11 сентября 1966 года. Воскресенье
Чемпионат СССР. 2-я группа класса "А". 27-й тур
«Днепр» (Днепропетровск) — «Авынтул» (Кишинёв) – 0:0

«Днепр» (Днепропетровск) — «Авынтул» (Кишинёв) — 0:0.
11 сентября 1966 (воскресенье). 18:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 30000 зрителей.
Судьи: В. Бабушкин, П. Апухтин, В. Денисов (все – Москва).
«Днепр» (футболки красные, трусы белые, гетры красные): Городенко – 3 Дановский – 2 Канафоцкий, 4 Белолюбский (к), 5 Кузовенков – 6 Забелин, 7 Северухин – 8 Пинчук (Крюковский, 75), Кржечевский, 10 Паис, 11 Гринько.
Старший тренер  А. Зубрицкий.
«Авынтул» (футболки, трусы, гетры белые): В. Вебер, Г. Янец, В. Волостных, В. Кириченко, В. Краснов, И. Гранов, А. Марарица, В. Матвеенков, В. Мальченко, А. Проценко (А. Теслев, 70), В. Цинклер (к).
Старший тренер – И. Золотухин. – составы из протокола матча.
На 86-й минуте Паис не реализовал пенальти (вратарь).
Дублёры – 1:3.

ТРИ МОМЕНТИ — I ЖОДНОГО ГОЛА
«Зоря» (13.09.1966)
Епізод, що стався на 88-й хвилині матчу між «Дніпром» і «Авинтулом», остаточно зіпсував настрій глядачам, які зібралися минулої неділі на стадіоні «Метеор». Діставши право на 11-метровий удар, Д. Паїс пробив невдало і м’яч легко парирував воротар гостей В. Вебер.
Таке у футбольній практиці буває. Але цього разу такий промах переповнив чашу невдоволення, викликаного поганою грою «Дніпра» на протязі всього матчу.
У першому таймі господарі віддали ініціативу гостям. Якби молдавські футболісти були трохи агресивніші, вони б легко розправилися з суперником. Але, маючи територіальну перевагу, гості не хотіли ризикувати і весь час тримали лише трьох нападників, які не могли серйозно загрожувати чотирьом захисникам «Дніпра».
Дніпропетровці проти пятьох, а іноді і проти сімох захисників «Авинтула» діяли дуже примітивно, прагнули пробиратися лише через центр, а фланги лишали виключеними. Неважко зрозуміти, що все кінчалося благополучно для гостей, які без труда руйнували слабі потуги «Дніпра» пробитися до воріт.
Лише після того, як А. Гринько зайняв місце Г. Забєліна у півзахисті, гра команди дещо вирівнялась і вже в другому таймі мала чіткіший вигляд.
І все ж, незважаючи на дуже посередню гру, «Дніпро» не мав права піти з поля без перемоги. Про один стопроцентний гольовий момент ми розповіли на початку. Ще одна нагода була в першому таймі, коли А. Гринько послав головою м’яч у сітку. Та гостей спочатку врятувала штанга (цей момент ви бачите на знімку), а потім — воротар В. Вебер, який встиг накрити мяч, що відскочив у ноги форвардам «Дніпра». І нарешті на 80-й хвилині Забєлін з кількох метрів пробив далеко вбік від воріт.
Якщо нульова нічия влаштовувала гостей, то для «Дніпра» втрата очок вдома, в зустрічі з аутсайдером, була неприпустима.
У команді не знайшлося гравця, який би взяв на себе ініціативу і став організатором атак. В минулих матчах це добре робив Р. Шнейдерман. Та його цим разом посадили на лаву запасних. Виділявся А. Гринько. Проте йому важко було без підтримки. Слабо провели матч Г. Забєлін і М. Пінчук.
Результат 0:0 був дуже популярний в попередньому турі. Не відкрито рахунок також у зустрічах калінінської «Волги» і «Карпат», «Металурга» і «Суднобудівника», «Зорі» і «Сокола». Знову два очка здобули армійці Києва, які перемогли «Локомотив» (3:1). «Авангард» виграв у «Зірки» (1:0). А ось інші результати: Львів – Горький – 4:1; Сімферополь – Ленінград – 0:1; Воронеж – Ярославль – 0:2.
Н. ЯНОВ.
.
Фото В. Шульгіна.

ОЧКО ПОТЕРЯНО
«Днепровская правда» (13.09.1966)
Итак, потеряно ещё одно очко. В прошедшее воскресенье футболисты команды «Днепр» не сумели обыграть на своём поле команду «Авынтул» из Кишинёва, и игра закончилась с бесцветным результатом — 0:0. А ведь эта команда не из сильнейших. До этого матча она занимала в турнирной таблице 14 место. Да и прошедшая игра показала, что нашим футболистам по силам такой противник. В чём же дело? Почему за последнее время заметно ослаб бойцовский, наступательный порыв наших футболистов?
Ответ на этот вопрос дает минувший матч. Первая половина игры прошла как-то вяло, по-настоящему острых моментов не было. После перерыва команды заиграли живее, темп усилился. Но редкие удары по воротам гостей не достигали цели. В конце игры футболисты «Днепра» получили реальную возможность открыть счёт. Судья назначил в ворота гостей 11-метровый удар. Однако нападающий «Днепра» Д. Паис пробил его настолько небрежно, что вратарь гостей легко парировал мяч.
Мы уже говорили о том, что команда «Днепр» выступает с ослабленными флангами. Это особенно было заметно в прошедшем матче. Крайние нападающие нашей команды Н. Пинчук и А. Гринько действовали вяло, прострельных передач вдоль ворот противника почти не было. Несколько удачных проходов по краю защитника Р. Конафоцкого не смогли дать должного результата. Большинство атак проводилось по центру, где защита наиболее плотная, и поэтому оканчивались они без результата. Да и что могут сделать центральные нападающие, если их не поддерживают края, а полузащитники не снабжают мячами. Нельзя не упомянуть и о том, что в игре некоторых наших футболистов было немало технического брака.
Сейчас нашей команде предстоит провести три игры на выезде — в Симферополе, Саратове и Запорожье. Прямо скажем, турне не из легких. Но тем не менее футболисты имеют все возможности провести эти игры успешно. Нужно только усилить атакующий состав команды и проникнуться волей к победе.
М. ВИКТОРОВ.

«ДНІПРО» — «АВИНТУЛ» — 0:0
«Спортивна газета» (Киев, 13.09.1966)
Протягом тривалого часу, особливо в першому таймі, територіальна перевага була на боці гостей. Але перемогти вони не могли. Захисники «Дніпра» порівняно легко впоралися з трьома нападаючими «Авинтула».
Спочатку здавалося, що рахунок відкриють гості. Сильний удар Вебера влучив у штангу. Але поступово ініціатива перейшла до дніпропетровців, які володіли нею до кінця зустрічі. Одного разу відмінний прорив Гринька закінчився сильним ударом в штангу. На 80-й хвилині Забєлін, опинившись біля воріт, сильно пробив з трьох метрів, але неточно. А на 88-й хвилині Паїс з 11-метрового штрафного удару влучив точнісінько в руки воротареві.
У цілому матч був нецікавим. Події розвивалися повільно, без гостроти. У дніпропетровців ніхто не наважився взяти на себе роль розігруючого. Погано виглядав на цей раз Пінчук. Команди дуже мирно догравали останні хвилини зустрічі і більше турбувалися про те, щоб зберегти нічийний рахунок.
Я. НОВАК.
Дніпропетровськ (телефоном).
Примечание: «удар Вебера» – так в тексте отчета.

ДУЕЛЬ ВИГРАЄ ВОРОТАР
«Прапор юності» (14.09.1966)

Одинадцятиметровий! За чотири хвилини до нічиєї! Ось вона, перемога! Кишинівці пробують апелювати до судді, виправдовуються, але В. Бабушкін невблаганний. Гравці обох команд залишають штрафний майданчик. Один на один стоять Давид Паїс і Володимир Вебер. Пробив нападаючий сильно, у правий кут воріт... Але воротар відбив «мертвий» мяч. Втрачено реальну можливість здобути такі вагомі два очка, наблизитись до лідируючої трійки. Що ж, у цьому є своя закономірність.
Команди вийшли на поле з неоднаковими бажаннями. Дніпропетровці розраховували на третю перемогу підряд, гостей, як показали їх дії, влаштовувала нічия. І їх можна зрозуміти — чуже поле. До того ж, у минулому сезоні і в першому колі зустрічі між цими суперниками закінчувались на користь футболістів з берегів Дніпра. Коли не брати до уваги сольного проходу Паїса по правому флангу на 2-ій хвилині і його сильної прострільної передачі, півгодини гра проходила у спробах тієї і другої команди пробиватись через центр. За цей час було зроблено по два-три удари по воротах. Гості першими переходять до активних дій і водночас явно «тягнуть» час. Уміло розтягуючи захист «Дніпра», вони створюють кілька небезпечних моментів. Городенко грає чітко. Наприкінці першої половини могли відкрити рахунок господарі. М’яч потрапляє в перекладину, відскакує, і Вебер дивом накриває його (дивись фото В. Шульгіна).
Все мав вирішити другий тайм. Гості, відчувши, що у господарів гра не клеїться, вперто атакують. Однак невдало. «Дніпро» поступово забирає територіальну перевагу.
Незадовго до фінального свистка кишинівці зносять нападаючих господарів. Але, як ми вже говорили, мяч у воротах гостей не побував.
Останній матч перед турне по інших містах не порадував глядачів.
4 жовтня «Дніпро» гратиме з кіровоградською «Зіркою».
В. ЛИМАНЕНКО.

ЛИДЕРЫ ОСТАЮТСЯ ПРЕЖНИМИ
«Советская Молдавия» (Кишинёв, 14.09.1966)
В очередном 27 туре чемпионата страны футболисты кишинёвского «Авынтула» играли в Днепропетровске с одним из лидеров — спортсменами местного «Днепра». Встреча основных составов закончилась нулевой ничьей. У дублёров победили кишинёвцы 3:1. Не был открыт счёт ещё в трёх матчах: «Волга» (Калинин) — «Карпаты», «Металлург» — «Судостроитель», «Заря» — «Сокол». С минимальным счётом 1:0 харьковский «Авангард» победил на своём поле аутсайдеров чемпионата футболистов кировоградской «Звезды», а ленинградское «Динамо» взяло верх в Симферополе над местной «Таврией». Спортсмены воронежского «Труда» потерпели на своём поле поражение от ярославского «Шинника». Счёт 0:2.
Наиболее крупного успеха в этом туре добились футболисты армейских команд. Львовские армейцы разгромили горьковскую «Волгу» — 4:1, а спортсмены киевского спортивного клуба армии одержали победу над винницким «Локомотивом» — 3:1.