12 октября 1969 года. Воскресенье
Товарищеский матч
«Днепр» (Днепропетровск) – «Динамо» (Москва) – 1:2

«Днепр» (Днепропетровск) – «Динамо» (Москва) – 1:2 (0:1).
12 октября 1969 (воскресенье). 15:00. Днепропетровск. Стадион «Метеор». 35000 зрителей. Программка матча не выпускалась.
Судья: А. Гладкий (Днепропетровск).
«Днепр» (футболки красные, трусы и гетры белые): Пильгуй – 4 Шпаков Сергеев, 3 Сарычев, Грибенник – 6 Гринько, Шнейдерман, 8 Назаров, 10 Биба (к) (Дановский, 78) – 9 Лябик (Пинчук, 46), 11 Литовкин (Мирошин, 46).
«Динамо» (футболки белые, трусы и гетры синие): Л. Яшин, М. Семёнов, Г. Рябов (к), В. Зыков, В. Маслов, В. Аничкин, Ю. Сёмин (И. Численко, 46), В. Эштреков, Ю. Авруцкий (С. Никулин), В. Гаджиев (В. Мирзоев, 46), Г. Еврюжихин.
Старший тренер – К. Бесков. – составы из «Прапора юності».
Голы: 0:1 Авруцкий (7), 0:2 Еврюжихин (53), 1:2 Назаров (58).

Угловой у ворот «Динамо». Слева направо: Михаил Семёнов, Лев Яшин,
Георгий Рябов, Виктор Аничкин, Валерий Зыков, Роман Шнейдерман, Виктор Назаров

Фотография из архива Василия Пятакова
любезно предоставлена Анатолием Косым

«ДНІПРО» ГОТУЄТЬСЯ
«Прапор юності» (14.10.1969)
В неділю гостями «Дніпра» були футболісти московського «Динамо». На поле вийшли основні сили суперників: «Дніпро» — Пільгуй, Сергєєв, Саричев, Шпаков, Гребеннік, Гринько, Шнейдерман, Назаров, Лябік (Пінчук), Біба (Дановський), Литовкін (Мірошин); «Динамо» — Яшин, Семенов, Рябов, Зиков, Маслов, Анічкін, Сьомін (Численко), Ештреков, Авруцький (Нікулін), Гаджієв (Мірзоєв), Єврюжихін.
Дніпропетровці програли відомим майстрам, які зараз перебувають у своїй кращій спортивній формі.
Москвичі переважали наших хлопців у швидкості. Особливо це було помітно в заключній стадії їх атак. На 7-ій хвилині Авруцький з близької відстані розстріляв ворота Пільгуя, скориставшись з замішання наших захисників.
До середини тайму дніпропетровці зуміли дещо освоїтись з динамівською манерою гри і почали загрожувати воротам Яшина. На 32-ій хвилині він продемонстрував виключну реакцію, відбивши «мертвий» м’яч Гринька в правому нижньому від себе куті воріт.
На 53-ій хвилині Єврюжихін з самісінької лицевої лінії послав м’яч в сітку повз Пільгуя, який не чекав удару. Москвичі почали грати недбаліше і на 58-ій хвилині Назаров після помилки Рябова відквитав один м’яч. «Динамо» перемогло — 2:1.
Коментуючи гру, заслужений майстер спорту СРСР старший тренер «Динамо» Костянтин Іванович Бєсков сказав:
— «Дніпро» грає в сучасному стилі, тактично грамотно. Технічна підготовка футболістів — на рівні кращих команд. Бракує швидкості, погодженості в діях між півзахистом і захистом і взаєморозуміння між центральними захисниками. Вони не завжди чітко підстраховують один одного. На це тренерам колективу, що прагне «місця під сонцем», слід звернути особливу увагу.
В час, що залишився до фінальних ігор, «Дніпру» доцільно було б провести ще кілька ігор з командами вищого класу.
Нам завжди приємно виступати у вашому місті, на цьому чудовому полі. Будемо раді, якщо наступного року боротимемось з «Дніпром» в офіціальних зустрічах.
Лев Яшин у своєму коментарі звернув увагу на те, що в наступі дніпропетровці перетримують м’яч, втрачаючи при цьому чимало слушних моментів для успішної атаки воріт.
      — Лише кілька ударів були несподіваними для мене, — сказав він. — Частіше наші захисники встигали перешкодити ударам.
А. КОЛОМИЙЧЕНКО.

ПЕРЕДФІНАЛЬНА РЕПЕТИЦІЯ
Матч «Динамо» (Москва) — «Дніпро»
коментують Костянтин Бєсков і Лев Яшин
«Зоря» (14.10.1969)
До Дніпропетровська завітали московські динамівці для товариської зустрічі з футболістами «Дніпра». Гості перемогли з рахунком 2:1. Вже на 7 хвилині м’яч у ворота господарів послав Ю. Авруцький, а на 53 хвилині Г. Євружихін подвоїв рахунок. Та через 5 хвилин В. Назаров послав м’яч у ворота, які захищав Л. Яшин.
Після матчу старший тренер «Динамо» заслужений майстер спорту Костянтин Бєсков і заслужений майстер спорту Лев Яшин у розмові з нашим кореспондентом так прокоментували цю гру.
К. Бєсков: Після холодної, дощової погоди, яка стоїть в Москві, ми за півтори години перельоту потрапили в чудову, золоту осінь. Що й казати, погода у вас така, про яку футболісти можуть лише мріяти. А поле, ох і поле! Де в таку осінню пору можна його знайти? Наші хлопці мали велику приємність грати на ньому.
Матч, чисто тренувальний, для обох сторін пройшов цікаво. У вашій команді добра середня лінія, яка грає в сучасний футбол, зробивши середину поля головним плацдармом атак. Гірше з захистом: у діях центральних захисників бракує взаєморозуміння. Та й на флангах наші форварди мали змогу проходити швидко, не зустрічаючи достойного опору. Я кажу про це щиро і відверто, бо хочу, щоб перед фіналом, який чекає «Дніпро», тренери зважили і на ці недоліки.
Вашій команді не завадило б зараз провести ще кілька зустрічей з колективами вищої ліги, щоб краще підготуватися до останнього кроку на шляху до неї.
Наші приїзди до Дніпропетровська стають вже традиційними, і я від душі бажаю, щоб з наступного сезону вони вже не носили товариського характеру, а стали офіційними.
Лев Яшин: Хороше було для нас тренування. Ваші хлопці завдали нам чимало клопоту. Однак, спостерігаючи за розвитком подій на полі, мені впало в око, що футболісти «Дніпра» в момент атак дещо перетримують м’яч, втрачаючи якусь частку секунди, необхідну для загострення обстановки.
Стадіоном і полем дуже задоволений. В такій обстановці хочеться грати і грати.
В розмову вступають футболісти «Динамо». Георгій Рябов вважає, що перший м’яч у ворота був «мертвий», брати його воротареві неможливо. Автор другого гола Геннадій Євружихін каже, що йому просто пощастило. Він мав намір зробити простріл, а м’яч зрізався, і змінивши напрям, влетів у сітку.
Всі динамівці побажали «Дніпру» успіхів у фіналі.
Н. ЯНОВ.

На знімках: В. Назаров (він у темному) забиває гол у ворота «Динамо» і найкращий воротар світу Л. Яшин.  Фото В. Жука.

ЭКЗАМЕНУЕТ «ДИНАМО»
«Днепровская правда» (14.10.1969)
Составы команд: «Динамо» — Яшин, Семенов, Рябов, Зыков, Маслов, Семин (Численко во втором тайме), Эштреков, Авруцкий, Гаджиев (Мирзоев во втором тайме), Еврюжихин; «Днепр» — Пильгуй, Сергеев, Сарычев, Шпаков, Грибенник, Гринько, Шнейдерман, Назаров, Лябик (Пинчук, 46), Биба (Дановский в конце второго тайма), Литовкин (Мирошин, 46).
Товарищеская встреча «Днепра» с популярнейшей в стране командой московского «Динамо» вызвала у днепропетровцев особенный интерес. Трибуны стадиона «Метеор» были заполнены болельщиками до отказа. После свистка судьи всесоюзной категории А. Гладкого (Днепропетровск) москвичи сразу же бросились в атаку, на острие которой были стремительный Еврюжихин, техничный Авруцкий и неутомимый Эштреков. Они умело использовали фланговый «вакуум», создавая во вратарской площадке Пильгуя много опасных моментов. Уже на 7-й минуте Авруцкий неотразимым ударом в ворота «Днепра» ставит точку красиво разыгранной комбинации. Казалось, что в этом товарищеском поединке гости «наградят» хозяев поля довольно внушительным количеством забитых голов: уж очень неожиданно, синхронно и быстро разыгрывали они целый каскад разнообразных комбинаций, демонстрируя своим соперникам наглядный урок высшего футбольного мастерства.
До 30-й минуты Яшину пришлось «скучать». Вот Еврюжихин, обойдя на высокой скорости по левому флангу Грибенника, закрутил мяч на 11-метровую отметку. Казалось, эта передача не может принести «Днепру» неприятных последствий, так как в данном квадрате находились лишь защищающиеся, но Авруцкий чуть ли не с центра поля на полной скорости мчался к «безадресной» передаче своего товарища. Он не только успел добежать до штрафной, но и сильно пробить головой по снижающемуся мячу. Правда, Пильгуй отразил опасный удар, но этот момент показал, что динамовцы способны на удачную реализацию самых невероятных комбинаций.
Через минуту Гринько заставил поволноваться Яшина. Он сильно, минуя стенку защитников, пробил штрафной. Прославленный вратарь в падении «мертво» взял мяч. На 37-й минуте он вновь демонстрирует свое неувядающее мастерство, без особого труда парируя опасный удар Лябика.
Второй тайм прошел при территориальном преимуществе хозяев поля. Правда, на 53-й минуте Еврюжихину удалось закрепить успех команды. Он обвел Сарычева, Шпакова и Сергеева, прошел к самой лицевой линии и под очень острым углом послал мяч в сетку ворот Пильгуя. Но через пять минут Назаров, воспользовавшись точной передачей, адресованной ему с правого фланга, провел единственный ответный гол в ворота Яшина. Счет 2:1 в пользу гостей сохранился до конца матча.
Сразу же после игры заслуженный мастер спорта СССР Лев Иванович Яшин сказал:
— Честно говоря, не ожидал, что «Днепр» окажет достойное сопротивление нашей команде. Я был уверен: второй тайм пройдет при нашем явном преимуществе, ведь скорость, предложенная нами, была высока. Однако мне пришлось поработать во втором тайме, а Пильгуй из своей вратарской лишь следил за действиями друзей по команде.
— Ваша оценка «Днепру»-69?
— Все же чувствовалась в действиях футболистов Днепропетровска некоторая скованность, скорее робость перед нами. Как ни говорите, а команда «Динамо» не из рядовых. И все же думаю: «Днепр» достоин играть в высшей лиге. Хорошо, что наши команды провели эту встречу. Она полезна не только для «Днепра», но и для нас. Ведь не исключена возможность, что в следующем году нам придется соревноваться не в товарищеских, а в календарных играх.
Старший тренер «Динамо» заслуженный мастер спорта СССР Константин Иванович Бесков:
— Мне понравилась игра. «Динамо» сейчас находится на подъеме, а «Днепр» всё же сумел сдержать острые атаки, проводимые Еврюжихиным, Эштрековым и Авруцким. На мой взгляд, отлично проявили себя Назаров и Шпаков. Биба — вне всякой критики: он всё так же молод, задорен и остроумен.
«Днепр» уступает командам высшей лиги в тактическом построении игры. Лобановскому нужно обратить внимание на взаимодействия игроков средней линии с защитниками. В некоторых моментах динамовцы без труда «водили за нос» крайних защитников.
Нам понравилось играть у вас. Поле в идеальном состоянии, прекрасный стадион, и партнеры оказались достойными. На следующий год, если «Днепр» выйдет в высшую лигу, он заставит считаться с собой многие команды.
Желаю Лобановскому и футболистам «Днепра» удачи в ноябрьских поединках.
В. АСАЕВ.

На снимках: угловой у ворот «Динамо». Яшин настороже.
Фото Н. Дмитриева.

ПІДГОТОВКА ТРИВАЄ
«Спортивна газета» (Киев, 23.10.1969)
Дніпропетровські футболісти наполегливо готуються до фінальної пульки команд другої групи класу «А». Цими днями вони провели товариський матч з московським «Динамо». Гра виявилася цікавою. Проти десятиразового чемпіона країни дніпропетровці діяли запально. З перших хвилин ворота Льва Яшина виявились під загрозою. «Дніпро» швидко досяг територіальної переваги, але, як часто буває, пропустив м’яч у свої ворота. Гол під час контратаки забив Авруцький. Ще до перерви господарі мали дві нагоди зрівняти результат, але удари Гринька були неточними.
Другий тайм нагадував перший. На його початку Єврюжихін зробив рахунок 2:0. І знову «Динамо» використало швидку контратаку. Однак згодом Назаров відіграв один м’яч. До кінця зустрічі москвичі були змушені дбати про захист своїх воріт. Не раз команду рятував Яшин. «Дніпро» програв — 1:2, але користь від зустрічі з сильним спаринг-партнером — очевидна.
«Дніпро»: Пільгуй, Саричев, Сергєєв, Шпаков, Гребенник, Біба, Гринько, Шнейдерман, Романюк, Назаров, Лябик.
«Динамо»: Яшин, Зиков, Рябов, Семенов, Анічкін, Маслов, Ештреков, Авруцький, Сьомін (Численко), Гаджієв, Єврюжихін.