним футболістом, який при потребі міг би поповнити лінію півзахисників. Він і дійсно хвилин через десять відтягнувся назад, але не з метою посилити захисні лінії.
Цей маневр відходу до центра поля півзахисників після того, як в лавах харків’ян зявився третій центральний захисник, був необхідний, і саме завдяки тому, що нашим вдалось витягти за межі штрафного захисників «Металіста», «Дніпро» переміг. Форварди Снітько і Романюк одержали більше простору і «Дніпро» зумів провести кілька несподіваних атак. Одна з них, розпочата захисником Сергєєвим, і закінчилась невідпорним ударом Снітька з місця лівого півсереднього в ближній нижній кут воріт.
Це був матч, в якому один гол вирішував усе. І тому особливо неприємно, що арбітр зустрічі В. Корнілов (м. Грозний) помилявся в найкритичніші моменти.

ГОНИТВА ЗА ЛІДЕРОМ
«Зоря» (30.07.1968)
Після закінчення матчу між «Дніпром» і «Металістом» старший тренер харківян майстер спорту Віктор Каневський, довідавшись про те, що цього ж дня лідер підгрупи «Суднобудівник» виграв у «Таврії» з рахунком 3:0, сказав:
Тепер миколаївці стають для нас ще більш недосяжними. Наздоганяти їх стає все важче.
Так, поразка від «Дніпра» з рахунком 0:1 (гол на 78-й хвилині забив дніпропетровець О. Снітько) значно погіршила шанси «Металіста» в боротьбі за лідерство. Але в той же час до «Суднобудівника» наблизилась кіровоградська «Зірка», яка позавчора виграла у запорізького «Металурга» з рахунком 3:2.
Того ж дня жовтоводський «Авангард» закінчив внічию матч з «Ростсельмашем» 1:1, а кременчуцький «Дніпро» переміг липецький «Металург» з рахунком 1:0, «Кубань» «Звезда» (Рязань) 3:0, «Труд» «Металург» (Куйбишев) 2:0.

«Спортивна газета» (Киев, 30.07.1968)
Важко було повірити, що добре організована оборона гостей витримає шалений тиск, якому її весь час піддавали дніпропетровці. Але досить довго захисні лінії «Металіста» діяли впевнено, без фатальних для себе помилок. Лише незадовго до фінального свистка захисники харків’ян не встигли прикрити наполегливого Снітка. Після його сильного удару м’яч, торкнувшись когось з харків’ян, мов стріла, влетів у сітку. Долю матчу було вирішено.
Ось вже багато років суперники не можуть з’ясувати стосунки між собою. Рахунок 1:0 став традиційним у їхніх зустрічах. Причому перемога дістається, як правило, господарям поля. Але, незважаючи на традицію, звітний матч був, безперечно, найкращим з тих, що дивилися дніпропетровці в нинішньому сезоні. Команди провели його старанно, в повну міру сил і можливостей. Справедливість вимагає віддати перевагу «Дніпру», який все ж більше дбав про перемогу, ніж гості. Тільки в дебюті поєдинку харківяни провели кілька небезпечних атак, під час котрих добре показав себе молодий воротар «Дніпра» Пільгуй. Більшу ж частину зустрічі «Металіст» оборонявся. Наприклад, у другому таймі гості тримали попереду лише одного-двох гравців. Якщо до цього додати, що ще при нульовому рахунку гості замінили форварда на третього центрального захисника, то стане зрозумілим, чому господарі сміливо йшли вперед.
І все ж гості несподівано для себе мали змогу врятувати очко. На останній хвилині зустрічі у Сергєєва відібрали мяч, і біля воріт «Дніпра» виникла голева ситуація. Та для господарів все обійшлося добре.
Я. НОВАК.
м. Дніпропетровськ (телефоном).

ДО ЛИДЕРА ЧЕТЫРЕ ОЧКА
«Красное знамя» (Харьков, 30.07.1968)
26 июля трибуны днепропетровского стадиона «Метеор» украсил пёстрый наряд зрителей. Матч с харьковчанами вызвал у любителей футбола повышенный интерес. Команды выходят на поле. Зрители с букетами цветов ринулись на поле к нашим ребятам. Над трибунами взметнулся огромный плакат со словами «Привет от харьковских студентов». Несколько позже мы узнали, что это приветствовали нас ребята из института радиоэлектроники, находящиеся в Днепропетровске.
Первый тайм проходил примерно в равной борьбе, но острота матча накалялась с каждой минутой. Волна атаки накатывалась то на одни, то на другие ворота. А на трибунах тоже шла борьба за инициативу. Каждое удачное действие нашего игрока вызывало шумное одобрение студентов и до игроков долетало призывное: «Шай–бу, шай–бу!».
Потом инициатива перешла к тридцатитысячной аудитории днепропетровцев: теперь они уже одобряли действия своей команды. Днепропетровцы надолго завладевают инициативой и... добиваются успеха. Сильно пробитый мяч летел прямо в руки А. Савченко, но, коснувшись чьей-то ноги, неожиданно изменил направление и скользнул в наши ворота. Досадная неудача.
Обидно, что такой нелепый случай отнял у нас столь важные очки. Тем более, что в этом туре «Судостроитель» Николаева выиграл у симферопольской «Таврии» 3:0, а кировоградская «Звезда» – у «Металлурга» Запорожья 3:2.
Случившееся не вернёшь, но отчаиваться не следует, ведь сегодня в Харькове встреча с «Днепром» из Кременчуга (по их желанию игра перенесена в наш город) с командой, которой мы проиграли на своём поле.